ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-09-07 16:23  [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
Gdaś 

 

witam
mam kolejne pytanko , jak na komputerze złapac wymiar ,czy jest jakis program z linijką. Chodzi o to że naklepałem sobie troszkę zdjęc z patentem Astry typu pasek wymiarowy z lekką modyfikacją a mianowicie na blaszkę nakleiłem magnes oraz pomalowałem na żarówiasty kolor , super sprawa tylko że do złapania wymiary trzeba by wydrukowac zdjęcie a ja bym chciał tego uniknąc . Stąd moje pytanie czy w corelu jest możliwośc zmieżenia wymiaru paska , a może są inne programy do mierzenia długości odcinków

--
uszanowanko gdaś

 
17-09-07 16:43  Odp: [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jeżeli zastosowałeś pasek wymiarowy to po co chcesz drukować, nie prościej zmierzyć ten pasek??? A w ogóle to się lekko pogubiłem w Twoim temacie i może Cię nie za bardzo zrozumiałem ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
17-09-07 16:55  Odp: [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Wystarczy ze wiesz ile ma ten pasek długości - przeciez go sam robiles - wiec wystarczy zmierzyc dany element na zdjeciu i przeliczyc wg długosci paska i masz wymiar oryginału

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
17-09-07 18:44  Odp: [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
Gdaś 

 

Tak wszystko sie zgadza znam wymiary paska tylko że jeśli zrobimy zdjęcie z odległości np. 1 m pasek na zdjęciu będzie miał wymiar np.3 cm , a jeśli strzelimy fotkę z odległości np. 3 m pasek pomniejszy się . Gdy wydrukuje nie ma problemu linijka i kalkulator w dłoń i do boju ale przy dwustu zdjęciach to bezsensu wolę linijkę wziąc i mierzyc na miejscu . Nie umiem wstawiac zdjęc bo bym pokazał w czym rzecz

--
uszanowanko gdaś

 
17-09-07 19:22  Odp: [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jednak dobrze Cię zrozumiałem ;-), a i tak bez kalkulatora się nie obejdzie.
Nie ma żadnej różnicy z jakiej odległości "walniesz" zdjęcie, jeżeli pasek
masz np długości 1m to na wszystkich zdjęciach będzie miał 1m bez
względu na odległość. Czyli krótko mówiąc: nawet na oko jesteś w stanie
obliczyć jakiś tam wymiar ( bez rozczulania się nad odległością) ;-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
17-09-07 19:39  Odp: [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
Gdaś 

 

owszem bez kalkulatora się nie obędzie ale jest ten komfort że robię to w domu i kiedy mam wolny czas , oraz skracam czas pobytu w muzeum do minimum uzbrojony tylko w aparat i pasek , nie muszę rysowac elementu i pisac wymiarów. BeBe puszczę Ci na priv dwie fotki

--
uszanowanko gdaś

 
17-09-07 20:02  Odp: [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Obejdzie się bez kalkulatora !!! Ale jak to się dokładnie robi to muszę opisać i proszę o troszkę cierpliwości. Najpierw obiadek i sprawy domowe :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
17-09-07 20:32  Odp: [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Gdaś puść do mnie też dwie fotki (jedna calego obiektu z daleka oraz drugą gdzie jest jakiś detal też z paskiem), podaj mi wymiar paska oraz skalę w jakiej chcesz zrobić model (rysunek), a zrobię właśnie na Twoim przykładzie.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
17-09-07 20:40  Odp: [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Tak na oko, (nie znam się na armatach) ale pasek wychodzi jakieś 30cm. Zgadłem?

EDIT - Dlatego jakbyś dał mi ten przymiar na samolot to bym się wstrzelił dokładnie ;-)))
--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (17-09-07 21:33)

 
17-09-07 20:43  Odp: [Pytanie] linijka czyli pomiary ze zdięcia
Gdaś 

 

pasek ma wymiar 5X20 cm także "na oko " troszeczkę przestrzeliłes

--
uszanowanko gdaś

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024