ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-08-08 19:26  Oszukujący corel
domek   

Mam taki problem. Corel mnie oszukuje.:((((Mam dziewiątke jak coś obrabiam to jest OK
tylko przy druku zmienia mi wymiary rozciaga to i tamto

Za nic niechce drukować wycinka obrazka nawet z podziałem

Program wykazuje mi inne linijki to znaczy ich rozmiar jest inny

Czy ktoś wie co popsułem by otrzymać tak koszmarny efekt:(((

Mam nadzieje że to moja wina:((

Program pracuje pod wistą

pozdrawiam domek

 
11-08-08 23:04  Odp: Oszukujący corel
MZX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pytanie zasadnicze czy wymiar jest zmieniany w poziomie czy pionie?
No i najważniejsze - jakiej drukarki używasz?

Można spróbować też wydruku z innego programu np. obraz, raz w pionie i raz w poziomie a następnie porównać wyniki tych wydruków.

Zachęcam i oczekuję odpowiedzi w sprawie rezultatów.

--
----==MZX==----

 
12-08-08 13:56  Odp: Oszukujący corel
wojtek1000   

Nie jestem ekspertem w corelu, ale miałem podobny problem. To nie corel oszukiwał tylko drukarka. Wydrukowałem na innej drukarce i jest OK

pozdrawiam
Wojtek

 
12-08-08 17:20  Odp: Oszukujący corel
MZX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do tego właśnie zmierzałem pisząc o wydruku w pionie i poziomie

Ja zawsze sprawdzam wydruk z corela drukując 2 razy kratkę o oczkach 1cm x 1cm, a następnie obracam o 90 stopni i sprawdzam (pod światło) czy wydruki się pokrywają.

Jeśli tak to OK - jeśli nie to kiepsko.

--
----==MZX==----

 
17-08-08 18:48  Odp: Oszukujący corel
domek   

to troszeczke0 nie tak mnie on oszukuje nawet na ekranie monitora

 
17-08-08 19:21  Odp: Oszukujący corel
wojtek1000   

Niebardzo rozumię, co to znaczy że oszukuje na ekranie kompa?

 
18-08-08 16:22  Odp: Oszukujący corel
domek   

Widzisz łapie linijke i mi sie niezgadza na ekranie ta moja z tymi na ekranie to znaczy że na ekranie ta dla osi x jest inna w wymiarzeniż ta dla osi y.
no i jeszcze przy transferach mi rozciąga i zmienia wymiary

 
18-08-08 18:19  Odp: Oszukujący corel
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

(...)

Alem bzdurę palnął, dopiero teraz przeczytałem co napisałem :D

--

Mów co myślisz, myśl co mówisz...


Post zmieniony (21-08-08 10:48)

 
09-09-08 02:02  Odp: Oszukujący corel
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Nie ma znaczenia na jakim systemie uruchoisz program czy bedzie to Win95, 98 xp 2k..... czy nawet linux. Zasada jest zawsze ta sama.
Domek czy ty przykladasz linijke do ekranu?? Poza tym wywal ja podstawowe narzedzie pomiarowe - sowmiarka. Sam sprawdzilem 10 roznych linijek 10 roznych producentow tyko 2 na 20cm nie mialo przeklamania 2 mm reszta przy 10cm mialo przeklamanie 1mm a przy 20cm juz 2 mm.
Poza tym przeklamania moga pojawic sie juz przy wydruku, szczegolnie jezeli drukarka ma juz zabrudzone walki itp. Caly mechanizm stykajacy sie z papierem.
No i jeszcze istnieje cos takiego jak kalibracja drukarki.
Ja od czasow slawetnej hp dj690c nidy w wiekszosci nie mialem problemow z wydrukiem. Na chwile obecna mam hp920,psc15110,lj1010 i mierzac mam zawsze kwadrat 10cm x 10 cm.
Jeszcze jedno w Corelu jest taka opcja ze jak narysujesz prostokat to proponuje recznie poprawic jego wymiary wpisujac je na gornym pasku.
Tam masz tez taka klodeczke blokujesz nia wymiary tak ze przy zmianie jednego zmienia ci sie i inne z zachowaniem proporcji..

"Za nic niechce drukować wycinka obrazka nawet z podziałem"
Jest opcja drukuj zaznaczenie.

Ale jedna najbardziej podstawowa rzecz tobie chodzi o Corel Draw czy Photo-Paint?? Bo Corel to nie jeden program to zestaw narzedzi grafiki.

Napisz konkretnie jaka masz wersje Corela bo Nostradamusami to my nie jestesmy.

--
pozdro.


 
22-09-08 21:11  Odp: Oszukujący corel
ergie   

A masz poprawnie ustawioną geometrię ekranu monitora? Bo z tego co się doczytałem to kwadrat który widzisz na ekranie w rzeczywistości okazuje się po wydruku prostokątem To by wskazywało, że nie ustawiłeś właśnie poprawnie geometrii monitora.

Poza tym sprawdź jakie masz ustawione jednostki miary?

A na koniec pamiętaj o tym, że żaden obraz widziany na monitorze nie jest tym, który widzi i obrabia program. Decyduje o tym wiele parametrów samego monitora, jego jakość ...

Po prostu wirtualna rzeczywistość nie wiele wspólnego z realnym światem.

--

Pozdrawiam,
ergie - wieczny banita
-------------------------------------------------------
Lepiej milcząc uchodzić za głupca, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości :)

Post zmieniony (22-09-08 21:53)

 
24-09-08 15:36  Odp: Oszukujący corel
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Zrob tak:
1. Otworz dowolny dokument, np. rysunek1.
2. Kliknij na OPCJE.
3. Rozwin PRZYBORNIK.
4. Kliknij na POWIEKSZENIE.
5. Kliknij na KALIBRUJ LINIJKI.
6. Zmieniajac rozdzielczosc w pionie lub poziomie skalibruj ekran sobie za pomoca linijki (lub suwmiarki ;-) ).

Szczerze powiedziawszy, jest to tylko dla oka. Jesli wpisujesz wartosci dla kwadratu na pasku wlasciwosci, to mozesz widziec prostokat, ale komputer i tak bedzie widzial kwadrat.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024