ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-11-14 22:41  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Zgadzam się z Chopinem. Może i trudniej się wkleja elementy do wnętrza niz okleja z zewnątrz, ale model ma wyglądać ładnie przede wszystkim z zewnątrz. Wnętrze zawsze można pododcinać. Za krótkie poszycie zewnętrzne jest nie do naprawienia bez malowania.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
18-11-14 15:07  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

No to tak to teraz wygląda.
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/pzinz152/pzinz.152-2014-11-18.pdf

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
18-11-14 18:19  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas pozwoliłem sobie skorzystać z rysunku. Tak chyba będzie czytelniej:



Żałuję strasznie, że aktualnie nie mogę kleić. Przyjrzę się jeszcze, na spokojnie, twojemu rozwinięciu. Mam pewne wątpliwości co do kilku miejsc na poszyciu wanny. Chodzi konkretnie o kolejne załamania na przednim i tylnym pancerzu. Przy takim rozwiązaniu i chwili nieuwagi, może być problem ze spasowaniem tych krótkich górnych płyt pancerza. Zastanowię się nad tym i dam Ci znać.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-11-14 19:26  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

No dobra :)

Na tym etapie wszystko można spokojnie przebudować.
Oznaczmy elementy kolejno (od lewego-górnego rogu).
Element 1-szy faktycznie może być oddzielnie, choć uważałem, że będąc połączony z wewnętrznym poszyciem umożliwi precyzyjne pozycjonowanie.
Zresztą cały ten obiekt to oddzielne elementy, które powinny być wklejane w ten środkowy. Na zasadzie najpierw np. oba lewe, potem podłoga, potem oba prawe.

Aua - już wiem o co chodzi.
Kolejność obrazków, najpierw powinienem pokazać ten dolny, który obrazuje jak należy zbudować wewnętrzne części poszycia.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
18-11-14 20:42  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas tak na szybko, bo muszę wracać do swoich zajęć ;-)
Ta "zielona" ścianka na błotniku może właśnie przeszkadzać w prawidłowym wklejeniu bocznych ścianek wnętrza. Trzeba brać drobną poprawkę na precyzję cięcia przez sklejającego ;-) I trudno takim dużym elementem "manewrować w trakcie klejenia gdy wystaje taki wihajster.

"Zielona" ścianka w przedziale silnika(?) wydaje mi się zbyt wiotka, żeby to dobrze spasować z wystającym "niebieskim" daszkiem. Dlatego jak osobny element powinno być o wiele łatwiej.

To co zaznaczyłem na "niebiesko", gdy się niezbyt precyzyjnie uformuje kolejne załamania pancerza, może nie chcieć zbyt dobrze spasować się z tymi bocznymi trapezami. Po prostu może zabraknąć na długości. Tu dużo zależy od grubości papieru i precyzji formowania.



Na niebiesko zaznaczyłem hipotetyczne miejsca rozdzielenia tych elementów, żeby łatwiej się to sklejało.

Ciężko jest mi się wypowiadać bez fizycznego sklejenia tego. Na własnej skórze się przekonałem, że zaprojektować można wszystko, ale ergonomicznie to później rozwinąć, jest nie lada sztuką. Jak by udało mi się to jutro druknąć w firmie to spróbowała bym to chociaż na sucho złożyć. Nie obiecuje, że się uda, bo u mnie rożnie bywa z planowaniem czegokolwiek ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-01-15 14:24  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Witam.

Czy może mnie ktoś poratować lepszej jakości zdjęciami nr. 8 i 9 z mojego pierwszego postu?
Ze zdjęcia 8 wynika, że dno kadłuba w przedniej części jest dwuspadowe, natomiast zdjęcie 9 sugeruje jednak jednospadowe.
Czyżby znowu, jedno zdjęcie było z 38' a drugie z 39' z okresu po przebudowie z PZInż?

Ma ktoś jakieś sugestie?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-01-15 12:47  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Chopin, udało ci się to-to złożyć na sucho ?
Bo mam wątpliwości co do kształtu przedniej części. Dwa zdjęcia, dwa różne przody.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-01-15 14:15  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas dobrze, ze sie przypomniales! Zaraz bede przy drukarce, to machne sobie i wieczorem sprawdze. Dam Ci znac.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-01-15 20:37  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sas jest jedna muka:



Wszystkie oklejki wewnętrzne burt są prawe. Nie popatrzyłem w schemat i wkleiłem na dokładnie na odwrót ;-(

Jak na razie klei się nieźle, nawet gównianym BCG. Jednak, chyba porozcinał bym tak jak zaznaczyłem Ci na tym rysunku:



Minimalna niedokładność przy wycinaniu i trzeba naciągać poszycie na łączeniach kolejnych załamań. A klejenie na styk w ten sposób nie jest przyjemne.
Podumam jeszcze i dam Ci znać.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-01-15 10:54  Odp: [materiały][projekt] PZInż 152
Wojciech Cięciwa   

Do tych, którzy obserwują ten temat.

Wszystko wskazuje, że były dwie wersje kadłuba, różniące się rozwiązaniem mocowania haka holowniczego i konstrukcją przednich-dolnych paneli (jedno- i dwu- elementowe).
Niestety nie jestem w stanie połączyć konstrukcji haka i dolnego przedniego panelu.

I teraz pytanie.
Przypuszczam, że konstrukcja panelu wpływa na układ elementów wewnątrz - który i tak nie jest znany. Z mojego punktu widzenia na tym etapie nie ma różnicy, który wariant konstrukcyjny przyjmę, dlatego mam do Was pytanie:

Który wariant jest z Waszego punktu widzenia ciekawszy?
- jedno elementowy?
- dwu elementowy?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024