ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-03-10 16:04  Odp: [corel] błąd zapisu
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

A spróbujcie w Opcjach (Ctrl+J) w dziale "Obszar roboczy" zakładka "Ogólne" zmniejszyć Poziomy cofania: Zwykłe na 5 natomiast Efekty map bitowych na 2 .... i dajcie znać czy coś z tego wyszło.

Program ma prawdopodobnie za mały obszar pamięci wirtualnej dostępnej do zapisywania kopii umożliwiających cofanie wykonywanych operacji. Kopie takie zapisują się w RAM (a nie na HDD), a pracując na pliku zawierającym powiedzmy 10 MB bitmapę po wykonaniu powiedzmy 100 dowolnych przekształceń (nawet przekształceń dotyczących obiektów wektorowych a nie samej bitmapy) kopie takie pochłaniają już 1 GB z dostępnego RAM .... i kicha. No chyba, że jest jakaś inna przyczyna .... ja pracuję na Corelu 12 PL i Viście i nie mam żadnych opisanych przez Was kłopotów.

A i jeszcze jedno pytanie: Czy edytujecie bitmapę w Corelu czy jest to tylko zablokowane tło a pracujecie jedynie na obiektach wektorowych ??

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
06-03-10 21:59  Odp: [corel] błąd zapisu
Gdaś 

 

witam
ja bitmapę mam zablokowaną jako tło i pracuje na wektorach , teraz rozpocząłem nowy projekt i jak na razie odpukać jest wszystko ok. , ale tło ma tylko 3 mb , poprzednie gdzie się nie chciało zapisać miało 28 mb, być może jest tak jak piszesz że nie starcza RAM

--
uszanowanko gdaś

 
11-03-10 09:52  Odp: [corel] błąd zapisu
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Gdaś odnośnie sprawy technicznej jeszcze twoje wykrywanie pamięci jest związane z zastosowaniem systemu 32bitowego który maksymalnie ma możliwość zaadresowania 3GB pamięci NIESTETY !!!!. Z czego 1GB dla systemu reszta dla aplikacji.
Z tego co opisujesz może być tak że masz uszkodzoną jakąś pamięć. Ja jak pracowałem na 12 mając 512MB ramu nie miałem takich problemów a edyowałem o wiele większe bitmapy.
Niestety ale na nowe komputery XP się już nie nadaje ograniczenie programistycze i sprzętowe. Każdy kto ma procesor 64bitowy powinien się przenieść na taki system operacyjny czy to będzie Vista czy Seven.
Podobną dyskusję miałem jakiś czas temu w oparciu o Rhino i duże modele. I tu np następna wersja Rhino 5 ma wpsierać strukturę 64 bitową,

Spróbuj zainstalować sobie 7 x64 w wersji 180dniowej i przetestuj swój sprzęt.

--
pozdro.


 
11-03-10 12:42  Odp: [corel] błąd zapisu
Gdaś 

 

witam
dzięki struna za podpowiedż , trzeba będzie sie chyba przesiąść na 7-ke

--
uszanowanko gdaś

 
26-06-10 02:47  Odp: [corel] błąd zapisu
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Mialem kiedys ten sam problem. Czasem sie to pojawialo. Ratowalem sie tym, ze dawalem anuluj, a potem exportowale do pliku *.cmx. Zamykalem corela, otwieralem na nowo, otwieralem plik, a nastepnie zapisywalem go jako *.cdr.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024