KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-09-09 19:56  ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
24Hobby 

 

Najwyższy czas aby wreszcie się skrzyknąć. A czas nagli bo w tą sobotę jest taka możliwość.
10 października ja nie mogę ale to nie problem tylko trzeba szukać lokalu.
A później to konkursy więc niobecnych było by za dużo.

Dlatego moja propozycja brzmi 3 października 2009 godz.16:30 ul. Szeroka 5

--
Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

 
30-09-09 20:44  Odp: ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
Ja Raz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

niestety znowu mi zaplanowano szpital, więc niestety po raz kolejny będę tylko duchem.

--

 
30-09-09 21:58  Odp: ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mówi się trudno. Zdrowie ważniejsze ja będę

--
MiSza

 
30-09-09 22:29  Odp: ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

Ja niestety nie moge , rodzinka zmusiła mnie do pójścia na wesele.

 
01-10-09 20:47  Odp: ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
24Hobby 

 

No cóż rodziny się nie wybiera. kup sobie 2KC i śmigaj na całego

--
Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

 
03-10-09 05:51  Odp: ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Iron_84 będziesz? Zabierzesz modele dla Puchacza?

 
03-10-09 10:59  Odp: ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
Lochmati<sid&   

ja wpdnę, ale tylko z niedokończonym czołgiem kartonowym, przepraszam że tak mało, ale szkoła i nauka robią swoje:(

 
03-10-09 13:07  Odp: ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja niestety się nie pojawię bo nie mam czym dojechać.

 
05-10-09 19:23  Odp: ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
Lochmati<sid&   

hehehe to teraz czekamy na relacje :D

 
31-10-09 14:22  Odp: ISMR 3 października Spotkanie Inowrocławskie
24Hobby 

 

Czas akcji: tuż po 16:00 ale jeszcze tuż przed 16:30.
Miejsce akcji: szeroka5.pl (jak zwykle)

Na zdjęciach poniżej widać we właściwym czasie i we właściwym miejscu znajdują się właściwe atrybuty, które mają za zadanie zmiękczyć uczestników akcji, która ma dopiero nastąpić.




Prologiem do każdej akcji jest "występ harcowników" . Tu jednak bojów być nie miało, więc harcowników nie było. W preludium do akcji zagrali: Mateusz, Łukasz i Krzysiek. Stawili się punktualnie, a nawet tuż przed "punktualnie".




Z minuty na minutę przybywało uczestników tej cyklicznie powtarzającej się akcji.




I się zaczęło !! ... Niczym, lokomotywa w wierszu Tuwima, akcja się rozpędzała, potworzyły się wyspecjalizowane zespoły, gremia, struktury, a czasem nawet jakoweś luźne kupy jakie się drzewiej na dzikich polach potykało, ale nie agresywne ! nowoczesne, używające języka perswazji jako swojego oręża.




Ja tym czasem starym obyczajem wycofałem się na zadnią rubież aby wykonać kilka fotek modelom przyniesionym przez uczestników akcji ( akcjonariuszy ? )

Tomek "Kicuś" z Polskiej Witryny Modelarskiej przyniósł nam swoją Panterę w skali 1:35. Przyjemnie było popatrzeć, szczególnie dla tego, że niedawno była ona u nas ale we wcześniejszym stadium budowy.




Do akcji wkracza zestaw w skali 1:72 STL 50-3 z Revella i na lawecie ma Urala 4320 z ICM wykonany przez Adama, zdradził (bez nacisków) że w modelu Urala niezależny system zawieszenia kół był wykonany fabrycznie. Oczywiście zestaw nie jest skończony, ale jak widać już teraz prezentuje się naprawdę imponująco.




W całej tej akcji wzięli udział również cywile. A dokładniej modele cywilne, bo cywilem jest tu każdy uczestnik.

Krzysiek do akcji wprowadził Ciężarówkę Volvo F-12 w skali 1:24 z Italeri. Dzięki temu, że była jeszcze w trakcie robienia, to można było przyjrzeć się szczegółom konstrukcyjnym jeszcze przed zmontowaniem i dowiedzieć na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać przy klejeniu takiego modelu. Następnie do akcji wprowadzony został Nissan obiekt wielu westchnień.




Nasz junior, Mateusz wprowadził do akcji swojego kartonowego 7TP w skali 1:25 na obecnym etapie montażu. Takie właśnie stadia montażu są bardzo cenne dla nas. Jest możliwość podpatrzeć jak wygląda sklejalność modelu, nie zakryta retuszami, szpachlami, podmalowaniami.




No i w kluczowym i decydującym momencie akcji wprowadzony do działań został kartonowy superniszczyciel francuski Tartu. Mirek (El-Diablo) zbudował go od podstaw. A samo wykonanie pozwoliło nam być usatysfakcjonowanym możliwością uczestniczenia w zmaganiach u boku takiego superniszczyciela.





Wiele by mówić o tym co zostało powiedziane w czasie tej akcji, wiele by mówić o tym co zostało nie powiedziane w czasie tej akcji,.. ale to to się opowie przy następnej akcji.



Nieobecnym można tylko powiedzieć, parafrazując klasyka: " No i koniec, no i bomba kto nie przyszedł ten jest trąba"


Zobacz więcej zdjęć w Galerii


Kolejne spotkanie 7 listopada 16:30 ul. Szeroka 5

Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

Post zmieniony (31-10-09 19:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024