ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 13Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
03-07-15 17:30  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
Jacek   

Ale twoje rozwiązanie jest za skomplikowane, a to była prosta konstrukcja. Prosta jak budowa cepa. No i w twoim rozwiązaniu występuje za duży skok koła, a tu brak jest prześwitu między kołem a błotnikami.
Jak na to patrzę to stawiałbym na płytę umieszczoną nad przednią osią ale pod tylną osią.
Cały dyfer byłby nad płytą a dostęp do niego byłby pod siedzeniem. Tam gdzie jest wybrzuszenie prostokątne miedzy tylnymi błotnikami i pod siedzeniem.
Idealnie mi pasuje aby tam schować tylny most i odkrywać go za pomocą jakiejś klapy od góry.
Niestety dziś mam małą imprezkę rodzinną w domu i życiowy półmetek więc jutro zastanowię się nad układem kierowniczym.
PS Jak możesz do poślij mi na PW rysunki tego pojazdu bo tu już są nie aktywne.

 
04-07-15 09:20  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A czy zdjęć tego ciągnika w dużej rozdzielczości nie ma w CAW? Sądzę, że są i mogłoby to nieco wyjaśnić. Można by też zapytać w CBW.

 
04-07-15 10:10  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
Wojciech Cięciwa   

Niestety, nie mam żadnego dostępu do CAW/CBW.
A z moich wcześniejszych prób dostępu nic nie wyszło. Powiedziano mi wprost, że skoro nie jestem z polecenia żadnego z "godnych zaufania ludzi" - czytaj nie wykonuję roboty dla żadnej instytucji - to nie mam co marzyć o dostępie do akt.

 
04-07-15 10:31  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
X32 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Patologia z tym CAW, ale co się dziwić w końcu to państwowe. Głupi remont robią już chyba z 4 lata i końca nie widać, mimo że dawno po planowanych terminach.

 
04-07-15 15:59  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
Jacek   

Więc jedyne na co można liczyć to na pomoc tych co mają dostęp do odpowiednich akt :)
Sam temat Pzinż 322 jest na tyle marginalny, że nie sądzę aby ktoś chomikował materiały na jakiś poważniejszy odrębny artykuł więc teoretycznie można liczyć, że ktoś podzieli się informacjami.
Osobiście bardziej niż w CAW szukałbym w prywatnym archiwum konstruktora w końcu to znany konstruktor za czasów PRL-u. Między innymi budowniczy naszej Syreny i pewnie w rodzinnym domu jest sporo perełek.
Z drugiej strony to też swoista zabawa dochodzenia do prawdy na podstawie skąpych informacji w postaci kilku zdjęć i opisów. Można sobie odpuścić albo można też poprzez analogie albo inne badania dochodzić do sedna. Może kiedyś wszystko zostanie podane na tacy tyle tylko, że wole nie czekając na ten moment samemu dochodzić do sedna. A im będę robił to dobrze tym będzie większa satysfakcja jeśli po odkryciu oryginalnych dokumentów okaże się iż szedłem właściwą drogą.
A co sądzicie o tej koncepcji, że oś tylna była nad płyto-ramą ?

 
05-07-15 17:21  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
Jacek   

A tak swoją droga może najpierw zacząć od wymiarów, bo mam ich kilka wersji, a do tego żadne mi się nie zgadzają z rysunkami. Masakra

 
05-07-15 20:03  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
Jacek   

I weźmy najpierw na tapetę koło przednie oraz prześwit.
Koło ma wymiary raz 5,50 x15''
innym razem 4,50 x 16 '' lub 4 x 17''
a potem mam coś takiego "koła tarczowe o wymiarach 17x3 1/2 ogumienie 4.00-17
Może ktoś wie jak to przetłumaczyć na j.polski ?
W planach w skali 1:10 koło to ma średnicę 66 mm
w planach w skali 1:35 19,5 mm
a w planach w skali 1:50 13,5 mm
Prześwit Fiata 508
- 155 mm
- 160 mm
- 320 mm ( Pzinż 302 )!!?
Prześwit 322
- 200 mm
Wychodzi na to że koło powinno mieć średnicę 660 mm -680 mm
Na planach Junaka jest wyraźnie zaznaczone prześwit 170 mm identycznie zresztą jak na Łaziku 302 więc wszelkie podawane wymiary są jakieś dziwne. A prześwit 322 wynoszący 200 mm jest możliwy przy całkowitej zmianie osi która powinna być zbliżona do prostej.

 
05-07-15 22:59  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
Wojciech Cięciwa   

Hmmm..
Może przyjmijmy wymiary jakie są podane na stronie "Do broni"?
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,ciagnik-pzinz-322,13350

""
Ciągnik PZInż 322 - podstawowe dane

Silnik: PZinż.117 (Fiat 108)
Pojemność skokowa: 995 cm3
Moc silnika: 24 KM (18 kW) / 3600 obr/min
Opony przednie: Polska Opona Stomil 4,50 x 16 ''
Opony tylnie: Polska Opona Stomil 9,00 x 20 ''
Długość: 2300 mm
Szerokość: 1180 mm
Wysokość: 1200 mm
Prześwit: 250 mm
Rozstaw kół: 1400 mm
Rozstaw osi: 1000 mm
Masa własna: 900 kg
Maksymalna siła pociągowa: 855 kG przy 3,5 km/h
Prędkość maksymalna: 33 km/h - bez obciązenia, 20 km/h - z przyczepą z ładunkiem 5 t
Zużycie paliwa: ???
""

Post zmieniony (05-07-15 23:00)

 
05-07-15 23:13  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
Wojciech Cięciwa   

Co do prześwitu ....
Pamiętać musimy o tym, że prześwit, to najmniejsza odległość od ziemi do najniżej położonego punktu/mechanizmu podwozia.
A co się stanie jak "odwrócimy" przedni most ? Prześwit po nim Nam gwałtownie wzrośnie.

Co Wy na to ?

 
05-07-15 23:16  Odp: Prośba o ocenę rysunków .. [PZInż. 322]
Jacek   

Tak a może mi wyjaśnisz co to jest " prześwit boczny " ?!! Bo i z czymś takim się spotkałem.
A poważnie to nie bardzo można odwrócić most do góry nogami. Bo w jakimś celu jest to wygięcie do góry na końcach mostu a nie do dołu. No i nie słyszałem aby Pzinż 302 miał inny most niż PF 508 bo wymagało by to choćby podniesienia całej ramy a co za tym idzie i całego pojazdu. Nie tędy droga .
Zresztą zobacz sobie na rysunek CAW z planami ( str. 23 WLU t.43 ) i jest zwymiarowany prześwit jednoznacznie jako 170 mm. Nawiasem mówiąc żaden autor nie podaje tego wymiaru co jest dla mnie kuriozalne.

Post zmieniony (05-07-15 23:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 13Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024