ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-12-08 20:06  (Prośba o pomoc) CorelDRAW Essentlias 2
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Długo tu nie zaglądałem. Czas się zrehabilitować. Ostatnio wpadłem na to by przerysować Tu-114 z Małego Modelarza.


W tym celu zdobyłem program CorelDRAW Essentlias 2. Niestety co się później okazało całe menu i "pomoc" jest po Angielsku, którego tak dobrze nie znam. Szukałem w interniecie spolszczenia tego programu ale pucha totalna. Tutaj znalazłem zmiankę o tzw. "biblii". Nawet próbowałem ją zassać z Zshare ale gdy tylko klikałem "click here" odrazu nastąpił powórt do menu pobierania. Dlatego pytam się was co mam zrobić by tego Tu-114 przerysować. Jedyna co umiem to wyznaczyć kontury z których i tak nic nie wychodzi i nic pozatym. Może pomorzecie. Błagam na kolanach.



--
Nie ma modeli nie sklejalnych, są tylko ludzie nie umiejący ich zrobić.
Nie ma też źle opracowanych modeli, tylko projektańci są nieudolni.

Warsztat:
Zamienił się z warsztatu modelarskiego na Mistrzowski Wilekiej Floty.












 
13-12-08 11:53  Odp: (Prośba o pomoc) CorelDRAW Essentlias 2
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Petlakow. To masz spory problem. Ja też nie znam angielskiego, ale jestem wstanie rozgryźć niemal każdy program do grafiki wektorowej (z wyłączeniem 3D bo mam najmniejszy kontakt z takim softem). Zasady obsługi są bardzo zbliżone do siebie we wszystkich programach graficznych. Jeżeli wcześniej nie miałeś kontaktu z takimi programami to musisz zacząć niemal od zera. Przeszukaj fora, poszukaj w księgarniach podręczników, turtoriali w gazetach itp. Weź pod uwagę jeszcze to, ze essential jest okrojona wersja pakietu Corela i jego funkcjonalność jest mocno ograniczona. To bardziej zabawka niż profesjonalne narzędzie ale generalnie na twoje potrzeby powinien wystarczyć. Niestety nie jestem wstanie poprowadzić cię przez ten program za rękę. A już na pewno podając gotowe rozwiązania, uniwersalne dla wszystkich opcji. Popytaj w śród najbliższych znajomych. Może ktoś zna programy wektorowe? Niech usiądzie z tobą przy kompie i na bierząco podpowiada ci co i jak rozwiązać. Przerysowanie takiego projektu to zbyt wiele zmiennych, żeby opisać ci co i jak w kilku słowach na forum. Co nie oznacza, że masz zrezygnować, ale rozciągnie sie to znacząco w czasie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-01-09 15:50  Odp: (Prośba o pomoc) CorelDRAW Essentlias 2
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Petlakow zalezy co chcesz zrobic. W jaki sposob chcesz reanimowac model czy bedziesz go przerysowywal od poczatku czy chcesz poprawic kolory. Tak naprawde napisales ze chcesz cos ale nieuscisliles.
Akurat osobiscie odradzal bym ta wersje Corela jak juz to najlepiej jak bys sobie zakupil nawet wersje X4 Home and Student user. Jest w bardzo atrakcyjnej cenie ~350zl licencja niekomercyjna.
A teraz tak jezeli chcesz przerysowac od nowa model w sposob wektorowy muszisz uzyc modulu Draw z pakietu. Natmiast jezeli chcial bys robic kilory itp z zeskanowanego modelu to wystarczy uzyc Photo-Paint.
Chopin co do mozliwosci to posiada te same. Odchudzony zostal w duzej mierze z klipartow, tudziez modulow ktore zwykly czlowiek nie uzywa.

--
pozdro.


 
29-01-09 20:18  Odp: (Prośba o pomoc) CorelDRAW Essentlias 2
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Struna, nie mowie o dodatkach w stylu bezużyteczny tak naprawdę PhotoPaint, Corel RAW itp... Sam CorelDraw Essential ma okrojony moduł przyciągania do obiektów, dobór kolorów, pracy na warstwach, edycji obiektów itp, akurat tych które są najbardziej potrzebne. Nieruszone zostały tylko te moduły które wybajerowywują stworzona grafikę (wstawianie bitmap itp). Ja jednak obstaje przy tym, ze Essentiale to bardziej zabawki i programy na rozpoczęcie przygody niż narzędzia do pracy. Ale do prac przerysowawczo-korektorskich w zupelnosci wystarczy przy odrobinie zapału i pomysłowości.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-01-09 11:23  Odp: (Prośba o pomoc) CorelDRAW Essentlias 2
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Chopin nie wiem skad wzieles te informacje ale sa one bledne niektore rzeczy byly dodawane z kolejnymi wersjami a nie to ze okrojony sam mialem mozliwosc pracy na pelnej wersji 9 i "odchudzonej" wersji 9 czyli pierwszym Essentlias i byly identyczne.
Przyciaganie do siatki, prowadnic i do obiektow mam w standardzie teraz w Essen.. bo kaurat takowy mam na kompie w pracy. Nie ma problemu z doborem koloru, nie ma problem z praca na warstwach, z kolorem tez bawie sie jak chce.
Wiec twoje stwierdzenie ma sie nijak do tego co jest w rzeczywistosci.

--
pozdro.


 
04-03-09 18:55  Odp: (Prośba o pomoc) CorelDRAW Essentlias 2
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Chcę go poprostu przerysować komputerowo czy jako to sie tam zwie. O Opracowanie komputerowe. No i przy okazji poprawić oznaczenia i kolory.

--
Nie ma modeli nie sklejalnych, są tylko ludzie nie umiejący ich zrobić.
Nie ma też źle opracowanych modeli, tylko projektańci są nieudolni.

Warsztat:
Zamienił się z warsztatu modelarskiego na Mistrzowski Wilekiej Floty.












 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024