ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-11-09 23:32  [SketchUp] H.M.C.S. Snowberry AAAAAAAA!!!!!!!!!!
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

H.M.C.S. Snowberry - korweta klasy Flower. Model w SketchUpie, rendering w Vray. Matko boska jestem rozwalony na amen! AAAAAAAAAAAAAA!!!!

Wątek budowy modelu (ang.)

Oddzielne obrazki

Dzieło miłości. Kocham to. Kochałbym umieć zrobić coś takiego. Na miłość boską, muszę nauczyć się SketchUpować rzeczy które kocham!

JA TEŻ TAK CHCĘ!!!!!!!!!!

--
EDIT: Silvershadow udostępnił darmowo pliki do niekomercyjnych zastosowań. Żeby pobrać trzeba założyć konto (darmowe) w box.net - z pewnością warto!

Jest tam też jego wspaniały Black Hawk...



Post zmieniony (07-11-09 03:36)

 
07-11-09 23:15  Odp: [SketchUp] H.M.C.S. Snowberry AAAAAAAA!!!!!!!!!!
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Dzięki za linka. No kurcze, naprawdę wygląda to ekstra. Aż się nie chce wierzyć, że to Sketchup...

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
09-11-09 13:02  Odp: [SketchUp] H.M.C.S. Snowberry AAAAAAAA!!!!!!!!!!
Wiktor   

Cudze Chwalicie, Swego Nie Znacie.

Pozdrawiam. Wktor

 
10-11-09 09:55  Odp: [SketchUp] H.M.C.S. Snowberry AAAAAAAA!!!!!!!!!!
Gdaś 

 

witam
święte słowa Viktor , wystarczy popatrzeć na Kongo Waldka Góralskiego czy Scharnhorsta Mariusza Motyki dostępne w Kagero , przy tak skąpej dokumentacji potrafili zrobić piękne modele , co można też zobaczyć część w Modelarstwie Okrętowym gdzie są umieszczane detale z tych okrętów , a tu wielkie podniecenie przy paru sześcianach postawionych jeden na drugim , co widać jak jest zrobioe działo , co przy tej masie ilościowej zdjęć , rysunków powinno być zrobione co do śróbki ,
jedyna żecz co mi się podoba to fala , to mu wyszło pięknie , a sam okręt jest zrobiony przeciętnie

--
uszanowanko gdaś

 
11-11-09 12:49  Odp: [SketchUp] H.M.C.S. Snowberry AAAAAAAA!!!!!!!!!!
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Ależ znają swoje i chwalą! Ot chciażby tutaj i dalsze strony. Tylko z tego co pisał Kolega Waldek, to Kongo powstało w programach Blender i Carrara, nie zaś w SketchUp-ie (nie wiem w czym projektuje p. Mariusz Motyka). Tutaj np też są prace p. Sławomira Lipeckiego , który również publikował w różnych wydawnictwach: na przykład: USS Iowa. Sądzę, że zachwyt Kolegi lehcyfera nad tym co wykonał ten modelarz w SketchUp-ie jest całkiem uzasadniony i pokazuje ogółowi możliwości tego programu, który najczęściej osobom z nim nie związanym kojarzy się z prostymi modelami.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
30-01-10 23:46  Odp: [SketchUp] H.M.C.S. Snowberry AAAAAAAA!!!!!!!!!!
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Projektant udostępnił model za darmo i każdy modelarz może się w nim dosłownie zanurzyć - zwłaszcza że darmowy Sketchup jest w pełni funkcjonalny.

Zgadzam się że można zrobić lepszy model, ale ja w tej chwili tego nie potrafię, a z drugiej strony po co mi lepszy jeżeli odtworzenie w papierze tego co zrobił byłoby dla mnie szczytem osiągnięć modelarskich - choćbym to robił w 1:50 :)

Modelarstwo to najczęściej parę sześcianów jeden na drugim. To co mnie w tym modelu zachwyca to że nieomal widzisz jak zrobiłbyś ten model z papieru. Dla mnie jako modelarza bomba.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024