ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-05-08 18:10  pomocy!! :) problem z rozwinieciem powierzchni
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


mam maly problemik, za kazdym razem gdy wyrysuje jakas bryle to po rozwinieciu kazdy bok mam osobno

np


moze ktos poradzi mi co mam zrobic ???

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
27-05-08 19:16  Odp: pomocy!! :) problem z rozwinieciem powierzchni
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Polecenie do rozwijania ma dwa parametry. Jeden z nich Exploduj powinien być przestawiony na Nie.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
28-05-08 12:47  Odp: pomocy!! :) problem z rozwinieciem powierzchni
HAV 

 

Z tym ustawieniem na 'nie' to tak nie do końca ;) Przy bardziej skomplikowanych powierzchniach Rhino lubi czasem trochę namieszać, w rezultacie nanosi rozwinięcia na siebie. Pomijam już, że takie rozwinięcie nie zawsze wyjdzie tak, jak by sobie to projektant widział.



Post zmieniony (28-05-08 12:48)

 
28-05-08 14:33  Odp: pomocy!! :) problem z rozwinieciem powierzchni
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Oczywiście Havoc masz rację. Rozwinięcie z tym parametrem dla bardziej skomplikowanych obiektów powoduje nakładanie się na siebie poszczególnych powierzchni to raz a dwa czasami bardzo ciekawie są dobierane ściany na rozwinięciu, które się stykają. Czasami jednak lepiej jest tak rozwinąć obiekt i bawić się później w rozdzielenie takiego tworu na poszczególne powierzchnie niż dostać wiele powierzchni obok siebie i przez długi czas kombinować która powierzchnia jest którą i z jakimi się stykać powinny. Wszystko wychodzi w praniu. Nie ma prostej odpowiedzi.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
28-05-08 17:14  Odp: pomocy!! :) problem z rozwinieciem powierzchni
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


serdeczne dzieki :) wszystko jasne :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
28-05-08 19:56  Odp: pomocy!! :) problem z rozwinieciem powierzchni
HAV 

 

Ano widzisz Michal, właśnie po to, żeby się nie głowić która powierzchnia jest która, Rhino posiada jeszcze jeden parametr do rozwijania - numerowanie powierzchni (Label) ;)

 
29-05-08 17:56  Odp: pomocy!! :) problem z rozwinieciem powierzchni
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


"Ano widzisz Michal, właśnie po to, żeby się nie głowić która powierzchnia jest która, Rhino posiada jeszcze jeden parametr do rozwijania - numerowanie powierzchni "
Dodam, że numeruje krawędzie ... i wtedy łatwo "poskładać" w całość (czasami różne fragmenty polipowierzchni po rozwinięciu są inaczej zorientowane, tzn. niektóre trzeba przekształcić w symetrii osiowej, ale przy poleceniu "etykiety" /numery krawędzi/ widać od razu, czy różne kawałki są różnie zorientowane).
Lech
Poniżej przykład (opcja "eksploduj": TAK; opcja "etykiety": TAK):


--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (30-05-08 08:10)

 
29-05-08 20:01  Odp: pomocy!! :) problem z rozwinieciem powierzchni
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No i ja się mogę czegoś więcej dowiedzieć. Dzięki.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024