KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-04-06 20:57  [Fotorelacja] GEKO vol. V
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Czołgiem:)
W piątą, okrągłą "rocznicę" powstania naszego skrajnie zakręconego ugrupowania ponownie zebraliśmy się w pubie "Something Different" na comiesięcznych spotkaniach modelarskich, nie wspominając o badaniach okresowych płatów czołowych w tzw. mózgach, EEG, EKG, KGB i tym podobne:)

Zjawili się :

1. Chaton
2. Ziga
3. Jańcio
4. Stach48
5. StuG

Jak widać frekwencja nam spada, ale staramy się z tego co jest wycisnąć maksimum (zostawiając małą rezerwę na wynos smieci i sprzatanie domostw - w skrócie na służbę u płci odmiennej:P). Mimo małego forum, było to chyba najbardziej owocne z dotychczasowych spotkań (nie umniejszając poprzednim:) z prostego powodu - COŚ powstało:) Ale o tym za chwilę... A na początek tradycyjnie - lista rzeczy przyniesionych :


Z tych "ładnych" (a nawet bardzo:) - Hurricane z wydawnictwa AH autorstwa Jańcia ("trzymaj owiewkę bo wylata":)

Przybyły tez szkaradki większe lub mniejsze:)

Oto "artistique modelque" (z francuska:P) Chatona - dobry przykład na to, że po pewnym czasie karton i wszelkie materiały użyte do budowy modelu ulegają samoczynnej biodegradacji:) Dla niewtajemniczonych lub o nieco większym poziomie dioprtii - Ju-87 z MM (3 lata w pudełku podobno - ale pewnie pod ziemią tuż pod truskawkami:) i kawałek mojego Cromwella z KS Terpol:), Schwalbe Korpus z ruchomą owiewką (kąt obrotu 360 stopni:) w duecie z Mirage 2000 (lekko użytkowany chyba:P)


Po niezłym hardcorze w wykonaniu Chatona, "szkarady" Jańcia - czyli całkiem niezłe Hawk 75, okurzony (walorka!!:) T-34 z lat 70-tych:) i wersja hawajska P-24G z kolekcji Stacha:) z tyłu majaczy jeszcze jedno dzieło Stacha z lat młodzieńczych - Shinden (czy Shiden?:) - model, który ma więcej lat niż uczestnicy piątkowego spotkania (nie licząc Stacha rzecz jasna:)


Park maszynowo-pancerny w prawie pełnej krasie:) Na pierwszym planie mój średnio ładny PzKpfw I B z Modelika.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-04-06 21:04  Re: [Fotorelacja] GEKO vol. V
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A zaczęło się niewinnie...:)


1. Ziga przy pierwszym ciepłym posiłku tego wieczora - grzaniec:) W stanie płynnym więcej ciepłego do ust nie brał:)
2. Stachu rozłożył wszelkiego typu narzędzia chirurgiczne - jakby komuś żyła poszła to zawsze można było zatamować krwawienie:) A zagrożenie było realne - stężenie materiałów mogących zrobić kuku było bardzo wysokie - noże, nożyczki, skalpele, druty...:)
3. Chaton przy oględzinach japońca przy pomocy japońskiej latareczki (nikt inny nie robi takich małych:P) - brakowało jeszcze wtedy Jańcia, który przytachał żarówę na 10 metrowym kablu:) Bez niej nie byłoby tego co było:)

--

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

Post zmieniony (30-04-06 21:45)

 
30-04-06 21:13  Re: [Fotorelacja] GEKO vol. V
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nadejszła wreszcie wiekopomna chwila:)
Ponieważ przyniesliśmy kilka modeli w stanie płaskim, trzeba było wybrać jeden do sklejenia:) W pełni demokratyczne wybory wykluczały raz po raz kolejne modele aby na końcu pozostał zwycięzca - Samolocik Keith Rider's R-6 Eight Ball Racer z 1938 roku (samolot, nie model rzecz jasna:) - prościutki (jak się nam wydawało na początku:) bezwręgowiec i całkowicie pacyfistyczny:)

Otwarcie sklejania było uroczyte i huczne - Staszek posłał lewym sierpowym (i to z łokcia) swoje piwko na moje gacie i przylegające do nich siedzenie:) Sezon został otwarty:)


Początki... demokratycznie każdy wybrał sobie elementy, które chciał lub musiał sklejać (bo nie było już wyboru:). Podział prac był nastepujący :

Chaton - przód kadłuba wraz z kołpakiem śmigła (niezła mała kaszana)
Ziga - skrzydła
Jańcio - kadłub (jeden element:P)
Stach - podwozie
StuG - łopaty smigła i usterzenie poziome oraz owiewka:)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-04-06 21:22  Re: [Fotorelacja] GEKO vol. V
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Prace ruszyły z kopyta:)


Chaton - człowiek lasu - bo miał same listki prawie do sklejenia:) Mordował się z tym przodkiem, aż na końcu okazało się, że mu on zwisa z 3 mm:) Ale dla fachowca utalentowanego nie ma nic trudnego - przyklepał trochę, pouciskał i się wszystko zsynchronizowało:)


Stachu z nożem do pizzy:) Trochę był na nas zły, gdy po godzinie dłubania przy wycinaniu podwozia okazało się, że będzie to wersja bez podwozia:) Ale nic się nie zmarnowało - przykleiliśmy te płaskie kółka do skrzydeł jako schowane:)


Jańcio i Ziga w łagodnym pląsie składają najwieksze elementy tego 12 cm samolociku:) Na drugiej fotce Ziga jako porucznik Gruber ze swoim malutkim czołgiem UFO:) (przyniesionym rzecz jasna:)


Największa szkarada spotkania przymierzająca wykonane przez siebie usterzenie poziome do reszty - mina delikatnie wskazuje na leciutkie zwichrowanie tyłka w lewo:)

--

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

Post zmieniony (30-04-06 21:47)

 
30-04-06 21:32  Re: [Fotorelacja] GEKO vol. V
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO


Chłopaki też se chcieli potrzymać, więc im dałem:) To był etap wspólnego solidarnego wysiłku modelarskiego - oskalpowaliśmy najpierw starego Mirage z oszklenia kabiny, ja ją wykorzystałem zapaćkowując także miejsce na tablice przyrządów - moje grabie nie dały rady tam jej wepchać:P, Chaton ratował sytuację Butaprenem, no a chłopcy, jak wcześniej wspomniałem, trzymali sobie, przekazując go z rąk do rąk:)


Po pomyślnej operacji i doklejeniu skrzydeł samolocik był ukończony:) (TADAAAAA!:) Nie obyło się oczywiście bez pamiatkowego zdjęcia z wszystkimi ojcami dyrektorami:P. Osobiście muszę przyznać, ze to mój pierwszy skończony model w ostatnich 3 latach:P. Także sukces podwójny:) Na koniec powiesiliśmy Racera w naszym nowo otwartym kąciku pamięci modelarzy kartonowych wraz z Hawkiem, żeby mu nie było smutno:) Zobaczymy, czy się uchowa:) Fotka ostatnia to czystej wody zadowolenie z dobrej, rzetelnej roboty ludzi z dołu, co to umieją dobrze pracować i dobrze walnąć pięścią w stół kiedy trzeba:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-04-06 21:42  Re: [Fotorelacja] GEKO vol. V
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i pięknie dziękuję!
Gratulacje !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-04-06 21:43  Re: [Fotorelacja] GEKO vol. V
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A na koniec mała zagadka ...:)

Co (lub kogo) przedtswia fotka poniżej?:)


Ponieważ i tak nikt nie zgadnie, to powiem, że to Ziga w systemie kwadrowizyjnym z turbosprężarką WC-1:) W każdym razie przez te podwójne denka musiało być naprawdę ostro:)

Na koniec Stachu spointował całe spotkanie uroczytym ponownym wylaniem piwa idealnie w to samo miejsce z tą małą różnicą, że ja już byłem gdzie indziej:) Niestety, nie uprzedził fotoreporterów i musicie mi wierzyć na słowo:)

W spotkaniu uczestniczyły również 3 porcje angielskich frytek, które były nadziewane na patyczki z hermolem i butaprenem, słomkę z soku, jak również brudnymi paluchami:) Przy ostatnich 5 egzemplarzach Chaton odkrył pod rękawem widelec i nóż:) Wreszcie mogliśmy jeśc kulturalnie, choćby przez chwilkę:P

Mimo, że z ketchupu osób, która deklarowała przynależnośc do GEKO pozostaje powoli koncentrat pomidorowy, spotkanie było po raz kolejny bardzo udane i oby tak dalej:)

Super Gekonem został po raz kolejny Stachu za piękną piwną oprawę klejenia - tym ostatnim chlusnięciem zwyciężył na samym finiszu:) BRAWO:)!

Pozdrawiamy wszystkich!!!:) I do zobaczenia za miesiąc:)!

P.S. Coś z innej beczki nonsensu dla tych co lubią eksperymentować - rzucając cokolwiek (model, kota, chomika) na ziemię wraz z zapaloną lampką udowodnicie, ze to coś porusza się z szybkością swiatła:)

--

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

Post zmieniony (02-05-06 00:01)

 
30-04-06 23:39  Re: [Fotorelacja] GEKO vol. V
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Z ta zapalona lapka i predkoscia swiatla nie za bardzo zrozumialem ale niezle sie usmialem:) Co do tego T-34 Jancia to dałbym sobie paznokcie obciąć, że nie miał na sobie tyle kurzu ile jest widoczne na zdjeciu.
Jeśli chodzi o starocie, a właściwie o najstarszy model to Shiden Stacha nie przebije tego niszczyciela który przyniosłem, a StuG nawet nie chciał mu zrobić zdjecia - model został ukończony dokładnie 13.10.1953 r.
Co do Stacha to chyba wykrakałem, że znowu wyleje piwo... I na pewno znowu czarował kelnerki ("ładne", "złociutkie", itd.:)
Ten człowiek z okularami to... Pan TikTak? - A właśnie! Dopiero dzisiaj zajarzyłem - czy Lonardo wymyślił ten czołg z przeszkolą kopułką??

PS. Jeśli w takim tempie będzie maleć liczba uczestinów GEKO to nie ma co mówić o GEKO VII.... niestety. Mam nadzieję, że wszystkie obecności zostaną usprawiedliwione na następnym spotkaniu.
PS'. A frytki były bardzo dobre - ogromniaste takie i wogle:)
PS''. Nastepnym razem Stacha posadzimy na ławie wyściełanej folią do malowania mieszkań (10x10m) :)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
01-05-06 14:11  Re: [Fotorelacja] GEKO vol. V
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie bylem , żałuję, jetst mi wstyd i w ogóle czuję się okropnie. W ramach pokuty obiecuję przynieść na nastepne GEKO coś wyjątkowo paskudnego ( i nie będzie to zdjęcie nowego wicepremiera...)

Pozdrawiam
Tomek



Post zmieniony (01-05-06 14:12)

 
01-05-06 16:48  Re: [Fotorelacja] GEKO vol. V
stach48 

 

Fajno było i szkoda że się skończyło (mam nadzieję ze do żyję do ostatniego piątku maja).
STUG=dzieki za dowcipną i rzetelną relację ( a Twoja technika używania podbródka jako trzeciej ręki jest rewelacyjna).
CHATON=masz rację model Twojego Taty był najstarszy i widziałem że Grzesiek go fotografował. Może cos nam umknęło a powinien zostac uhonorowany,chocby dlatego że wyhodował takiego modelarskiego magika jak Ty.
ZIGA=Twoje mikromodele są wspaniałe (żałuję jedynie że to za wysokie progi na moje możliwości)
JAŃCIO=dzięki za oświetlenie i model,zostawiony w naszej knajpie. Twojej techniki formowania na kancie stołu długo będę się musiał uczyc.
PS.1.=tak się złożyło że pierwsze piwko wylałem w pozycji stojacej i folia pewno nic tu nie pomoże. Drugi raz przewróciłem prawie pusty kufel pomagając Janciowi w demontażu oświetlenia.(ale coż zrobic=PRAWDA CZASU PRAWDA EKRANU=)
PS.2=Marcin jak przyniesiesz tą folię to na niej usiadę pod warunkiem że dołączysz jakąś zasypkę dla niemowląt i zaręczysz że (jak odparzę swoje klejnoty) to będzie mnie pielęgnowac to maleństwo plątające się między stolikami;;)))))))))))
NAJLEPSZEGO I DO ZOBACZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Post zmieniony (01-05-06 20:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024