KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-05-14 08:14  Pytanie w sprawie konkusów modelarskich
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam pytanie jak i czy w ogóle oceniane są modele statków i okrętów do linii wodnej ?
Np. wiele modeli firmy HMV nie ma dna i zastanawiam się czy warto z takim modelem startować w konkursach.

Drugie pytanie dotyczy przeskalowania. Czy można na konkursie wystawić model przeskalowany np. na ksero z oryginalnej wycinanki ?
Czy wówczas należy pokazać oryginał, aby nie być posądzonym np o piractwo ?
Czy w takim przypadku podaje się nazwę firmy od której pochodzi oryginał ?

 
29-05-14 14:39  Odp: Pytanie w sprawie konkusów modelarskich
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to chyba pytanie do mnie :)

Jeśli startujesz w takim normalnym konkursie( takie są najfajniejsze) to zazwyczaj są kategorie okręty młodzik i senior. Wtedy startujesz z innymi modelami z dnem, a to czy coś tam zajmiesz, to zależy jak Cię ocenią . Rzadko się zdarza, że są specjalne kategorie np, dioramy, bo musi być odpowiednia ilość modeli na daną kategorię, a z tym różnie.
Jeśli chcesz aby Cię zakwalifikowano do konkretnej kategorii, to jest jeszcze Naviga w Oleśnicy i Kruszwicy. W tym przypadku jest to C3, czyli okręty do linii wodnej, dioramy, bądź część okrętu np, sama wieża alt gł. Ta ostatnia mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie....

Co do kserowanych modeli i posiadanie oryginału, to można by książkę wydać wg tego co napisano na forach wydać :)

Z mojej strony powiem tak: Żeby skleić okręt ze skanu, to musisz mieć oryginał, żeby sobie zweryfikować wymiary względem pliku i ew poprawić oś x/y . Inaczej wyjdzie kicha, a ksera często właśnie przekłamują. No i oczywiście na konkursie podajesz nazwę wydawnictwa mimo wszystko.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024