ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
16-07-13 15:16  Odp: [R] IJN TAIHO - relacja z projektowania wirtualnego
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jurgen, dzięki za odpowiedź :) Mnie po prostu trochę szkoda to robić, bo relacja jest b.ciekawa. Chyba, że będziesz jednak sklejał w tym wątku surówkę? Wtedy to zmienia postać rzeczy i relacja zostanie w tym dziale. Na pewno tylko będziesz prezentował tu prace projektowe?

pzdr,
k.

 
16-07-13 16:15  Odp: [R] IJN TAIHO - relacja z projektowania wirtualnego
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co prawda to nie mój temat, ale chyba dobrze byłoby gdyby Jurgen poprowadził również sklejanie testowe w tym samym wątku. Wątek miałby swój początek i koniec, mam nadzieję, że ciekawy nie tylko dla mnie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-07-13 00:41  Odp: [R] IJN TAIHO - relacja z projektowania wirtualnego
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kolejna porcja aktualizacji relacji:

- Pokład po naklejeniu na kadłub prezentuje się następująco:





- Jako następny etap budowy przewidziałem wieżę dowodzenia. Zaczynamy od wykonania szkieletu podstawy:



Który jest oklejany poszyciem:



Dalej sklejamy "bryłę główną" wieży - czyli na początek szkielet + oklejenie poszyciem:



Tego etapu nie jestem pewien, czy wykonać właśnie w tym miejscu - mianowicie przyklejenie wszelkich detali do podstawy wieży. Najlepiej będzie je wykonać już po naklejeniu wieży do pokładu. Przedstawiam ten krok teraz, aby trzymał kontekst:



____
A teraz organizacyjnie - surówki sklejać nie będę - zajmuje się tym wydawnictwo GPM. Ja natomiast pokuszę się kiedyś sklejenie modelu z gotowej wycinanki. Także relacja niestety pasuje do innego działu. Zatem moderatorze działaj :)

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
28-07-13 18:15  Odp: [R] IJN TAIHO - relacja z projektowania wirtualnego
Extra Model   

Możesz przykleić do nadbudówki wszystko to co nie jest częścią wspólną dla nadbudówki oraz pokładu.
W tym przypadku nawet łatwiej będzie skleić modelarzowi prawie kompletną nadbudówkę niż doklejać do niej każdy element kiedy już jest na pokładzie.
Pozdrawiam, Maciek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024