ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-07-11 09:22  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Wojtek.M   

Witam wszystkich forumowiczów, jestem bardzo początkującym użytkownikiem sketchupa, zrobiłem w innym programie model kadłuba łodzi, dalej jednak za pomocą tego programu nie osiągnę spodziewanych efektów. Kadłub mam zapisany w pliku .dxf i dalej chcę już cały ten projekt zrobić w sketchupie, tzn. muszę na podstawie pliku zrobić zabudowę wnętrza i pokład łódki, czy ktoś na forum może mi w tym pomóc,
Pozdrawiam Wojtek

--

 
27-07-11 12:03  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

Mattwadowice:

Rozwijałem ten kadłub najzwyklejszym pluginem Unfold-tool wykazując się cierpliwością.
czyli:
Trójką po trójkącie (trójkąt => pojedyncza składowa płaszczyzna.)

To przez tą "cierpliwości" ogon był problematyczny :)
Gdyż podzielony musiał być na wiele składowych segmentów które trzeba mozolnie porozwijać.

Oczywiście rozwijam tylko połowę segmentu boku kadłuba, a potem kopiuję ją przez mirror.


--------------
Faktycznie za pierwszym podejściem lupka na fotce coś nie powiększała.
I nie wiem czemu ;(



**********
Wojtek.M

Plik *.DXF nie jest najlepszym formatem 3d do importowania w Sketchu'pie.
O wiele lepszym formatem modelu do importu jest np *.3ds,

Typów DXF'a jest kilkanaście wariantów i trudno dopasować się z wersja aby wczytać to prawidłowo.
Nawet rysunki 2D wczytują się różnie zależnie od parametrów ich zapisu i wersji.

--

 
27-07-11 15:43  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Wojtek.M   

Ale mogę również zapisać ten plik jako .jpg i co wtedy dalej z tym zrobić, tradycyjnie zaznaczyć kontury i robić praktycznie wszystko na nowo...

Pozdrawiam Wojtek

--

 
27-07-11 16:28  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

I właśnie tak często robię

Nieraz lepiej od nowa coś narysować niż poprawiać błędy po złym imporcie.
Kwestia wyczucia co się bardziej opłaca. - Naprawiać czy zrobić na nowo.

Ja "złe importy" często stosuję tylko jako wzorzec do stworzenia czegoś na nowo.
Gdyż w przypadku DXF często krzywe są "poszatkowane" na drobne niezależne odcinki.
Aby je pozamykać i zrobić z nich równą płaszczyznę trzeba się zdrowo napocić.

 
27-08-11 02:32  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Yans   

MattWadowice mam prosbe jak znasz inne wtyczki do tego programu zamieszczaj linki di nich tu lub na swojej stronie. Bo jak narazie troche sie z tymi wtyczkami pogubilem.

 
27-08-11 11:47  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Hator   

Wtyczki masz na oficjalnym forum Sketchup'a http://forums.sketchucation.com/viewtopic.php?p=250026

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
01-09-11 17:34  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Yans   

Jak korzystać z konsoli i skryptu RUBY. Czy on tez działa jak makra?

 
05-09-11 15:20  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
MattWadowice   

Yans,
Pluginy znajdziesz również tutaj: RUBY LIBRARY DEPOT , ale na forum Sketchucation zazwyczaj tworzą się na temat każdego pluginu dyskusje, można się przy tym wiele nauczyć.

Co do używania skryptów , to jeśli ściągasz je z sieci , to zazwyczaj sa tak napisane że można je wywoływać z menu podręcznego ( kliknięcie prawym przyciskiem myszy) albo z menu w górnej belce ( zazwyczaj Plugins , nie wiem jak to jest w polskiej wersji). Dokładny opis zazwyczaj jest dołączony do plików zip z pluginami.

Jeżeli nie jest dostępny żaden z powyższych sposobów to można wywołac skrypt z konsoli wpisując SKRYPT.rb ( oczywiscie pod warunkiem że plik znajduje się w domyślnym katalogu sketchupa) .
Ogólnie konsola jest przydatna jeśli piszesz i debugujesz skrypty bo w niej pojawiają się komunikaty gdzie nawalił kod.

Jeśli masz jakieś pytania to pisz, teraz powinienem być częściej na forum.

Pozdrowienia

Post zmieniony (06-09-11 08:08)

 
08-09-11 18:26  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Yans   

Szukam linku do Sketchupa: TOOLS ON SURFACES , mam wtyczki juz BZ CURVES(byl link na forum) , wtyczki do rozwijania siatek brył już mam ( byl filmik na youtube z wykorzystaniem konsoli Ruby do rozwiniecia bryły) .
Czy CURVILOFT. to osobna wtyczka czy wchodzi w skład innych wtyczek?

 
08-09-11 19:26  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

To jest osobna wtyczka.
I to jedna z najbardziej przydatnych w tym programie.

Post zmieniony (08-09-11 19:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024