ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-10-13 13:20  Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Nadeszła pora na wymianę doświadczeń.

Po mojej opinii ,krytycznej na temat wzniosów skrzydeł ,u modeli Kolegi przesławnego.
Postanowiłem założyć wątek na ten ważny temat.
Moje uwagi spotkały się z agresywnym przyjęciem i potraktowane jak atak na bohatera wojny z Zulusami. (dodane teraz- nie ze strony autora tylko ze strony nieznających tematyki samolotów w tej konstrukcji)29.10 godzina 10:09
Krytyka ta nie jest złośliwa .

Dlatego można pisać i proszę o tym, jak robicie także wy - nie tylko ja i kolega prawidłowe wzniosy ,które mimo upływu czasu zachowują swoje położenie ,a nie klapią pod wpływem siły grawitacji i innych czynników od nas niezależnych np: nasłonecznienie , wilgotność zmienna .

A więc- przykład Avro 504 (są też i inne ,ale nie chcę jątrzyć i poobrażać się jak małe dzieci.)

Wanaka, to małe miasto w Nowej Zelandii. Położone na południowym krańcu jeziora Wanaka na Wyspie Południowej.
Tam są pokazy samolotów
http://www.airventure.de/wow04_2.htm

i wszystko mówiące zdjęcie samolotu
<,>


Tak wyglądają wzniosy istniejącego naprawdę samolotu Avro 504


Niestety ,niektórzy koledzy za moje uwagi by mnie najchętniej zlinczowali.
Podobają mi się niektóre rozwiązania kolegi , co nie znaczy ,ze nie można wyrazić krytycznej opinii o tym co się dzieje nie tak.


Moim zdaniem szkoda po prostu roboty jak na koniec osiągnięty efekt jest proporcjonalnie odwrotny do włożonego wysiłku. (skrzydła wiszą jak Śliwki na drzewach)

Zostawiam inne tematy ,to jest kwestia gustu ,to jest tylko konstruktywny i krytyczny temat - o technice robienia wzniosów.
Podejrzewam ,że wzniosy w początkowej fazie istnienia modelu były -ale coś się dzieje niedobrego póżniej.
Z powodu kleju , kierunku włókien , siły naciągu wykrzyżowań.
Prawidłowa geometria i wzniosy to jest "podstawa człowieka"

Post zmieniony (29-10-13 10:07)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
modellot1 4538 28-10-13 13:20
 Odp: Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
Vincent 653 28-10-13 19:19
 Odp: Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
modellot1 597 28-10-13 20:56
 Odp: Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
modellot1 499 29-10-13 20:40
 Odp: Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
modellot1 466 30-10-13 09:45
 Odp: Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
Kofi 495 30-10-13 18:42
 Odp: Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
modellot1 489 30-10-13 20:24
 Odp: Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
Alski 491 31-10-13 19:58
 Odp: Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
modellot1 554 31-10-13 20:53
 Odp: Skrzydła w samolotach pionierskich i wielopłatach  nowe
Alski 516 31-10-13 21:03

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024