ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
08-03-15 08:05  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To też jest zawsze jakaś opcja i nikt nie powinien mieć do Ciebie o to pretensji tym bardziej, że nie znam dosłownie NIKOGO kto by nie miał na kompie nie do końca legalnie nabytych filmów, muzyki, gier czy programów. Ot taka mentalność ludzka i tyle... Jak by chciał walczyć z piractwem to by trzeba sankcją objąć 99,9% użytkowników sieci i nikt mi nie wmówi, że nigdy w życiu nie ściągnął choćby głupiej mp3-ki. Tak jak mówisz, dopóki robisz coś sam dla siebie i nie czerpiesz z tego zysków to nic nikomu do tego, chyba, że producent lub odpowiednie organa się o swoje nie upomną. Co do ostatniego zdania, znamy się już tyle czasu, że nie mam najmniejszej wątpliwości że tak byś właśnie postąpił.
Czy zaś warto się przesiadać? Noo nie wiem, sam mnie namawiałeś na nosorożca kupę czasu, próbowałem na demówce R4 coś tam narysować ( w miarę prostą skrzynię, żeby nie było) no i ****.... Ja tego po prostu nie widzę, pewnie gdybym poświęcił X czasu na naukę to było by łatwiej ale na corelach pracuję już tyle lat, że łatwiej mi wkleić zdjęcie, rozciągnąć w perspektywie do wymiarów i na warstwie rozrysować detale niż rozciągać rzuty do 3D Zresztą większość modeli, które posiadam a które zostały narysowane w 3D posiada błędy wymiarowe więc mnie ta technologia nie satysfakcjonuje. Jedyny minus w corelach jak dla mnie jest taki, że narysowanie instrukcji "z obrazkami" zajmuje tyle samo czasu co zaprojektowanie modelu i dlatego większości projektów nie udostępniam bo po prostu nie chce mi się tracić czasu na rysowanie instrukcji.

--
GG 6801515

 
09-03-15 10:18  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Wiecie, od czasu zadania przeze mnie pytania minęło już trochę czasu. I mój wniosek jest podobny do Jaroslava. Generalnie robiąc w 3d efektem ubocznym jest stworzenie modelu 3d, który potem idealnie nadaje się do instrukcji i pomaga to zaoszczędzić kupę czasu. Ale... No właśnie, ale raz to poziom komplikacji, dwa i tak przez przyzwyczajenie rysuje w corelu, eksportuje do 3d tam obrabiam, rozciągam i powrotem do corela:).
A sam sobie odpowiem po czasie: warto, choćby dla satysfakcji i nauki czegoś nowego.


Pozdrawiam
Jacek

 
09-03-15 10:41  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Wojciech Cięciwa   

Jak ktoś chce się pobawić Rhino, to TU-> http://www.literka.com.pl/rhino-pliki/tutorials/ są podręczniki.

--

Post zmieniony (09-03-15 10:42)

 
09-03-15 16:41  Odp: Czy warto przejść z corela do 3D ?
Gdaś 

 

Witam
JKorjat kiedyś też tak robiłem ale teraz to wole wszystko rysować w rhino i gotowe elementy przerzucać do corela aby pokolorować , łatwiej , szybciej i o wiele prościej się rysuje i operuje krzywymi niż w corelu , ale jest jeden warunek - jak w każdym programie trzeba wiedzieć co kliknąć aby otrzymać to co się oczekuje , inaczej to męczarnia . A do nauki programu 3D zachęcam , nie wiadomo kiedy może się przydać

--
uszanowanko gdaś

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024