ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-08-14 10:11  pomoc w imporcie planów i poszukiwanie planów współczesnych samolotów
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,

1. Pytanie. Od paru dni szaleję na punkcie projektowania modeli w Rhino, ale nawet nie jestem w stanie importować planów do programu. Mam parę pdf miga23 w skali 1:72. Pdf sa za duże na rozwinięcie. Co powinienem zrobić? Pociąć plan w paincie i importować kawałki planu?

2. Pytanie. Jeżeli chciałbym projektować model w skali 1:33 to muszę takie plany znależć czy istnieje metoda przerobienie skali 1:72 na 1:33 bez konieczności poszukiwania nowych planów?

3 Pytanie. Gdzie w sieci znajdę jakieś sensowne plany w skali 1:33 współczesnych samolotów np: Mirage F1?

Dzięki za pomoc.

--
Pozdrawiam !

 
09-08-14 13:23  Odp: pomoc w imporcie planów i poszukiwanie planów współczesnych samolotów
krzysztof   

Witam.Mam plany współczesnych samolotów odrzutowych,oraz plany Mirage F1.Czy jest
pan tym zainteresowany?Pisać na maila; kserdak@poczta.onet.pl

 
09-08-14 17:23  Odp: pomoc w imporcie planów i poszukiwanie planów współczesnych samolotów
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witaj,
Do Rhino wczytujesz dowolny (no prawie, nie wszystkie formaty są obsługiwane i im większy obrazek tym lepszy komputer i karta graficzna będą potrzebne) rysunek i możesz go tam dowolnie powiększać, czy obracać. Właściwie to nie ma znaczenia w jakiej skali są rysunki bo i tak musisz taki rysunek przeskalować do właściwych rozmiarów. Wiadomo, że im lepszy rysunek (duża rozdzielczość i jakość skanu) tym kreska będzie lepszej jakości i grubości po przeskalowaniu obrazka. Mam nadzieję, że używasz polecenia _Pictureframe do importu rysunków.
Najlepiej jest "pociąć" rysunek na części (np. góra, dół, lewa, prawa strona, przód, tył) i takie rysunki importować a nie jeden duży obrazek ze wszystkimi rzutami.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
11-08-14 21:41  Odp: pomoc w imporcie planów i poszukiwanie planów współczesnych samolotów
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

http://www.airwar.ru/other/draw.html tu jest spory zbiór rysunków (kategorie po lewej, pierwsz to Послевоенные истребители, czyli myśliwce powojenne)


@MichalR
Pictureframe? w sytuacji, gdy zawodnik nie ma najmniejszego pojęcia o pracy w programie?
Wygląda na to, że nielegalnie ściągając program zapomniał o manualu :(

--
imagination+extrapolation

 
19-08-14 20:02  Odp: pomoc w imporcie planów i poszukiwanie planów współczesnych samolotów
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

http://www.aircraftdrawingsdownload.com/index.php

--
imagination+extrapolation

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024