ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-08-09 23:12  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Dorszu miejmy nadzieje ze moze w koncu sie udomowi, co do wykorzystania komercyjnego tych programow co wymieniles to przekonany jestem, ze jednak sa firmy ktore je wykorzystuja, inaczej nie powstaly by ich wersje pod te systemy (bo ekonomicznie nie oplacalo by sie)

ps. a propo swego czasu byla dyskusja o blenderze i jego wykorzystaniu przez firmy, tutaj jest lista firm uzywajaca blendera http://www.blender.org/community/professionals/

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
05-08-09 23:20  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
Dorsz Odyniec 

 

myh - a ja takiej nadziei nie mam i już chyba nie chcę mieć . ile lat można czekać. nawet już dobrego Windowsa się doczekaliśmy (W7) a "normalnego" linucha jak nie było tak nie ma... (a miał dwa razy tyle czasu) Zawsze na twarz konsola... jak coś nie tak... (a zawsze coś nie tak przy nowym sprzęcie).. po czym dowiadujesz się, że twoja karta graficzna jest wspierana, uuuff, ale w 10-30% swoich możliwości (ale to już głównie drobnym druczkiem w pliku readme, którego i tak pewnie nikt nie czyta...) ..fuuuj..(:-D

do grafiki nadaje się elegancko tylko jeden "linux"....(bo dopracowany w najmniejszym szczególe) Mac OSX....

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (05-08-09 23:38)

 
05-08-09 23:43  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
Dorsz Odyniec 

 

przeczytałem wszystko od początku - i chyba mocny off-topik się urodził - sorry autorowi, zamknę się...(:-D

pozdrawiam czytających

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (05-08-09 23:47)

 
05-08-09 23:58  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
Wojciech Cięciwa   

Odyniec, w sprawie W7 się nie wypowiadam - dla mnie to taki sam s**t jak Vista.
A co do "udomowienia" Linuksa - nie wyobrażam sobie pracy w domu bez tego systemu.
Zresztą większość oprogramowania tego "dużego" przyszła z wszelkiej maści *NIX-ów.

A co do możliwości - mam w swojej karcie akcelracje 3D i 2D, i wyczyniam takie "cuda", że W7 z Aero się chowa ze wstydu - ale ja nie rzucam sie na pierwszy lepszy "chłam" - bardzo starannie dobieram sprzęt.

Ale tak, masz rację - dla Większości ludzi Win jest rozwiązaniem najlepszym.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
06-08-09 00:35  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
Dorsz Odyniec 

 

Sas - skoro nie wyobrażasz sobie życia bez pingwina w domu - to super! W takim razie będę miał z kim dyskutować (:-D

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (06-08-09 01:02)

 
06-08-09 12:22  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

hehehehe zrobil sie offtopic jak nic, ale fakt faktem obsluga urzadzen pod linuxem kuleje, tylko nalezy pamietac o jednym - to nie jest wina systemu a producentow urzadzen, ze nie dostarczaja sterownikow, jak by dawali sterowniki do linuxa tak jak daja pod windowsa to bylby zupelnie inny temat, a tak zapalency siedza i analizuja jak dziala dany sprzet i robia wszystko od zera, co w wypadku kart graficznych i niezrozumialej dla mnie polityki udziwniania ich coraz bardziej przez producentow, niestety zajmuje kupe czasu - a wystarczylo by podac specyfikacje dokladna sprzetu - firmy nie musialy by wydawac kasy na tworzenie sterownikow dla innych systemow niz m$ - zreszta prosty przyklad, tak sie na linuxie uczepilismy - a Mac OSX ? widzial ktos z Was sterowniki do jakiegokolwiek sprzetu kupionego w sklepie dla Mac OS'a? urzadzenia zgodne z OSX to takie ktore maja sterowniki w jadrze systemu dzialajace poprawnie (przeciez to BSD), a co z reszta? Poza tym nie mowmy ze Mac OS X jest dopracowany w najmniejszym szczegole - tu dziala troszke efekt psychologiczny - wydajesz dwa razy wiecej kasy na ten sam sprzet tyle ze z jabluszkiem na obudowie, to podswiadomie uwazasz ze system jest wypasiony, a jak przychodzi co do czego i czegos zrobic nie mozesz, to nie ze pier#$#% system tylko uzytkownicy Mac'ow jakos dziwnie "nabieraja wody w usta". Co smieszniejsze taka jest polityka firmy Apple - zauwazcie jakie dziwne i chore ograniczenia mialy iPhony pierwsze - brak obslugi MMS, nie mozna bylo skopiowac tresci SMS'a, nie mozna bylo poddac edycji SMS'a, nie mozna bylo go przeslac (ludzie znajdywali na to obejscia ale fabryczny system nie potrafil tego), a teraz? pojawia sie nowy iPhone 3GS ktory ma obsluge MMS'ow i tego czego nie bylo w pierwotnym iPhone - a co Apple robi? wola kase, za wybrakowany sprzet, za chore kosmiczne ograniczenia ludzie placa kupe kasy, w imie czego? chyba jedynie jabluszka na obudowie... (popatrzcie co jest w aktualizacjach do Mac OS X poza security fix'ami - rozbudowa funkcjonalnosci systemu i to o opcje ktore az dziwne ze nie byly na poczatku), i by nie bylo ze pusto gadam o dziwnych ograniczeniach albo rozwiazaniach idealnego oprogramowania od Apple: http://applemania.pl/2009/02/19/%E2%80%9Eswiezo-upieczony-jablecznik%E2%80%9D-5-cech-ktorych-nie-znosze-w-makach-i-ich-systemie/ lub tu http://blog.zabiello.com/2007/05/20/przesiadka-na-mac-os-x i tu http://technoblog.gazeta.pl/blog/1,84946,4614803.html)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024