ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-01-15 21:35  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas to i tak jest tylko gdybanie. Zostaw tak jak robiłeś do tej pory. Inaczej nigdy się nie wygrzebiesz z tych hipotez, a wiecznie będziesz niezadowolony. Jak jest, jest dobrze.

Poskładałem to wszystko co wrzuciłeś na forum. Jest kawałek modelu! Gabarytowo podchodzi pod M5 Stuart. Obfotografuje i wrzucę zdjęcia.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-01-15 17:01  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obiecane zdjęcia:





Z uwag to może najpierw wklejał bym podłogę do wanny kadłuba i na całej jego długości. Bo pod grodzią silnika zrobiło się aktualnie krowie żebro. Dopiero wtedy wewnętrzne oklejki burt. Grodź zrobił bym grubszą niż jedna warstwa kartonu. Jeżeli masz coś jeszcze rozwinięte, to puki mam dostęp do tego papieru, mogę coś na boczku próbować kleić.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-01-15 11:32  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

"Krowie żebro" ? Jakieś zdjęcie ukazujące to dokładniej ??

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-01-15 20:21  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas na zdjęciach z białej surówki to nie wychodzi. Zaznaczyłem ci miejsca strzałką. Lekarstwem będzie jak pociągniesz podłogę na tym panelu do samego końca a nie tylko te 5mm. Klej, jaki by nie był, zawsze trochę ściągnie papier i wylezie to na drugą stronę.



Poniekąd dotyczy to także burt.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (27-01-15 20:22)

 
27-01-15 21:56  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Dobra, widzę.
Najprościej wydłużyć burty i podłogę do pierwszego zagięcia.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-01-15 22:27  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas dokładnie o to mi chodziło. Burty wystarczy, żeby pokrywały się elementy zewnętrzne z wewnętrznymi. A podłogę dociągnąć do końca kadłuba. W zasadzie pokryje się to z konstrukcją oryginału. Przy okazji bardzo wzmocni i usztywni konstrukcję. Jak masz coś jeszcze rozwinięte do kadłuba (wnętrze, jakieś wyposażenie, osłony, pancerze) to ja mam jeszcze 10 arkuszy A4 tego papieru. Zbliżony jest bardzo do tego z modeli AH. Tylko tyle udało mi się wyszarpać z palety, a więcej już zamawiać nie będą ;-( Bo mieszanie papierów przy testowej surówce to później lipa murowana. A i okres dobry na takie zabawy bo zdarzają mi się jeszcze przestoje technologiczne w robocie. A trochę mnie zaraziłeś tym ciągnikiem ;-) Muszę jeszcze, na zaś, wycyganić od Ciebie ten ponton saperski ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-01-15 17:05  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Jeśli moge się wtrącić to wydaje mi się, że na wszystkich zdjęciach dno jest takie samo.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-02-15 13:44  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Chyba coś zawaliłem .... :(

Wychodzi mi, że odległość między zewnętrzną stroną kadłuba a krawędzią gąsienicy będzie miała mniej niż 1 mm.
Coś zepsułem :(

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
06-02-15 09:25  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas niekoniecznie. Popatrz na współczesne koparki i spychacze gąsienicowe, a później pomniejsz je 25 razy.
Dla bezpieczeństwa zwęź gąsienice o 0,5 mm i będzie gitarra.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-02-15 10:34  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Właśnie wczoraj przepatrzyłem PZInż. 140 (4TP) ze "Sklej-Model" i tam też ten odstęp jest maleńki. Więc może nie jest tak źle ? ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024