ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-08-08 20:36  Odp: Caligari True Space 7.6 za free
Dorsz Odyniec 

 

Sas - jak zwykle - to moje zdanie i po prostu odpowiadam na Twój post:

Ależ mówię i mam kontakt z ludźmi, którzy prowadzą farmy renderujące - bo chyba o to chodzi (;-) - niestety coraz gorzej im się powodzi - bo programy liczą coraz szybciej i już nie dostają statycznych obrazków - tylko same animacje - a kiedyś to było nie do pomyślenia.
Sas - nie tylko Unix zarządza farmami renderującymi - unix daje możliwość używania darmowego praktycznie softu do ich kontroli (bo chyba o tym piszesz, czyż nie tak?) , ale na tym świat farm renderujących się nie kończy, a wręcz (moim zdaniem) zaczyna ! Nie każdy na to się decyduje. Skoro chcesz mieć darmowy soft do farm - to wiadomo, że o GUI możesz zapomnieć. Wadą także unixowych farm jest to, że zatrzymały się w rozwoju i nie wspierają nowych trendów na rynku wizualizacji. No, ale są głównie za darmo.

Na "niestety" są także genialne farmy działające również w oparciu o Łyndę - ale kosztują , no i niestety mają GUI i to w 100%. Więc konsola - to tylko wybór użytkownika, a nie mus.

Pov-ray jako jeden z lepszych silników renderujących?
.................

No nie potrafię inaczej zareagować niż tylko HA HA HA, wybacz- to już się nie dziwię dlaczego ten screen zamieściłeś...pov-ray to silnik renderujący pierwszej generacji - dzisiaj mamy czwartą...
Kto dziś komercyjnie używa Pov-ray? Niektóre z uczelni nawet z grantów z Unii już tez mają coraz częściej Maxwelle, V-raye, hyperShoty... oprócz uczelni w sensie nauki?
Cały standard Renderman umiera (W nim był liczony Shrek) , a co mówić Pov-ray, który jest jego kopią, napisaną dla studentów pierwotnie w celach przygotowań młodych ludzi do pisania shaderow w standardzie renderman.
Dziś już nikt nie musi pisać shaderów, naprawdę.

Fajne to było - 10 lat temu. Fajny był Shrek - 8 lat temu.....
Taki darmowy Sunflow, czy Indigo, czy jejku, można wyliczać i wyliczać... - to lata, galaktyki, czarne dziury dalej niż Pov-ray...

A'propos o Shreka - z pewnością Ci nie niego chodziło jeśli chodzi o Blendera - bo to typowa komercyjna produkcja w standardzie Renderman (liczona również na farmach unixowych, a jakże, ), która zarobiła dziesiątki milonów USD, a to nijak się ma z Blenderem, poza tym czekają nas jeszcze dwa Shreki w 2010 i 2013 roku, wszytko - jest dokładnie wyliczone i przemyślane i zapewniam - z pewnością bez związku z Blenderem.

Co do Blendera - wystarczy do końca i dokładnie przeczytać licencję GPL - aby mieć pewność, że się mylisz ... Nie ma żadnego kasowego przeboju zrobionego w Blenderze i chyba szybko nie będzie, chyba, że ta firma odda spory procent zysków na GPL - czyli, i tak nie będzie pełnej komercji.

Modeler nie musi mieć konsoli, modeler - musi dobrze i dokładnie modelować - tak uważam. Czy za pomocą konsoli, czy bez. Nie, dziś konsola jest potrzeba, ale manipulator 3d - czyli taka myszka działająca w 3 wymiarach. A nie konsola.



Ale kto wymięka - firmy CAD/CAM, czy oprogramowanie? Bo jednostki - to kwestia tylko skali matematycznej, a dokładność - no - rzeczywiście niewiele softów liczy z taką dokładnością, Rhino próbowałeś?, tylko Rhino z Qweight - bo Rhino sam w sobie nie ma materiałówki, wiec biedaczek nie będzie miał świadomości tej masy... reszta policzy z nawet większą dokładnością.

A podsumowując - wiem, że są mistrzowie i wyrobnicy, ale to Ci ostatni głównie zakładają swoje firmy, szybko się uczą najnowszych technologii i szybko i chętnie przewartościowują mistrzów...

Wiem, że to troszkę chaotyczna odpowiedź, ale pisałem wiele wątków naraz i już nie chce mi się poprawiać., sorrry.

Pozdr,

A offtopic już taki - że aż normalnie szok.

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (01-08-08 20:53)

 
01-08-08 22:22  Odp: Caligari True Space 7.6 za free
Wojciech Cięciwa   

Off-top, jak off-top :)

No cóż, skoro piszesz, że są już renderery IV generacji, to ja jako kompletny laik w tej sprawie - muszę uwierzyć komuś, kto jest w tej dziedzinie znacznie bardziej zaawansowany. :)

Co do Blendera i Shrecka - możliwe, że się mylę ...
Może to było np. "Toy STory" - albo coś innego - nieważne - można uznać temat za zamknięty.

Co do "wymiękania" to ludzie z większości firm jak słyszały wymagania, to w większości robili "rybi dziób" i stawiali "oczy w słup" i mówili, że nie są w stanie sprostać takim wymaganiom.
Zresztą z tego co wiem, (to było 4 lata temu) to nawet ludzie od "Pro/E" się poddali, mówiąc, że ich oprogramowanie nie podoła - co o czymś świadczyło, bo Pro/E to jednak czołówka tego typu programów.

A co mistrzów i wyrobników - to różnica jest taka, że ten wyrobnik zrobi Ci masówkę, owszem, szybko, nowocześnie, sprawnie itd. itp.
Ale jeśli potrzebujesz zrobić coś jednostkowego, to taki wyrobnik Ci nie pomoże.

Więc może skończmy nasz off-top :)
I oddajmy się przyjemności pracy z tym z czym pracować lubimy :D

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
01-08-08 22:47  Odp: Caligari True Space 7.6 za free
Dorsz Odyniec 

 

To prawda Sas - chyba przesadziliśmy co do offtopikowania, chyba tylko brak Moderatora w tym dziale - odkłada naszą zasłużona karę (:-)

Toy Story - to także nie mogło być - bo wtedy Blender sikał w pieluchy i głownie krzyczał - Mama, mama...., ba jeszcze wtedy to był komercyjnie sprzedawany soft (mówiłem , że ma podobną historię jak BLR CAD), Blender jest "wolny" dopiero od 2002 roku, Toy Story to 1996 rok.

Co do Pro/E - to moglibyśmy rozmawiać i rozmawiać - właśnie obswerwuję TOTALNY odwrót od tej aplikacji (moim zdaniem) - właśnie za to, że co tego że jest dobry, "jak ja mam projekt za godzinę oddać a za dwie ma być wyrenderowany = najlepiej w 3 wersjach kolorystycznych? Jako odwrót - uważam - że soft i tak w firmie zostaje - bo musi (choć go nikt nie używa, ale był za drogi, aby go tak wyrzucić) - ludzie robia w innym i przerzucają na koniec do Pro/E - robią tam analizę i symulacje ewentualnie.I tak się wszytsko zgadza, bo szef widzi końcowy projekt w Pro/E - czyli pieniążki dobrze wydane (:-P
Młody projektant, który już obeznany jest z nowoczesnymi technikami 3d i pewnymi stnd w grafice 3d ogólnie - może dostać odruchów wymiotnych - jak zobaczy Pro/E w akcji. Ale możliwości mu nie brakuje - to prawda.

A co wyrobników i mistrzów - no ale kto zarobi - a mówimy i piszemy o komercji, tak, czy nie?

Fakt, chyba trzeba skończyć ten topik, obiecuje, ze cokolwiek napiszesz w odpowiedzi na ten post - nie odpisze , serdeczne pozdrowienia Sas! i Dzięki za dyskusję!

--
Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

 
02-08-08 00:15  Odp: Caligari True Space 7.6 za free
Wojciech Cięciwa   

Zadam jeszcze tylko jedno pytanie: Będziesz 25-go w Krakowie na prezentacji ? :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
02-08-08 10:04  Odp: Caligari True Space 7.6 za free
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Ja tylko wtrace odnosnie komercyjnego filmu w ktorym uzyto Blenderka - to byl Spider Man II:

The first large professional project in which Blender was used was in Spider-Man 2, where it was primarily used to create animatics and pre-visualizations for the storyboard department.
"As an animatic artist working in the storyboard department of Spider-Man 2, I used Blender's 3D modeling and character animation tools to enhance the storyboards, re-creating sets and props, and putting into motion action and camera moves in 3D space to help make Sam's vision as clear to other departments as possible." - Anthony Zierhut, Animatic Artist, Los Angeles

no i:
Friday or Another Day was the first 35mm feature film to use Blender for all the special effects, made on GNU/Linux workstations. It won a prize at the Locarno International Film Festival. The special effects were by Digital Graphics of Belgium.

oraz:
Blender has also been used for shows on the History Channel, alongside many other professional 3D graphics programs.

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
05-08-08 22:29  Odp: Caligari True Space 7.6 za free
Dorsz Odyniec 

 

Po głębokim zastanowieniu - chyba jednak definitywnie czas na koniec tego wątku (:-)

Pozdrawiam serdecznie

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (06-08-08 07:02)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024