ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-02-10 14:48  [corel] błąd zapisu
Gdaś 

 

witam
mam problem z corelem, gdy chce zapisać moje wypociny on twierdzi coś takiego:
błąd podczas kopiowania pliku . Dysk z katalogiem TEMP lub dysk docelowy mogą być pełne , na wszystkich dyskach jest miejsca dużo : systemowy ma ok 15 gb a ten gdzie zapisuje ma 40 gb .Po tym komunikacie mogę zrobić pdfa z projektu i wyłączyć bez zapisywania zmian , następnie pdfa otwieram corelem i wszystko co dotej pory narysowałem jest uwzględnione
czy coś sie poprzestawiało w programie , czy można to zmienić
dzięki za podpowiedzi

--
uszanowanko gdaś

 
24-02-10 15:28  Odp: [corel] błąd zapisu
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

moze zrob tymczasowy dysk dla corela na większym dysku, druga sprawa - jeśli się nie myle to starsze wersje corela mialy problem z duzymi dyskami

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
25-02-10 10:27  Odp: [corel] błąd zapisu
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Mi to wygląda na błąd systemowy niż winę corela. Nic nie napisałeś na jakim systemie operacyjnym pracujesz. A wyglśąda to na uprawnienia, czy użytkownik na którym pracujesz ma odpowiednie uprawnienia? Jak używasz Win 7 spróbuj uruchomić corela jako administrator. Jeszcze na jakej wersji programu pracujesz bo nawet X4 ma już za sobą service pack.

--
pozdro.


 
25-02-10 16:12  Odp: [corel] błąd zapisu
Gdaś 

 

witam
mam XP Home , corel 12

--
uszanowanko gdaś

 
27-02-10 13:25  Odp: [corel] błąd zapisu
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

Czasem mam podobny problem.

Są pliki pozornie małe np30Mb w stosunku do wolnego miejsca na dysku,
ale jak przechodzą przez pamięć potrzebują tam znacznie więcej miejsca
(gdy zawierają bitmapy lub fotki o dużej rozdzielczosci).
Np:
Plik z wczytaną planszą formatu A0 (czarno biały) w formacie TIF na dysku ma wielkość zaledwie 500kb przy operacjach na nim rozrasta się w RAM do około 250Mb!!

Jeśli przeinstalowanie Corela nie pomogło to
koniecznie sprawdź jaką masz zajętość pamięci RAM w chwili zapisu.
Jak plik się nie mieści w ramie może występować właśnie taki komunikat błędu.
Wówczas wyłącz niepotrzebne programy i nakładki na Windows.
Zwalnia to pamięć i zwykle już można zapisać to co się wcześniej nie udało pomimo wolnego z zapasem miejsca na dysku.

Zobacz też jaką masz zadeklarowaną pojemność pamięci wirtualnej.

Pozdrawiam Raiden

 
27-02-10 15:30  Odp: [corel] błąd zapisu
Gdaś 

 

witam
corela przeinstalowałem i nic nie pomogło , pliki są zapisywane w cdr w trakcie dorysowania jakiegoś elementu do całości wyskakuje ten komunikat , nawet niekiedy przy autozapisie . Ramu mam 4gb tylko nie wiem czemu corel wykrywa 2, 4 gb tak jest ustawiona w programie że ma używać 100% , spróbuje w trakcie zapisu iak sie takie coś pojawi powyłączać wszystko co sie da
dzięki za podpowiedzi

--
uszanowanko gdaś

 
28-02-10 00:13  Odp: [corel] błąd zapisu
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

- Czy problem występuje przy pracy na jednym konkretnym pliku Corelowskim czy przy każdym innym wczytanym?
Jeśli każdy wczytany plik powoduje błędy to już gorzej i przyczyny trzeba szukać gdzie indziej.

Z praktyki:
Pracuje już dość długo na Corelach (od wersji 7).
Zdarzyło mi się kiedyś że plik raz zapisał się z błędem i ten błąd
ciągnął się z nim robiąc mi różne psikusy zwłaszcza przy drukowaniu.
Nie wiedziałem co jest grane bo inne pliki były ok.

Co wtedy pomogło:
Wystarczyło utworzyć nowy czysty plik i na zasadzie kopiowania przenosić partiami elementy z uszkodzonego do nowego przełączając się pomiędzy nowym a starym.
Potem testowałem ten nowy i patrzyłem czy jest ok.
Z czasem po którejś z kolei skopiowanej partii elementów znów wystąpił błąd.
Okazało się że niewinna krzywa powodowała te uszkodzenie. :-0.

Raiden.

--

 
28-02-10 08:59  Odp: [corel] błąd zapisu
Gdaś 

 

witam
rysuje tylko jeden projekt i nie wiem czy na innych rysunkach by było to samo , jak znajde troche czasu to spróbuje na nowym rysunku

--
uszanowanko gdaś

 
02-03-10 17:13  Odp: [corel] błąd zapisu
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

U mnie jest to samo. Corel 12 eng, Windows XP. Programy oryginalne.
Z tego co zauważyłem problem występuje zawsze po wczytaniu bitmapy. Przeważnie jest to wielkość A4. Nieważne czy tiff czy JPG. Kilka razy projekt się zapisuje, za którymś razem pada. Wcześniej jest sygnał - nie działa kopiowanie (CTRL+C) i nie można utworzyć nowego dokumentu. Jeśli na stronie nie ma żadnych bitmap, wszystko hula jak trzeba. Moim zdaniem to błąd programu. W dodatku strasznie wkurzający. Gdyby ktoś znał na to dobre lekarstwo także byłbym wdzięczny.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
02-03-10 17:29  Odp: [corel] błąd zapisu
Gdaś 

 

witam
u mnie też po usunięciu podkładu wszystko wróciło do normy , takie zdarzenie miałem pierwszy raz , ale masz racje bardzo wkurzające

--
uszanowanko gdaś

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024