ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-05-08 21:06  Pomocy!!! problem z siatkami!!!
bandi   

Witam,
próbuje rozwinąć powierzchnię pomiędzy dwoma wręgami z tym że górna wręga jest pod kątem 18,50 stopni , definiuję obie wręgi(oddalone o 2,2 mm) na końcach i po rozwinięciu obie się częściowo przecinają CO JEST NIE TAK???

Mało tego , jak importuje do Corela wypociny siatek to corel dostaje wariacji , nie można przesunąc np. obiektu "na wierzch" ani "pod spód" tworzą się jakieś warstwy i cholera wie co tam jeszcze.

Może mnie ktos oświecić?
--



Post zmieniony (02-05-08 23:35)

 
03-05-08 17:26  Odp: Pomocy!!! problem z siatkami!!!
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jakie wymiary mają te wręgi? Według moich szacunków wręga, która nie jest pod kątem 18,5 st. nie może być dłuższa niż 13,15 mm. W innym przypadku wręgi będą się przecinać.

--

Pozdrawiam,
Arek

Post zmieniony (03-05-08 17:29)

 
04-05-08 09:57  Odp: Pomocy!!! problem z siatkami!!!
bandi   

No tak , więc program jest krótko mówiąc do d.... ale znalazłem rozwiązanie =wartośc 18,50 stopnia wpisać z minusem i wychodzi ok,
ale nie wiem do jakiej długości(i tu pytanie- dlaczego z minusem????-powinno być bez!! skoro jest to przestrzen pomiędzy dwoma wręgami tak jak w modelu samolotu).

Nagminne jest też skręcanie się przestrzeni pomiędzy dwoma wręgami o 180 stopni (po wklejeniu z pliku).

--

 
04-05-08 20:09  Odp: Pomocy!!! problem z siatkami!!!
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pokaż rysunek z podłużnymi i poprzecznymi wymiarami przekrojów. Będzie dużo łatwiej dyskutować.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
06-05-08 16:34  Odp: Pomocy!!! problem z siatkami!!!
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Myślę, że nie od rzeczy byłoby przesłanie problematycznego układu wręg do autora programu. W ten sposób autor miałby szansę znaleźć ew. błąd w programie lub wskazać na błąd w jego użytkowaniu.

Jeśli możesz to zamieść problematyczne wręgi oraz ich wzajemne położenie lub lub podobny układ który powoduje podobny problem, bo tak "na sucho", to trudno cokolwiek orzec.

--

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

Post zmieniony (06-05-08 16:35)

 
07-05-08 22:15  Odp: Pomocy!!! problem z siatkami!!!
KubaZ   

Zawsze w takich przypadkach służę pomocą - niestety w tym przypadku żadne dane jeszcze do mnie nie dotarły. Będę wdzięczny za ich przesłanie na priv.

--

 
12-05-08 21:49  Odp: Pomocy!!! problem z siatkami!!!
bandi   

Teraz urlop , niedługo podeśle te dane bo problem jest ciągły i nie mam już koncepcji na jego rozwiązanie
Pozdrawiam

--

 
12-05-08 23:57  Odp: Pomocy!!! problem z siatkami!!!
KubaZ   

OK. Czekam.

 
26-05-08 09:02  Odp: Pomocy!!! problem z siatkami!!!
KubaZ   

Nie wiem, czy dostałeś wiadomości ode mnie - potrzebuję wszystkie dane wejściowe (zarysy wręg, ich wzajemne położenie i wprowadzone wymiary) - sam zrzut ekranu z widokiem 3D wygenerowanej bryły to za mało aby przeanalizować problem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024