ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-01-08 15:53  Zmiana malowania modeli - propozycja dla projektantów i wydawców
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Jestem jednym z kilku których bardziej od sklejania bawi przerysowywanie i nadawanie modelom ( tylko samoloty ) innego malowania. Wiem po innych - głównie zagranicznych ) forach że jest to dośc popularne, u nas nieco mnie, choć kto kopiuje stare MM i tak musi je zreperować.

Mam taką prośbę/propozycję/wniosek/inicjatywę*.

Czy wydawcy/projektanci* mogę w ramach reklamy publikowac modele bez malowań, i np. ogłosić konkurs na najwierniesz, najciekwasze itp. Proponowałme to w rozmowach z kilkoma i na razie cicho. Pytanie czy byłoby zainteresowanie tego typu działalnością ??

A może sprzedać ( tanio ) plany surówki żeby kupiec sam sobie wymyślił jaki model chce skleić ?

Czy jest więcej chętnych na taką zabawę ?? A co na to wydawcy ??


*) niepotrzebne skleslić

do Moderatorów - Jak na forum główne to proszę przenieść

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
07-01-08 16:15  Odp: Zmiana malowania modeli - propozycja dla projektantów i wydawców
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Osobiście nie wydaje mi się, aby jakiekolwiek Wydawnictwo wypuściło na rynek gratis surówkę komercyjnego modelu. W końcu ich misją jest zarabinie pieniędzy, a nie rozdawanie surówek, za które zapłacili projektantowi. Myślę, że mają wiele innych sposobów na promocję swoich wyrobów, a to że daliby coś gratis to raczej nie miałoby znaczącego wpływu na sprzedaż pozostałych. Choć niektórzy polscy Wydawcy potrafią na stronie zamieścić coś gratisowego (Renova).

Co do projektantów ... to chyba bardziej liczą się dla nas, modelarzy wcześniejsze ich produkcje. Oni na "swoje nazwisko" ciężko pracują projektując modele dla Wydawnictw. Nasza sympatia do nich jest wypadkową dokładności projektu. A to czy zaprojektowali coś gratis, to chyba nie bardzo się liczy.

Reasumując ... o ile jakiś zapaleniec (np. QŃ czy SAS) nie zaprojektuje czegoś gratisowego i odda to swoim kolegom gratis .. to raczej z komercyjnej działki modelarskiej nie mamy na co liczyć ... no chyba, że jestem w totalnym błędzie ... co by było w tej sytuacji pocieszajace :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
07-01-08 22:47  Odp: Zmiana malowania modeli - propozycja dla projektantów i wydawców
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam.
Qba, sam zadałeś podstawowe pytanie: Ile jest osób, które zainteresowane są zakupem „białych modeli samolotów”? Gdyby forum Konradusa było reprezentatywne, to jedyną zainteresowaną do tej pory osobą byłbyś Ty. ;) Nawet gdyby takich osób było więcej, to i tak jest ich za mało by trafiły w krąg zainteresowań wydawców. A udostępnianie pliku gotowego modelu w formie elektronicznej (niezależnie, czy to jest model biały, czy kolorowy) jest handlowo nieuzasadniony. Podobnie druk takiego modelu.

Dla wydawców modeli kartonowych największą grupą docelową są KOLEKCJONERZY, a „biały” model kierowany by był do osób, które mają odpowiednią dokumentację, chcą i potrafią coś z takim modelem zrobić. Niestety takich osób jest mało.

I na koniec pytanie: Skoro sam przemalowujesz modele i jest to dla Ciebie (jak sam napisałeś) zabawa ciekawsza niż sklejanie modeli, to w takim razie po co Ci „biały” model? Przecież taki model można uzyskać z dowolnej wycinanki a usunięcie kolorów nie jest takie czasochłonne.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
10-01-08 09:35  Odp: Zmiana malowania modeli - propozycja dla projektantów i wydawców
czessek   

no wlasnie....

--

 
10-01-08 10:38  Odp: Zmiana malowania modeli - propozycja dla projektantów i wydawców
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No cóż ... jest to taka pośrednia dizłalność między sklejaniem a projektowaniem.

Widzę że Fitter też się w to bawi, ale to już zawodowiec, wielu poprawia MMy, widzę że faktycznie mało chętnych - choć może mało zagląda do ABC projektowania.

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
04-02-08 09:33  Odp: Zmiana malowania modeli - propozycja dla projektantów i wydawców
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A może inaczej? Jest na sieci sporo darmowych modeli, niektóre całkiem niezłej jakości, możesz skontaktować się z autorami tych modeli i zaproponować im swój pomysł. Modele już są udostępnione, pozostałoby tylko wynegocjować sposób udostępnienia wersji niepokolorowanej....

Pozdrawiam

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-01-10 11:22  Odp: Zmiana malowania modeli - propozycja dla projektantów i wydawców
churchil   

Posiadałem kiedyś program do usuwania kolorów,bardzo prosty i łatwy w obsłudze. Kojarzycie może taki program?? W nazwie chyba było magic czy jakoś tak...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024