ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-12-13 16:10  Modele drukowane z negatywów???
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ostatnio zostałem posiadaczem kilku wydań DDR-owskich z negatywami na których są modele kartonowe , jednakże najpierw muszę zlecić wywołanie zdjęć a następnie wykonanie wydruku . W internecie poszperałem trochę i widzę na zamieszczonych fotkach możliwość wydruku ciekawych planów. Nie są to jakieś niespotykane modele aczkolwiek w oczach moich to wspaniałe , proste modele . Np BRIGADYR z negatywu wygląda dokładnie jak Mały modelarz . Mimo wszystko jak się uda te modele wydrukować , potem nałożyć kolor , to będę ogromnie zadowolony . Zatem w następnym tygodniu zacznę od studia fotograficznego itd. Dodam iż wydawnictwo to ma w swoim spisie plany Morawy . Widziałem gotowy model bez malowania / biały / wyglądał przyzwoicie. .

 
16-12-13 10:46  Odp: Modele drukowane z negatywów???
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Moim zdaniem rewelacja - zwłaszcza Vertol
To może było na użytek wojskowy, służbowy dla żołnierzy w ramach nauki - spadek po niemieckim zamiłowaniu do rozpoznawania typów wrogich samolotów.
Jaka skala?
Jest miożliwość zdobycia skanów Vertola ? zależy jaka skala ? ewentualnie powiększenie aby model był duży.Mam zamiłowanie do archaicznych wiatraków.

niemieckie wydawnictwo wojskowe .
ilustrowana seria typów samolotów z modelem na 10 negatywach - kolorowych?
z którego roku? - autor np : Neptune - Korwetenkapitan - Urlich Israel

Post zmieniony (16-12-13 11:27)

 
16-12-13 11:40  Odp: Modele drukowane z negatywów???
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Co ten wątek ma wspólnego z działem w którym został umieszczony?
W nagłówku działu jest napisane:
"Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie."
No chyba że to ja czegoś nie rozumiem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-12-13 19:22  Odp: Modele drukowane z negatywów???
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ma bo to pierwsze znane modele , które można dowolnie metoda fotograficzną z negatywu do dowolnej skali i dowolnego koloru zastosować - bardzo ciekawe

 
16-12-13 20:20  Odp: Modele drukowane z negatywów???
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

modellot1 - jasne że podeślę Tobie skany , pobaw się z kolorem itd. Ja dopiero po świętach idę do fotografa i będę wywoływał . Potem dopiero idę do drukarni. Zatem , jak tylko wykonam skany z odbitek to się do Ciebie odezwę , masz je u mnie . Jeżeli wszystko się uda wydrukować to w planach mam kupno całej serii z negatywami do numeru 26 . Wśród nich jest także ZLIN 266 , MORAVA I MOHAWK . Wszystkie one ciekawe. No , ale to po świętach . I zgadza się że z negatywu można je dowolnie skalować , ja na pewno wydrukuję w dwóch formatach A4 i A3 . Pozdrawiam ,Marek .

 
16-12-13 21:06  Odp: Modele drukowane z negatywów???
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Oki po świętach taki teraz czas że wszystko inne może poczekać niż swięta i nowy rok

Mnie interesuje vertol

Post zmieniony (16-12-13 21:09)

 
16-12-13 23:27  Odp: Modele drukowane z negatywów???
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Będzie , czy może pamiętasz to wydanie VERTOL-a z WHM niemieckiego ??? Mam go wydrukowanego na A3 , jednak i tak jest mały . Z tego negatywu będzie super duży. Pozdrawiam , ANDY . p.s . kupiłem też z tego wydania MI-4 / negatywy / , był wydany także w Małym Modelarzu . Jednak i tak go wywołam bo rozkład części jest trochę inny i ciekaw jestem jak się go będzie kleić ,.

 
17-12-13 11:50  Odp: Modele drukowane z negatywów???
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

tego mi 4 mam w galerii i zrobiłem go przed laty i wyszedł i do dzisiaj istnieje

 
18-12-13 23:24  Odp: Modele drukowane z negatywów???
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Mi 4 jest w dechę , mam ten model w oryginale - wycinanka. Twój mi się bardzo podoba, przyzwoity i kawał sukin kota , zza Buga.

 
12-01-14 13:20  Odp: Modele drukowane z negatywów???
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widziałem negatywy ,, Mi-1 ,, z szachownicami, wydał to chyba ,,Mały Modelarz,,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024