ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-09-14 11:38  [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Zrobiłem mały model - w sumie 5 stron A4 wraz z instrukcją, i chciałbym to udostępnić za free w sieci. Ale po zapisaniu pliku jako PDF plik ma ok 32 Mb - a to trochę za dużo.
Wiem, że są ustawienia przy zapisywaniu jako PDF, ale niestety nie mam pojęcia co i jak i gdzie i ile wpisać, aby była zachowana mniej więcej kolorystyka, ale bez straty jakości linii itd, a plik po zapisaniu miał zdecydowanie mniejszy rozmiar.
Proszę zatem o pomoc w tej materii.
Adam
ps.w razie czego, mogę komuś ten plik podesłać w CDR, a po zmniejszeniu rozmiaru wtedy wstawię na stronę jako PDF.

--

Post zmieniony (28-09-14 11:38)

 
28-09-14 13:58  Odp: [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie jestem ekspertem, ale 32 MB to faktycznie dużo, albo osadzałeś grafikę zewnętrzną, albo coś jest małe i zduplikowane. A jaki to model ?

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
28-09-14 14:31  Odp: [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Jest to model z budynkami H0 KLIK .
Do wypełnienie niektórych powietrzni użyłem tekstur zrobionych z bitmap z własnych zdjęć.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
28-09-14 22:55  Odp: [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Podeślij do mnie cdr'a (wersja max 12). Zerknę i zobaczę co i jak, choć jeżeli piszesz o użyciu tekstur z fotek to pewnie one dają taką wagę. W pliku cdr sprawdź jakie te tekstury wstawiłeś. Do druku na plujce wystarczy 200 dpi rozdzielczości, przy cyfrówkach i offsecie ok. 300 dpi. Często się zdarza, że wrzucany do pliku cdr obrazek w odpowiedniej rozdzielczości pomniejszamy, ale już nie zmniejszamy jego rozdzielczości i wtedy waga takiego pliku niepotrzebnie rośnie. Druga sprawa to przestrzeń kolorów tekstur. RGB jest lżejsze od CMYK, a dzisiejsze drukarki i inne urządzenia wyjściowe mają znakomite algorytmy odwzorowania barw RGB-->CMYK, więc często wystarczy lżejsza wersja RGB.
Sprawdź również wagę pliku cdr i porównaj go z wagą pliku pdf.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
29-09-14 16:46  Odp: [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Też mi się wydaje, że tu tekstury nadają wagi plikom, ja gdy używałem gotowych wstawek z wypełnieniem bez zmniejszania ich rozdzielczości to zawsze zwiększało wagę finalnego pliku. same rysunki na wektorach ważą z reguły niewiele.
Pozdr.

--
GG 6801515

 
30-09-14 14:02  Odp: [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

32 MB to wg Was duży plik????

Ale racja - bitmapy powciągane do wektorów dają duży rozmiar. Jeśli jest możliwość włączenia opcji "przytnij bitmapy" to włącz, bo wtedy w pliku będzie tylko tyle tekstury, ile widać, a nie całe wielgachne zdjęcie.

Jeśli to ma być poglądówka, to przy destylacji (o ile drukujesz do postscritpowego pliku, a potem destylujesz) możesz zadać "smallest file size", albo "for web wiewing". Niestety nie wiem jakie są ustawienia eksportu z Corela do PDF-u.

--

Post zmieniony (30-09-14 14:05)

 
04-10-14 18:36  Odp: [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Jeśli tak duży plik wyszedł Ci z eksportu do pdf z Corela to spróbuj "drukować" za pomocą BullZip PF Printer'a. Piszę "drukować" bo pojawia się on po zainstalowaniu jako dodatkowa drukarka a faktycznie tworzy pliki PDF. Poza tym ma możliwości zabezpieczenia plików hasłem, co uniemożliwi ewentualnym piratom dostęp do pliku poprzez import do corela.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
11-10-14 23:51  Odp: [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam Cook - bomb to normalne, i w ogóle bym się tym nie przejmował. Ja czasem dostaje pliki po kilkaset MB, a w środku raptem 8str. Przy 64bitowym kodowaniu za chwilę będzie jeszcze gorzej.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-10-14 17:40  Odp: [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jak napisał Astra zmniejsz rozdzielczość bitmap podczas zapisu pliku jako PDF. Podczas zapisu klikasz na ustawienia i w zakładce obiekty, w polu "zmniejszanie rozdzielczości map bitowych" dla kolorowych wpisujesz wartość 200 lub 300 (DPI). Sam zobaczysz o ile zmniejsza się objętość pliku PDF. Wartość DPI oczywiście jest uzależniona Twoimi potrzebami.

--
http://www.kartonowa.pl

 
23-10-14 22:45  Odp: [P] Plik CDR w PDF - za duży rozmiar po zapisaniu.
Witos   

Nie trzeba zmieniać rozdzielczości plików tylko zaznaczyć kompresję bitmap do formatu JPG 2000, z jakością loosless. Dzięki temu pdf z bitmapą A4, 300 dpi ma pojemność ~500Kb.

--
Witos.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024