ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-03-12 20:25  Programy do rozwijania siatek
zielony   

Ostatnio zacząłem robić z ojcem model samolotu Hawker Tempest i niestety spotkaliśmy się z pewnym problemem , mianowicie jest nim program do rozkładania siatek . Czy ktoś zna coś darmowego co umożliwiło mi rozłożenie go ?
Z góry dziękuje

 
05-03-12 12:56  Odp: Programy do rozwijania siatek
MattWadowice   

Cześć.
Troche za mało informacji żeby udzielić jakiejś konkretnej porady. W jakim programie go robicie ??
Matt

Post zmieniony (05-03-12 14:07)

 
05-03-12 22:02  Odp: Programy do rozwijania siatek
zielony   

Robimy go w Modo

 
06-03-12 07:28  Odp: Programy do rozwijania siatek
MattWadowice   

Hmmm... o programie usłyzałem od Ciebie. Na stronie widziałem że są dostępne jakieś skrypty, więc jest jakaś nadzieja. Jeśli nie w tym programie, to zapewne da się to wyeksportować np do Rhino, Blendera, Sketchupa i w tych programach to rozwinąć , bo tam na pewno się da.
Dochodzi jeszcze pytanie jak wygląda wasza siatka modelu, możecie wrzucic jakiś screen ?
Matt

 
06-03-12 13:52  Odp: Programy do rozwijania siatek
zielony   

Tyle ze on jest trochę skomplikowany i sketchup odpada

 
06-03-12 13:53  Odp: Programy do rozwijania siatek
zielony   

Mogę podeslac potem screeny

 
06-03-12 15:32  Odp: Programy do rozwijania siatek
MattWadowice   

Podeslij,jestem ciekawy. Widziałem w innym wątku że chciałbyś wrzucić cały model i go rozwinąć. Będzie ciężko. Tak jak pisałem wcześniej dużo zależy od tego jak wyglądają siatki modelu. W Sketchupie jest nakładka która nazywa się WAYBE, być może byłaby pomocna, ale nie jest darmowa.
Matt

 
06-03-12 16:44  Odp: Programy do rozwijania siatek
zielony   

spoko póki co to trzeba jeszcze go doretuszować ale jak ojciec wróci to wrzucę screeny . Mam także nadzieje że coś się znajdzie bo kształtuje się całkiem ładnie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024