ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
09-09-11 00:28  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Yans   

Czy wtyczka Curviloft jest tylko do wersji 7, znalazlem skad mozna pobrac i jest informacja ze do wersji 7 programu ja ma 6.
Czy nie bedzie zgrzytu jak macie linki zamiescie na forum.

Post zmieniony (09-09-11 00:29)

 
09-09-11 09:19  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
MattWadowice   

Tools on surfaces: http://forums.sketchucation.com/viewtopic.php?t=11212
Curviloft http://forums.sketchucation.com/viewtopic.php?t=28586

Yans, możesz podesłać linka z tym filmikiem który pokazuje to rozwijanie ??
Jestem ciekaw jaki to plugin.

--

 
09-09-11 14:31  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Yans   

Z filmikime moze byc klopot bo juznie pamietam gdzie byl .Moglem go widziec jak szukalem wtyczki do rozwijania bryl. Narazie tylko znalazlem cos takiego o tej nazwie: SketchUp Ruby Scripts Episode 1 filmik trwa 9min jest you tube.
Co do wtyczek ktores podales linki zastanawiam sie czy beda dzialc jezeli ma 6 wersje progaramu a przynich pisze ze sa do 7 lub 8 wersji.

 
09-09-11 14:45  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
MattWadowice   

Najprościej ściągnąć i sprawdzić czy działa. Ewentualnie zrobić upgrade do nowszej wersji.
Jeśli chodzi o pisanie scryptów to polecam również e-booka Automatic Sketchup
i kanał Youtube Chrisa Fullmera http://www.youtube.com/user/ChrisFullmer

 
29-09-11 22:10  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Yans   

Zastanawiam sie czy pobrac Sketchup w wersji 8 , jego minusem to ze jest po angielsku ale jest za to wiecej wtyczek itp co o tym sadzicie.

 
29-09-11 22:18  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Hator   

Z tłumaczeniami tak już w tym programie jest, że nie nadążają w czasie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
03-10-11 09:20  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
MattWadowice   

Yans, ilość wtyczek jest dokładnie taka sama w każdej wersji.Faktem jest, że większość z nich jest po angielsku.
Spokojnie możesz ściągnąć ostatnia wersje polską, na niej nauczyć się działania w programie, a potem przeskoczyć na kolejną polską odsłonę. Nie wydaje mi się żeby między 7 a 8 albo pomiędzy przyszłą 9 nastąpiła jakaś rewolucja.
Pozdrawiam
Matt

 
03-10-11 13:45  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
Yans   

Szóstkę ma już ściągnięta kilka wtyczek do rozwijania pozostałe będę ściągał. Jak na razie fajne mi wychodzą rysowanie budynków. Oglądam filmiki gdzie są pokazane jak wykorzystać poszczególne funkcje programu. Mam tylko zaległości z tym co kiedyś planowałem zaprojektować może po prostu chciałem za dużo zrobić ;)

 
24-10-11 20:30  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
MattWadowice   

Mały update:


Pozdrowienia

--

Post zmieniony (25-10-11 09:56)

 
01-11-11 22:08  Odp: Projektowanie w Sketchup'ie
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

Cześć Projektanci

Skoro jesteśmy przy prezentacjach prac w Sketchup'ie, oto są moje wypociny z "długiego weekendu":

Przygotowuje projekt modelu włoskiego czołgu P40 (C.A. 26/40)
Obecnie mam tyle.



Nity strasznie obciążają model, ale "włoszczyzna" niestety ma to do siebie że jest cała nitowana.

Pozdrawiam Raiden

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024