ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-03-14 16:14  ZModeler , rozkładanie modelu na siatkę .
DanielRDE   

Witam wszystkich ! Na forum jestem nowy i nie mam jeszcze dużego doświadczenia modelarskiego dlatego też za wszystkie moje błędy z góry przepraszam :) Ale do rzeczy . Od 3 lat zajmuję się wykonywaniem grafiki 3D do gier komputerowych typu Emergency 4 czy GTA SA . W wolnych chwilach lubię też spędzać czas przy klejeniu modeli kartonowych i tutaj rodzi się moje pytanie . Czy jest na forum osoba , która potrafi rozłożyć model na siatkę do sklejenia ? Sam próbowałem już to zrobić ale jakoś mi to nie idzie ani trochę . Na swoim koncie mam dosyć sporo ciekawych modeli . Osobiście moim marzeniem jest wykonanie kartonowego modelu samochodu nowojorskiej straży pożarnej czyli Seagrave Marrauder . Posiadam jego model 3D więc jeżeli byłby ktoś chętny na rozłożenie go na wycinankę to chętnie go udostępnię :)
Oto fotki :
http://bankfotek.pl/image/1694512.jpeg
http://bankfotek.pl/image/1694537.jpeg

Post zmieniony (24-03-14 16:14)

 
08-04-14 14:09  Odp: ZModeler , rozkładanie modelu na siatkę .
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Cały problem w tym, że modele 3D w grach projektowane są nie po kartonowemu. To mniej więcej tak, jak z darmową kolekcją modeli sketchupa. Większość z nich wygląda świetnie, ale do budowy modelu kartonowego nadają się mniej więcej tylko jako trójwymiarowe zdjęcie, które możesz obracać tak żeby zobaczyć wszystko co cię interesuje. Model kartonowy trzeba budować praktycznie od podstaw, nawet jeśli ma się już gotowy model 3D.

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024