ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-07-09 16:07  [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Witajcie - ponieważ w sprawie projektowania i przerabiania komputerowego jestem "zielony" więc chciałbym się zapytać Was o jedna sprawę , oto ona:
Jaki program jest najlepszy ( prosty w obsłudze ) do przerabiania i edytowania elementów - przede wszystkim edycja koloru ? Dokładnie mówiąc edycja pokładów , burt i nadbudówek...

--
Pozdrawiam

 
31-07-09 22:39  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Wystarczy Corel, chyba że chcesz wypełniać kształty teksturami, wtedy potrzebny jest program do grafiki bitmapowej - Photoshop, lub PhotoPaint z pakietu Corela. Są to programy profesjonalne i dość drogie. Pakiet Corela ok 600 PLN, czasem w pakiecie ze sprzętem taniej. Photoshop kilka tysięcy. Do prostych przeróbek wystarczą proste darmowe programy do grafiki wektorowej i rastrowej. Nie sposób w tej chwili wymienić iz z nazwy bo są ich setki. Kup dowolne czasopismo dotyczące komputera, lub fotografi cyfrowej. Prawie w każdym jest kilka darmowych programów graficznych wraz z opisem podstaw obsługi.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
02-08-09 18:46  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

z darmowych programow mozna polecic The Gimp oraz Inkscape - pierwszy jest do grafiki rastrowej (bitmapowej), drugi jest do wektorowej, maja chyba najwiecej mozliwosci

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
03-08-09 21:21  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
Dorsz Odyniec 

 

moje 3 grosze...
Corel jest fajny... Illustrator jest drogi, a Inkscape wolny (nie tylko od opłat, ale w działaniu )

Jaki jest najlepszy soft 2d ? Mogę zdradzić swój typ, ale nieco płatny...
A więc według mnie:

.... Xara (dziś w wersji Extreme Pro za 250$ full wypas najdroższa wersja)

Dzięki temu programowi - grafika wektorowa jest znów dla ludzi...

oczywiście - to tylko moje zdanie

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (04-08-09 08:13)

 
04-08-09 10:56  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Dorszu tylko ze Xara jest tez w wersji free, ale dla Linux'a przeznaczona: http://www.xaraxtreme.org/, nalezy tez pamietac o tym ze chocby taki OpenOffice posiada w sobie modul do grafiki wektorowej (Draw), no i o darmowej wersji DrawPlus: http://www.freeserifsoftware.com/software/DrawPlus/key_features.asp ;)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
04-08-09 11:20  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
Dorsz Odyniec 

 

myh
może i jest (miły gest - ale zakres funkcjonalności w stosunku do wersji Win jest ograniczony mniej więcej 1 do 1/8), ale także jak to pod Linuxa - znaczy się jak zwykle więcej "ustawiania niż używania... (głównie, aby wyglądał i działa jak pod...Windows)"

Kto dziś Linuxa używa do grafiki (pomijając znaczący udział na rynku farm renderujących)..... hobbysta (ale czystej krwi i niestety z ogromną dawką zacięcia informatycznego) lub desperat.(głownie obrażony na lub osobiście dotknięty przez MS) (moje zdanie) Po co wyważać łyżeczką od herbaty solidne, stalowe, otwarte drzwi...

Ponadto - polecam raczej studiowanie możliwości danego softu, a nie sam fakt jego dostępności pod daną platformę (DrawPlus to ogólnie śmiech na sali...)

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (04-08-09 11:41)

 
04-08-09 14:35  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Dorszu wlasnie zainstalowalem tego DrawPlus'a z ciekawosci bo kiedys to byl chlam jak nie wiadomo co - i sie zdziwilem bardzo, imho jesli tak go dalej beda rozwijali to moze byc ciekawy soft do domowych zastosowan :) co do uzywania Linux'a do grafy, zalezy co chcesz robic, jak typowe dtp to fakt - problem, jak po prostu robisz obrobke fotek, projektowanie stron www to wystarczy w zupelnosci, no i nie zapominajmy ze *nix'ow uzywaja naukowcy zajmujacy sie biologia molekularna, przetwarzaniem obrazu i tym podobnymi zadaniami - nie powiedial bym ze to sa hobbysci lub desperaci... ale skonczmy bo wyjdzie flame zaraz o wyzszosci jednego systemu nad drugim (obecnie uzywam obu na codzien by nie bylo ze stronniczy jestem :P)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
04-08-09 18:42  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
Wojciech Cięciwa   

Dorszu, pozwolisz, że się nie zgodzę co do "wolności" Inkscape'a :)
Wcale aż tak wolny nie jest.
A z aplikacji 3D pod Linuksa jest trochę ..
EQUINOX-3D ->http://www.equinox3d.com/
K-3D -> http://www.k-3d.org/wiki/Main_Page
No i nieśmiertelny Blender -> http://www.blender.org/
Jestem przekonany, że nie stanowią one wielkiej konkurencji dla aplikacji pod Win, ale ciężko mówić, że są kiepskie :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-08-09 23:56  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Sas nie zaczynajmy kolejnej dyskusji o Blenderze :) juz jedna tutaj byla :)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
05-08-09 21:16  Odp: [Pytanie] Program do edycji i projektowania modeli...
Dorsz Odyniec 

 

Sas, nie zgadzaj się ze mną ile wlezie... (:-)

Owszem, inkscape - jest w wielu rzeczach szybszy od corela (o co nietrudno), ale to znów - zależy pod jaką platformą OS. Przy szybkości 2d/quasi 3d xary - żaden soft nie jest w stanie walczyć - różnice w szybkości sięgają kilkuset procent przy tych samych operacjach na tym samym komputerze

Equinoxy, czy inne K3D to ogromne HA HA HA... Jedyną zaletą jest to, że są.. czasami się zastanawiam, po co takie programy w 21 wieku powstają (i dla kogo). te softy to średniowiecze, a wręcz opensourcowa, publiczna inkwizycja prawdziwych i dziś dostępnych możliwości 3d dla ludożerki, Soft za 25 $ (ok przesadziłem, za 50- 100$) pod Win dziś epoki wyprzedza rozwiązania tego typu. I to 5-10 epok.

A Blender - to dziś jeden z najlepszych softów 3D obecnie, obojętnie od platformy bazowej. Tylko niestety - głównie dla artystów i animatorów... To taki darmowy 3dsmax, który z projektowaniem np. ma wspólnego tyle co nic. W Blenderze milimetr zmienia swoją długość jak... no często w każdym razie.. Niestety.. dla zwolenników linuksa mam słabe wieści - dziś większość wartościowych dodatków do Blendera ukazuje się tylko i wyłącznie pod Win.

Natomiast pod Linuxa są pro programy 3d jak maya (która w ogóle się z unixa wywodzi (konkretnie z Irixa pod SGI) , Xsi, Maxwell,itp
Ale co z tego - nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ich komercyjnie pod pingwinem uzywać - za duże ryzyko.

Niech ten linux zostanie system sieciowym, po to był powołany do życia i robi swoją robotę genialnie i lepiej od MS Win, i widać na przestrzeni lat - pomimo prób i wysiłków jego "udomowienia i umultimedialnienia" takim zostanie. (moim zdaniem)

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (05-08-09 21:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024