KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-11-05 23:29  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

może kilka konkretnych informacji...
na początek to że padam już na nos - jednak przenoszenie "stolicy modelarskiej" do Łodzi na czas Festiwalu to potężny maraton....
skupię się na tym co znam i lubię czyli na kartonie...
wystawcy -
GPM - można była zakupić prawie wszystko, poza tym można było obejrzeć sklejone modele m.in. odbył się premierowy pokaz SdKfz 232, jeszcze dużo tego było, mam nadzieję że ktoś to szczegółowo opisze... plizzz!
ORLIK - można było zakupić wszystkie modele, poza tym koledzy z Porąbki pokazali sklejone modele - chyba wszystkie łącznie z tymi które nie są jeszcze wydane - np. Skota ...
sklep Duduś z Dębicy - dużo kartonówek
i - ciekawostka - wydawnictwo Aksjomat oferujące publikacje dla dzieci - w tym i wyrywanki/skladanki, może małomodelarskie ale idealne dla początkującego modelarza

z konkursów/wystaw...
odbył się konkurs LOK prowadzony przez kolegów z Radarka z Markiem Michalskim na czele - z tego co wiem było ok. 250 modeli (mieszane - karton/plastik), 12 klubów w tym koledzy z Warszawy, Lublina, Bełchatowa itd. a o szczegółach może Valpurqius co nieco napisze...:)

odbył się konkurs "Na najładniejsze stoisko" pod moją skromną opieką...
było pieć zgłoszeń - KM Bełchatów z wystawą "Lotnictwo dawne, współczesne i nie tylko", KM Radarek z wystawą "Figurki 1:35", prywatnie i osobiście Marek Michalski z wystawą "Rodzinka T" (modele sporej ilości czołgów od T 26 po jakieś współczesne... ktoś sie na tym zna??;-), Adam Koch z "Pojazdy 1:16" - zestaw modeli powiększonych do tej skali, malowanych itd... (nawet wśród publiczności odbywały się zaklady o to czy to karton czy plastik) i Tadeusz Niewiadomski z "Polskie lotnictwo 1939" - mimo że modele z drewna to postanowiliśmy je dopuścić do konkursu...
wyniki (oczywiście po długiej burzy mózgów)"
1.Adam Koch (czyli nasz forumowy kolega Adam Cook)
2.Marek Michalski
3.Tadeusz Niewiadomski
4. KM Radarek
5. KM Bełchatów
wszyscy wystawcy zostali uhonorowani stosownymi dyplomami i upominkami :)

nasza wystawa - Kampania Wrześniowa 1939
modeli 163 (łacznie)
wystawiali modele, kolejność dowolna i zupełnie przypadkowa:
1. Łukasz Trzciński
2. Tadeusz Niewiadomski
3. Heniek Piąsta
4. Andrzej Owczarek
5. Kat
6. MARIUSZ
7. Jacek Karolczak
8. Grzesiek_-_
9. Piotr S
10. Stefan Paszkiewicz
11. Stefan Jóżwiak
12. Adam Cook
13. Krzysztof Rydzyński
14. Paweł Homerski
15 Emes
16. Jeson
17. Valpurqius
18. Marek Michalski i KM Radarek (nie wiem kto dokładnie co zrobił z tej pancerki 1:35)
19. Michał Kaniowski
20. ja - czyli Grzegorz Nowak (W)
21. były też modele sklejone na Łódzkiej Sjeście Modelarskiej
22. i - specjalne ukłony i podziekowania - modele firmowe GPM powiązane z Kampanią Wrześniową
czyli członkowie Dedala, Radarka, KH-M Sokół z Radomia - obecni tylko modelami Kata, CKM-u i niezrzeszeni..
oczywiście naszymi specjalnymi gośćmi byli koledzy z GRH 28 PP Strzelców Kaniowskich, którzy odmeldowali się w ilości 6 szt. - niestety tylko w sobotę.... siła wyższa:(

o modelach szczegółowo jak pojawią się w wiekszej ilości fotki (prawie wszystkie ma Emes - może wstawi ;-))

oczywiście odbyły się warsztaty modelarskie dla dzieci - naszą MEGAGWIAZDĄ okazał sie BERP, który prowadził warsztaty fenomenalnie - a dzielnie pomagali mu Jeson i Emes... jeśli o kimś zapomniałem to niech napisze... sponsorami warsztatów były wydawnictwa ORLIK i Aksjomat, Wamod..

z tzw. "kartonowej kroniki towarzyskiej":
widziałem Tadeusza Grzelczaka, PMa 59 (pozdrowienia od 2/2 Zagozda Team przekazane:)), pojawił się Syjek (i obiecal że nas odwiedzi w końcu na Sjeście :P), Krzysiek Rydzyński, oczywiście był cały skład GPM z Grzegorzem Pomorskim na czele, podobnie z Orlikiem, odwiedził nas też OZ Rafael ubolewający ciężko że nie skończył czegoś na naszą wystawę, ale nazwy nie chciał mi zdradzić :P.....

oczywiście odbyła się w sobotę Łódzka Sjesta Modelarska 10,5 ew. Special w ilości ok 20 szt. wyjątkowo w Tawernie z mocno mieszanym składem - karton/plastik/Strzelcy Kaniowscy
dwa mosty telefoniczne - jeden z WAK (Wrocław) drugi z Innymwrocławiem upss.. z Inowrocławiem oczywiście :)) - pozdrowienia zostały przekazane, wrażenia wymienione, niedługo pewnie będą relacje na żywo w TV :))
na razie koniec, sorki ale idę spać :)
może ktoś się zlituje i też coś napisze od siebie....plizzz! ;-)

ps. WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH którzy mi pomagali i poświęcili swój czas i modele przychodząc na Festiwal....!! to dzieki WAM tak wspaniale nam wyszło!!! i mam prośbę - powtórzmy to jeszcze parę razy!! :D

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
27-11-05 23:45  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

pojawiają się pierwsze relacje w prasie , podpisy do zdjęć przezabawne!!!! :-)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
27-11-05 23:47  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Na następny festiwal skleję nowe modele i zagonie klubowych kolegów żeby tez cos dali :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
27-11-05 23:49  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

a jak Ci te Twoje oddać? przy jakimś najbliższym spotkaniu??

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
27-11-05 23:57  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Na najbliższym spotkani zrobimy wymiane na nowe :-) może w Porąbce?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
28-11-05 15:47  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
valpurgius 

 

O konkursie napisze cos niecos, jak dostane wyniki od sedziego gow...glownego ;P
Co do relacji w prasie- szczegolnie podoba mi sie opis "Piłsudczyka". jest taki prawdziwy...chyba ten, co pisal musi sie dowiedziec, co to jest GPM :D

 
28-11-05 20:03  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kacie ,dzięki za reprezentowanie klubu swoimi modelami. W tym roku nic nie zrobiliśmy, bo dzięki uprzejmości pewnych osób musieliśmy się ponownie reaktywować, ale wyszło nam to na dobre. W przyszłym roku przygotujemy zespołowo coś tematycznego, obiecujemy i w Łodzi stawimy się w komplecie.

--
Pt-47

 
28-11-05 22:16  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Grzegorz tym razem nie udało mi się być ,ale okażę skruchę na waszym następnym spotkaniu/ obiecuję przyjazd/.

 
28-11-05 22:27  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
valpurgius 

 

ja na nastepny festiwal proponuje jako projekt grupowy wystawe sprzety radzieckiego z 2 wojny, a tytul wystawy- "Oswobodziciele' ;)

 
29-11-05 09:06  Re: (relacja)Festiwal Modelarstwa w Łodzi
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

uff - trochę już odespałem... :) jedyny przybytek z jakiego jestem niezadowolony to katarrr :(
ad rem..
>>> Kat -obawiam się że Porąbka może być za późno - Festiwal ma dwie edycje w roku, do tej pory wiosenna zawsze się odbywała w okolicach maja - musimy coć innego wymyślić, bo nawet konkurs u gemola jest za późno żeby się machnąć modelami... myślę że coś ustalimy :) oczywiście Pawle i Kacie - zaprosznie do Łodzi nieustające macie - bardzo miło będzie mi zobaczyć sie z Wami tutaj u nas :)))
>>>Andrzej - przyjeżdząj, czekam - musimy jeszcze sobie pogadać :) tradycyjnie, 2 sobota grudnia, miejsce już znasz :)
>>> Maciek - to ja wtedy dopiszę parę słów o papierzakach:)
tak a'propos konkursu to Sacrebleu na kartonworku podał liczbę całkowitą modeli w ilości 410!!
myślę że temat następnej wystawy ustalimy na Sjeście - bo jest kila fajnych propozycji :))

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024