ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-06-13 19:46  Zmiana kolorów w PDF-ie
jarecki720   

poszukuję programu do edycji PDF-ów , chodzi mi o wypełnienia konturów kolorem (Foxit PDF Editor i Pdf Editor nie oferują tej funkcji)

--

 
11-06-13 20:37  Odp: zmiana kolorów w PDF-ie
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Spróbuj Inkscape. Jest darmowy, chodzi na Linuxie. Otwiera bez problemu większość pdfów. Czasami tylko wcina tekst.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
12-06-13 17:31  Odp: zmiana kolorów w PDF-ie
jarecki720   

no tak , jedyna przeszkoda to brak Linuxa :)

 
12-06-13 20:14  Odp: zmiana kolorów w PDF-ie
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Inkscape jest również na x86

--
imagination+extrapolation

 
13-06-13 20:46  Odp: zmiana kolorów w PDF-ie
jarecki720   

wiem , znalazłem , ale nie ma tego o co mi chodzi , jednak można wyeksportować do .jpg (wysokiej rozdzielczości ) i można się bawić w dowolnym programie graficznym , a potem zapisać jako .pdf

 
15-06-13 20:40  Odp: zmiana kolorów w PDF-ie
le_mon   

Po pierwsze, jako świeżaczek ;) chciałem przywitać wszystkich forumowiczów.
Konradusa odwiedzam już od dłuższego czasu, a pozwoliłem sobie na dołaczenie do dyskusji, bo myślę że mogę co nieco wnieść do tematu.
Zaręczam że Inkscapem się da i jest tam wszystko co potrzeba że zmieniać kolory w pdf-ach. I nie potrzeba żadnych kombinacji z eksportowaniem do jpg-a.

Robi się to tak:
1. Plik > Importuj - wczytujemy pdf-a. Zwracamy tylko uwagę na "precyzję przybliżenia siatek gradientu". Czym większa wartość tym dokładniej, ale i większy plik powstanie. Ustawienie na wartość 45 daje całkiem dobry rezultat. Najlepiej poeksperymentować.
2. Powiększamy rysunek na ile potrzeba ("+" powiększa, "-" zmniejsza)
3. Klawiszem F2 wchodzimy w tryb edycji węzłów. Kursor zmieni wygląd na ostry trójkąt. Zaznaczamy żądaną część. Następnie wybieramy z paska na dole żądany kolor i gotowe :)
4. Jeżeli gotowa paleta nam nie pasuje to SHIFT+CTRL+F daje nam dostęp do edytora wypełnień i konturów, a tam możemy sobie dobrać kolor jaki potrzebujemy.
5. Plik > Zapisz jako - no i zapisujemy jako pdf ;)

Mam nadzieję że komuś się to przyda. Przy okazji, taki sposób poprawiania pdf-ów ma tę zaletę że możemy tez poprawić kształt części (tak, tak :)) jeśli coś nam nie pasuje.

--

 
17-06-13 21:06  Odp: zmiana kolorów w PDF-ie
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Oczywista jeśli pdf jest wektorowy. Jeśli to np. piracki skan w pdf to lepiej wyeksportować choćby do painta (nie bedzie krawędzi do zaznaczenia).

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
17-06-13 21:55  Odp: zmiana kolorów w PDF-ie
le_mon   

Nie bardzo rozumiem. Powiedzmy że postanowiłem zabawić się w pirata i skanuję jakiegoś pdf-a. Skan również zapisałem jako pdf. Dlaczego Inkscape miałby nie otworzyć takiego pdf-a? Dopóki w pdf-ie nie osadzimy bitmapy, to nie ma problemu.
Inna rzecz, że skoro mam oryginalnego pdf-a, to po co go skanować?
Zreszta na upartego to i w takim wypadku można sobie poradzić. Inkscape ma narzędzie do wektoryzacji bitmap. Oczywiście wtedy mamy dużo więcej roboty :(
Albo faktycznie całego pdf-a przerobić na bitmapę.
To już rzecz gustu ;)

--

 
18-06-13 22:22  Odp: zmiana kolorów w PDF-ie
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Myślałem raczej o papierowej wycinance zeskanowanej do pdf. wtedy na każdej stronie jest bitmapa i jedyne co możemy zrobić to ją skopiować do programu do edycji grafiki rastrowej, lub mozolnie wektoryzować.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
19-06-13 20:16  Odp: zmiana kolorów w PDF-ie
le_mon   

Co do takiego pdf-a to zgoda.
A tak przy okazji, zapomniałem o jeszcze jednej możliwości, jezeli komuś nie pasuje Inkscape. Przecież LibreOffice z wtyczką pdfimport też pozwala na podmianę kolorów w pdf-ach. Podejrzewam że w wersji windowsowej jest ona od razu dołączona do programu.
Oczywiście działa to w normalnych pdf-ach, a nie takich zeskanowanych cudactwach ;)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024