ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
21-03-09 19:29  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Podbiję temat, prosząc o jakąś wiadomość nt. rozwoju tego programiku.
Jestem gotów go przetestować pod Corelem 11.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
22-03-09 15:44  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Czesiek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Przyłączam się do podbicia tego tematu.

 
25-03-09 14:50  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Niestety, brak czasu nie pozwala mi dokończyć programu. Może uda mi się go w końcu skończyć po oddaniu projektu nad którym obecnie pracuję. Dopiero wtedy będę miał nieco wolnego czasu przed kolejnym projektem i będę mógł dopracować program a może i dodać nowe funkcje.

--
Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
18-07-10 09:01  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Pacykarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

co z programikiem czy coś wiadomo na temat wydania i ewentualnej ceny ??

--
http://tnij.org/pl_pcf

 
20-07-10 10:03  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czasu nadal brak, ale mimo wszystko program poszedł do przodu. Na chwilę obecną, przy okazji kolejnego projektu, testuję wszystkie moduły i poprawiam błędy.

Dokonałem kolejnej modyfikacji modułu do rozwijania poszyć. Zajęło mi to sporo czasu ale chyba było warto. Obecnie można obracać wręgi, dodać dwie płaszczyzny przycinające poszycie (również z możliwością obracania), edytować w pewnym zakresie punkty na krzywej. Wystarczy wskazać krzywe w Corelu a moduł załatwi resztę.

Tak to mniej więcej wygląda:









Na ostatnim obrazku widać jak rozwinięcie będzie wyglądało po wyrysowaniu w Corelu

Moduł wymaga jeszcze kilku poprawek, bo sporadycznie daje nieprzewidziane rezultaty, ale bez problemu daje się go używać.

Z udostępnieniem programu mam obecnie dylemat. Niestety nie udało mi się do chwili obecnej znaleźć skutecznego sposobu zabezpieczenia programu. Zbyt łatwo złamać standardowe zabezpieczenie hasłem.
Wiem, że istnieje całkiem niezły sposób na zabezpieczenie przed wglądem w kod źródłowy programu, ale nie udało mi się dotrzeć do informacji jak to zrobić.

--

Post zmieniony (20-07-10 10:17)

 
18-09-10 03:32  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

No ja cie .... . Sorki, ale mi sie to podoba. Jak chcesz testera na X3 to sie pisze. Nie projektuje na razie komercyjnie, wiec nie bede mial z tego zyskow.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
05-11-10 17:25  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja też !!

Ale fajne !!

Może sobie zrobię np A7M reppu !!

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
12-12-11 14:43  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam, czy są jakieś szanse na kontynuacje projektu?
Bo tak coś wątek ucichł....

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
06-03-12 16:41  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
zielony   



Post zmieniony (12-03-12 18:59)

 
09-03-12 20:58  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
zielony   

Bardzo by mi sie przydał do ukończenia modelu hawkera tempest

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024