ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-01-11 22:49  Wirtualne modelarstwo
Dumadar   

Wpadłem dziś na to:http://www.blender.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=311&Itemid=1. Warto zajrzeć.

Jak wrażenia?

Post zmieniony (05-01-11 22:53)

 
15-01-11 00:42  Odp: Wirtualne modelarstwo
lis3   

Właśnie pobrałem ze strony wszystko co się dało, może kiedyś się przyda.
Autor wykonał kawał solidnej pracy i to za darmo, doceniam to.
Kiedyś nawet kupiłem podręcznik Blendera aby się nauczyć tego programu,
zabrakło mi jednak konsekwencji aby to zrealizować.

--

 
19-01-11 19:54  Odp: Wirtualne modelarstwo
Yans   

Temat tej już poruszałem jest w tym temacie:
[darmowa książka] Podstawy projektowania modeli kartonowych w Blenderze (j. angielski)

Post zmieniony (19-01-11 19:55)

 
12-02-11 12:17  Odp: Wirtualne modelarstwo
Dumadar   

Książka została ukończona.

Cytuję autora:
"Z satysfakcją informuję o ukończeniu książki "Wirtualne modelarstwo" (osiągnęła wersję 1.0). To e-książka, udostępniona wszystkim (na zasadach Creative Commons). Uczy czytelnika "od zera", jak za pomocą Blendera, GIMPa i Inkscape zbudować dokładny model samolotu. Jej celem jest zachęcenie tradycyjnych modelarzy do spróbowania swoich sił w Blenderze. Tym niemniej sądzę, że każdy może w niej znaleźć coś ciekawego dla siebie. "...

""WM" osiągnęła ostatecznie objętość 1112 stron zawiera około 3600 ilustracji. Wykorzystuję w niej Blendera to 2.49b, bo ten projekt zaczynałem prawie trzy lata temu, gdy o wersji 2.5 jeszcze nikt nie słyszał. Tym niemniej, to nie jest i nie miało być kompendium. Pokazuje szczegółowo tylko to, co jest potrzebne do osiągnięcia takiego celu, jak model na okładce. Dlatego sądzę, że przynajmniej pierwsze 500 stron będzie przydatne nawet po oficjalnej premierze nowego Blendera. rnrnPublikacja otrzymała ISBN, link został przekazany do Biblioteki Narodowej - stała się "prawdziwa" :). Mogę się mylić, ale ze względu na liczbę stron to chyba obecnie największa polska publikacja o Blenderze. "

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024