ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-03-08 14:40  Odp: [Tutorial] Odczytywanie wymiarów ze zdjęć z miarkami.
Marcintosh 

 

<<mam też chętnego nauczyciela w autocadzie podobno prostrzy w obsłudze>>

Bardzo prosty i na dodatek bardzo tani w zakupie... To musi byc ambitny nauczyciel...

 
03-03-08 16:15  Odp: [Tutorial] Odczytywanie wymiarów ze zdjęć z miarkami.
Gdaś 

 

witam
nie znam autocada i nie znam ceny tego programu także każda nauka i informacja porównawcza z corelem jest mile widziana

--
uszanowanko gdaś

 
03-03-08 16:49  Odp: [Tutorial] Odczytywanie wymiarów ze zdjęć z miarkami.
Marcintosh 

 

Uwazam, ze pomysl z Autocadem to kompletna pomylka.

Z pytan, ktore zadales wynika ze jestes poczatkujacym uzytkownikiem. Corel jest dla ciebie bardziej odpowiednim programem. Jest duzo prostrzy do opanowania i duzo bardziej przydatny w modelarstwie niz AC.

 
07-03-08 13:51  Odp: [Tutorial] Odczytywanie wymiarów ze zdjęć z miarkami.
Marcintosh 

 

W uzupelnieniu do tego co zostalo napisane powyzej chce pokazac inny sposob odczytywania wymiarow ze zdjec. Uzywam do tego Photoshopa ale technika jest na tyle uniwersalna, ze mozna ja wykorzystac w dowolnym programie.

Ekran 1.
Laduje zdjecie do PS. Z palety narzedziowej wybieram narzedzie Measure.


Ekran 2.
Mierze i zapisuje dlugosc mojej linijki: 482.02 pikseli (zapewne), chociaz jednostka jest bez znaczenia.


Ekran 3.
Mierze i odczytuje dlugosc, ktora mnie interesuje: 656.05.


Obliczenia.
Wiem, ze moja linijka ma dokladnie 200 mm dlugosci, a wiec:

482 rowna sie 200 mm
a
656 to nasza niewiadoma

Mnoze to na krzyz i wychodzi mi, ze "X" x 482 = 656 x 200, a wiec "X" = (656 x 200)/482. Dlugosc, ktora porzebujemy to: 272 mm i cos tam po przecinku. Wynik dziele prze skale, w ktorej akurat rysuje plany, czyli jezeli ma to byc 1:25 to czesc bedzie miala 10.89 mm czyli w przyblizeniu 11 mm szerokosci.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024