ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
22-02-08 19:09  VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dawno temu, zainspirowany Siatkami, postanowiłem napisać swój własny program ułatwiający życie przy projektowaniu modeli. Trwało to kilka lat, ale w końcu program powstał i dalej się rozwija. Niewątpliwym bodźcem do jego ukończenia była konieczność napisania pracy inżynierskiej, której tematem stał się ten właśnie program.

Od początku nie podobała mi się wizja importowania wyników działania programu do Corela w celu ich dalszej obróbki, dlatego też program powstał bezpośrednio w środowisku Corela. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać wyniki działania programu bezpośrednio na stronach i warstwach dokumentu Corela.

Zaletą Corela jest zaimplementowane środowisko programistyczne Visual Basic for Application pozwalające dokonywać niemal cudów na rysowanych obiektach. ograniczeniem jest tylko wiedza i wyobraźnia programisty.

Poniższe rysunki przedstawiają menu i pasek narzędziowy programu.




W kolejnych wątkach zaprezentuję kilka modułów programu i ich możliwości.

mam nadzieję, że uda mi się prawidłowo zamieścić obrazki :)

--
Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
22-02-08 19:21  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na początek klasyka, czyli rozwijanie walca



Moduł rozwija klasyczny walec i walec przycięty na 3 różne sposoby. przydatna rzecz przy projektowaniu rur i kolanek

Ostrosłup
Ten moduł wymaga jeszcze dopracowania o ostrosłupy ścięte pod kątem



Walec przycięty innym walcem




Rozwinięcie poszycia



Ten moduł kosztował mnie sporo nerwów, ale opłaciło się. Rozwijanie poszycia okrętu lub samolotu to teraz pryszcz. Wymaga jeszcze trochę pracy, czasem daje nieprzewidziane efekty. Przy odrobinie praktyki można z nim robić cuda

Wytoczenie



Z pomocą tego modułu można szybko i bezboleśnie zaprojektować wszelakie kołpaki i bryły obrotowe. Można to zrobić na dwa sposoby, podzielić na listki albo na warstwy.

cdn.

--
Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
22-02-08 19:31  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Rulon



Rozwija dwa rodzaje rulonów: prosty i "schodkowy".

Wytłoczenie



Przydatna rzecz do rozwijania pudełek, ścian nadbudówek okrętów i takich tam.

Torus



hmm. Rozpylacz obiektów? :)



Bardzo przydatna rzecz przy projektowaniu kół czołgów i nie tylko

Kopiowacz obiektów? :)



Z jego pomocą, w kilka sekund można narysować setki śrubek.

Zaokraglony prostokąt



Przydaje się gdy potrzebna jest precyzja

--
Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
22-02-08 19:35  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Napisałem też kilka narzędzi wspomagających:

Obliczanie długości krzywych



kilka innych narzędzi



Program jest stale rozwijany, dochodzą kolejne narzędzia. Pomysły na kolejne wykluwają się w trakcie projektowania modeli

--
Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
22-02-08 19:36  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Dorsz Odyniec 

 

Brzmi i wygląda bardzo ciekawie, skąd można pobrać wersję testową? I ile program będzie kosztować w wersji finalnej?

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (22-02-08 19:39)

 
23-02-08 13:39  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Bardzo chetnie przetestowalbym taki program.Gzie go zdobyc?

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
24-02-08 19:18  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zanim udostępnię program muszę go jeszcze podrasować. Nie na wszystkich obiektach niektóre operacje mogą być wykonywane i muszę go przed takimi sytuacjami zabezpieczyć.

Nie zdecydowałem jeszcze czy program będzie dostępny za free czy nie. Sposób w jaki został napisany stwarza trochę problemów z jego zabezpieczeniem przed nielegalnym rozpowszechnianiem :). Z tego też względu być może udostępnię go za free. Jeszcze się nad tym zastanowię.

Na razie nie mam własnej strony, z której program byłoby można pobrać. Może już niedługo taką stronkę napiszę.

--
Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
24-02-08 22:04  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Czekam z niecierpliwoscia,pozdrawiam i zycze sukcesow w pisaniu programow komputerowych,zwlaszcza przydajacych sie modelarzom

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
24-02-08 22:29  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel
> Na razie nie mam własnej strony, z której program byłoby można pobrać.

Hej Raziel, kopę lat! ;-)
Służę pomocą w razie czego - daj tylko znać jeśli chcesz miejsce i dostęp w obrębie "konradusa" z własną subdomeną np. 'raziel' czy 'vectorgrids' czy jakąkolwiek inną ;-) Na same pliki oczywiście miejsce się też znajdzie.

--

 
29-02-08 22:27  Odp: VectorGrids - kolejny program do rozwijania siatek
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Raziel, zrobiłeś kawał porządnej, dobrej, wszystkim potrzebnej roboty. Czy mógłbyś udostępnić przynajmniej kilka tych skryptów, tak na spróbowanie. Sam borykam się z projektowaniem i rzeczywiście brakuje w Corelu wielu rzeczy, przez co trzeba skakać z programu do programu. Gratuluję wiedzy w znajomości programowania i pozdrawiam. Roman.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024