ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
10-02-15 21:22  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie! Wojtek, daj mu(Chopinowi) 322 do zabawy ;) tyle z tego ciągniczka wycisnęliśmy, że więcej przy dostępnych materiałach się już chyba nie da a szkoda by leżał w szufladzie....

--
GG 6801515

 
10-02-15 21:28  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Ale zainteresowanie moimi projektami było bardziej niż nikłe.

Co do "152" - postaram się sukcesywnie rozwijać.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
10-02-15 21:40  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Było małe bo mało kto o nich wiedział.

--

Post zmieniony (10-02-15 21:43)

 
10-02-15 22:37  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jaroslav, Sas jeżeli macie coś do politurowania to ja bardzo chętnie :-) Nie obiecuję, że będzie szybko, bo z czasem bywa różnie, ale postaram się najlepiej jak umiem ;-) Z klejeniem jest nie najlepiej, bo zdrowie szwankuje i muszę unikać chemii i szlifowania, ale wzroku od monitorów jeszcze doszczętnie nie straciłem ;-)

Jaroslav czy ty jesteś autorem skrzynki do kuchni polowej KP-200? Był bym zainteresowany ;-)

Sas bo się zanadto nie chwalisz, a i za język trzeba Cie ciągnąć.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-02-15 22:50  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

No dobra .... [sam sobie kręcę bicz na własny łeb, ale niech tam będzie ....]
W różnym (bardzo) stanie realizacji jest:
- PZInż. 322;
- PZInż 713;
- PZInż. 152;
- jaszcz amunicyjny do armat 75mm plot;
- jaszcz amunicyjny do armat 75mm wz. 1897;
- ciężka przyczepa amunicyjno-sprzętowa typu "R";
- wóz pontonowy;
- ponton LMPD;
- ponton "Birago" - element środkowy;
- ponton "Birago" - element czołowy;
- wagon towarowy "G";
- platforma kolejowa "SSml";
- [BP-42] Abstosswagen;
- [BP-42] Panzertragerwagen;
i pewnie kilka inny drobiazgów jak np. mina rzeczna typu "Rybka", skrzynie telefoniczne typów "A" i "B", beczka paliwowa 200l

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
11-02-15 13:35  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie przypominam sobie bym takową skrzynię popełnił. kilka z moich skrzynek jest do pobrania np. tu < http://www.wlkp-poznan.pl/index.php/pobieralnia> Rób sobie Pan z nimi co tylko zechcesz ;) Więcej grzechów nie mam bo mi dysk padł i dopóki terminala pod usb nie zmontuję to nic z niego nie wyciągnę, a że mi się nie chce nawet w tym grzebać to i projekty wszystkie leżą zamrożone na tym nieszczęsnym dysku :(

EDIT:
Już sobie przypomniałem :) Skrzynię do kuchni polowej Jacek zmajstrował.
Pozdr.

--

Post zmieniony (11-02-15 13:49)

 
11-02-15 15:29  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

@ Jaroslav, cały czas po cichu marzę, że wydasz te tankietki...

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
11-02-15 17:03  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolego nie wydam ich bo trzeba by instrukcję obrazkową zrobić a w corelu to dość niewdzięczna robota... Dla mnie korzystniejszym jest ten czas poświęcić na kolejny projekt który potem sam sobie skleję bez instrukcji.

--
GG 6801515

 
11-02-15 18:42  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas a faktycznie masz przegwizdane ;-)

Po kolei:
- PZInż. 322: Poproszę pełne rozwinięcie i można zabierać się w wolnych chwilach za politurowanie

- PZInż 713: zbierzesz baty jak nie dokończysz ;-) Jeżeli się nie mylę, jakaś przeróbka występowała w filmie "Baza ludzi umarłych" (chyba jako ciągnik balastowy). Do tego z tą krótka kabiną na silniku jest piękny.

- PZInż. 152: to wiadomo ;-)

- jaszcz amunicyjny do armat 75mm plot;
- jaszcz amunicyjny do armat 75mm wz. 1897;
- ciężka przyczepa amunicyjno-sprzętowa typu "R";
- wóz pontonowy;
- ponton LMPD;
- ponton "Birago" - element środkowy;
- ponton "Birago" - element czołowy -> to są dodatki i samodzielne modele, które mogą być podstawą niejednej dioramy, lub uzupełnieniem innego modelu. To że nie pieją z zachwytu wszyscy w koło nie oznacza, że te modele nie są potrzebne. Wręcz przeciwnie. Uważam, ża takie modele są bardzo unikatowe i ciekawe.

- wagon towarowy "G": dokończ, nie marudź.

- platforma kolejowa "SSml": na nadmiar wagonów z epoki raczej nie cierpimy i ja się z nich cieszę.

- [BP-42] Abstosswagen: z nieba mi spadasz z tym wagonem! :-) Brakowało czegoś takiego mi do dioramy z TATRĄ

- [BP-42] Panzertragerwagen: niejeden pancerniak powinien Cie za to uciskać.

A za niedokończonego Maxima wz 08 to masz bencki. Masz szczęście, że korpusy ukryły się w wieżyczce i widać tylko lufy ;-) Za skrzynki i inny drobiazg niepokończony też.


Jaroslav tobie też się oberwie leniu jeden, bo od biedy można zrobić instrukcję zdjęciową (sam takiej nie lubię, ale z braku laku lepszy kit). Przyczepę gąsienicową do TK-3 sam bym chętnie skleił na mini dioramkę. O rumcajsówce to nawet nie wspominam ;-)

Tę skrzynię do kuchni polowej Jacka można gdzieś pobrać?

LuZaK ciśnij tych dwóch gałganów i nie odpuszczaj im ;-) Bo będzie nas wtedy dwóch i wyjdzie 1-n na 1-go ;-) Większe szanse, że coś ugramy ;-)

Dobra Panowie, a teraz wracam do składania albumu, żeby mieć później więcej czasu na politurowanie ;-) A od was czekam na pełne raporty ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-02-15 19:07  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pontony same z siebie jako modele to nie bardzo, sporo do nich potrzeba "szalunku" wszelkiej maści desek, belek itp... ale taki ponton leżący na wozie i ciągnięty przez 322 to już jest fajna sprawa co nie Wojtek?
(Dobrze, że jest ten cholerny fotosik bo już w ogóle nic bym nie miał....)




O skrzynię musiał byś Jacka (jjacek) zapytać, ja jej nie posiadam.

Co do instrukcji, to pomyślę. Ja dopiero nieśmiało wracam do klejenia po dość długiej przerwie :( Najsamwprzód to muszę i tak pliki ze starego dysku wyciągnąć a potem zobaczymy.
A Wojtka to męczyć i nie odpuszczać! bo tematy ma świetne i tylko wciąż marudzi, że to mało interesujące

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024