ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-01-13 20:34  Siatki modeli kartonowych samochodów PRLu
esencjo   



--

Post zmieniony (29-01-13 00:53)

 
25-01-13 13:26  Odp: SIATKI MODELI KARTONOWYCH SAMOCHODOW PRLu ZA DARMO
esencjo   

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym wam przedstawić mój projekt, nad którym pracuję od około miesiąca. Planuję zaprojektować siatki większości polskich samochodów okresu PRLu. Aktualnie zakończyłem trzy pierwsze modele, które wymagają końcowego wykończenia detali w postaci dodania kolorów. W założeniach planu mam wykonanie następujących aut:
Fiat 125p (sedan, kombi, pickup, jamnik)
Fiat 126p (600, 650, bis, cabrio)
Polonez (FSO1500, caro, atu, atu kombi)
Syrena (101, 104, 105, bosto)
Warszawa, Garbuska, Sedan, Kombi, Pickup)
Żuk (w trzech wersjach nadwozia)
Nysa (w trzech wersjach nadwozia)
Jak również polskie prototypy takie jak:
Wars
Beskid
Syrena Sport
Polonez Coupe
Fiat Coupe
Wszystkie modele będą posiadać kompletne wnętrze i wiele detali.
W dalszej częsci projektu zamieżam rozrysować plany polskich ciężarówek i autobusów. Wszystkie modele będą w tej samej skali.

MODELE UDOSTEPNIAM ZA DARMO.

Post zmieniony (25-01-13 17:49)

 
26-01-13 08:14  Odp: SIATKI MODELI KARTONOWYCH SAMOCHODOW PRLu ZA DARMO
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Witam serdecznie , mnie się pomysł podoba . Fajnie jest mieć kolekcję aut z okresu PRL-u . Czekam na jakiś model testowy , poprubuję swoich sił . Pozdrawiam Andy.

 
27-01-13 14:02  Odp: SIATKI MODELI KARTONOWYCH SAMOCHODOW PRLu ZA DARMO
esencjo   

Witam. Model Fiata 125p w wersji sedan jest praktycznie gotowy lecz nie posiadaj jeszcze instrukcjii. w przeciągu dwuch dni będą gotowe.

--

Post zmieniony (27-01-13 20:19)

 
27-01-13 22:21  Odp: SIATKI MODELI KARTONOWYCH SAMOCHODOW PRLu ZA DARMO
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Witam Ciebie, czy ten 125p to nie czasem przerysowany z dawnego Małego Modelarz ???. Tak czy owak poproszę na testowe klejenie , może pliki na maila. Pozdrawia Andy.

 
28-01-13 01:09  No Subject
esencjo   



Post zmieniony (29-01-13 01:23)

 
28-01-13 21:13  Odp: SIATKI MODELI KARTONOWYCH SAMOCHODOW PRLu ZA DARMO
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

To ja poproszę na priv i powoli ruszę z budową. Jestem ciekawy efektu końcowego .Pozdrawia Marek

 
28-01-13 22:07  Odp: SIATKI MODELI KARTONOWYCH SAMOCHODOW PRLu ZA DARMO
esencjo   

Aktualnie musze zawiesic udostepnianie moich modeli. Pojawily sie kwestie prawne (chodzi o prawo polskie i prawa autorskie) Nie jestem pewien czy moge udostepniac model zawierajacy znaczek Fiat i uzywajacy nazwy tego producenta bez jego zgody. Nie wiem jak to wyglada w kwestji prawnej. Nawet jesli nazwalbym moj model inaczej i zlikwidowal znaczki producenta to i tak nie wiem czy jest to zgodne z prawem gdyz wzorowalem sie na poszczegolnych modelach tej firmy. Dopoki nie dowiem sie wiecej na ten temat nie bede udostepnial moich modeli. Mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni w krotce.
pozdrawiam

Post zmieniony (31-01-13 14:22)

 
08-02-13 11:22  Odp: SIATKI MODELI KARTONOWYCH SAMOCHODOW PRLu
esencjo   

Witam wszystkich po krotkiej przerwie. Moje trzy pierwsze modele sa w zasadzie skonczone. Musialem wprowadzic kilka poprawek po sklejeniu modeli probnych. Teraz opracowywuje instrukcje i numeracje czesci. W krotce modele beda gotowe. Co sie tyczy sprawy praw autorskich w dalszym ciagu szukam wiekszej ilosci informacji na ten temat acz kolwiek troche sie juz dowiedzialem. Pozdrawiam

--
esencjo

 
25-11-14 22:02  Odp: Siatki modeli kartonowych samochodów PRLu
toto2001 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam pytanie gdzie można pobrać te siatki modeli? (jestem nowy)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024