KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-03-05 00:10  1 Łódzka Sjesta Modelarska [relacja-konkurs]25.02-27.02.2005 Łódź
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

witam wszystkich!!
i donoszę ;-) /choć to mocno niepopularne zajęcie, że w ostatnią sobotę, tj. 26 lutego 2005 roku odbyła się Pierwsza Łódzka Sjesta Modelarska w skrócie 1 ŁSM
odmeldowali się Ojcowie Założyciele (dalej OZ):
Rafael
Grzesiek Nowak (W)

i na razie tylko tylu nas było, niech żałują Ci co nie dotarli :))
spotkanie odbyło sie w przesympatycznym lokalu o dźwięcznej nazwie "DUNGEON", róg ul. 6 Sierpnia i Gdańskiej, do spotkania dołączył tez właściciel lokalu, Krzysiek, też modelarz, choc aktualnie nie zarejestowany..
w miłej i niekonfliktowej atmosferze kolegium OZ jednogłośnie uchwaliło co następuje:
1. spotkania należy kontynuowac, jako termin ustalono każdą 2 sobotę miesiąca (aby nie pokrywało się z np. WAK-iem, czyli najbliższy ŁSM wypada na 12 marca (jak dobrze rachuję)
2. jako miejsce zaakceptowano lokal Dungeon, ze względu na jego strategiczne położenie w centrum, w bliskości licznych arterii komunikiacyjnych i tzw. żrodełka inicjatyw - czyli sklepu modelarskiego
3.narodziło się wiele różnych koncepcji i pomysłow na następne spotkania o czym nie omieszkają OZ i mam nadzieję inni uvzestnicy spotkań donosić na bieżąco reszcie Bractwa forumowego...


co do konkursu LOK, to mogę zakomunikować że się odbył...
modeli kartonowych było sporo (jak na taki konkurs) , niektóre na niezłym poziomie, niestety organizatorzy nie uniknęli sporej liczby wpadek - mam nadzieję że na przyszłość sie bez nich obejdzie
Rafael zajął 1 miejsce w samolotach senior Fw 190 (ta wypasiona), Grzesiek zadebiutował na konkursie swoją Panzer I, ja też kilka modeli postawiłem
jak Rafael dostawi fotografie to postaram się je szerzej omówić :))

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
02-03-05 00:27  Re: 1 Łódzka Sjesta Modelarska [relacja-konkurs]25.02-27.02.2005 Łódź
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

ale fajnie się robi...

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
02-03-05 01:47  Re: 1 Łódzka Sjesta Modelarska [relacja-konkurs]25.02-27.02.2005 Łódź
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Uffff! W koncu udalo mi sie jakos to poskaladac do kupy :)

Na poczatek kilka uwag co do prezentowanego materialu - nie ma tu pokazanych wszyskich eksponatow, jedynie te, ktore wpadly w oko i obiektyw Grzeskowi :) Na przyklad zapomnial o swoim Vickersie Vimy, ktorym zajal 3 miejsce :) Jakos to poukladalem, nazwa pliczku powinna odzwierciedlac jego zawartosc.

Jak napisal Grzesiek - konkurs sie odbyl, chociaz bylem mile zaskoczony, bo chyba 2 lata temu na podobnej imprezie frekwencja byla minimalna, jak rowniez ilosc wystawionych modeli. Teraz bylo nieco lepiej i miejmy nadzieje, ze pojdzie to w kierunku lepszego :)

Dzieki temu konkursowi poznalismy naszego forumowego kolege - notabene tez Grzegorza :) - ktory zdobyl nagrode specjalna. Czyli caly obecny Konradus zostal uhonorowany... A teraz czas na pokaz, mysle, ze w miare mozliwosci bedziemy to i owo tutaj poprawiac :)


Samoloty I WS




Samoloty IIWS








Samoloty wspolczesne




Smiglowce




Pojazdy pancerne








Pojazdy cywilne




Figurki




A na koniec nasza "forumowa" paczka :)




I jeszcze na zakonczenie slowo o inauguracji LSM - jako Ojciec Wspolzalozyciel powinienem sie ustosunkowac :) Pomimo niskiej frekwencji udalo nam sie przedyskutowac wiele istotnych spraw, szczegolnie zwiazanych z kolejnymi Sjestami. Cieszy fakt, ze wlasciciel klubu to rowniez modelarz, wiec mozemy liczyc na poblazliwe traktowanie :) i nie bedziemy traktowani jak wariaci :) Co do szczegolow, to Grzesiek napisal juz co nieco powyzej... Mysle, ze lokalizacja miejsca spotkan jest OK, panujaca w klubie atmosfera rowniez, do tego zaopatrzenie w zlocisty napoj po niewygorowanej cenie :) I co istotne - mamy duzo miejsca do dyspozycji (wewnatrz i na zewnatrz - padl pomysl odpalania rakiet, ale nie wiem, czy dojdzie on do skutku :) ) .. .oczywiscie po uzgodnieniu z wlascicielem.

I niech zaluja Ci, co nie byli :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (02-03-05 02:15)

 
02-03-05 08:57  Re: 1 Łódzka Sjesta Modelarska [relacja-konkurs]25.02-27.02.2005 Łódź
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie było niczego pływającego?!?!?!?!?!?

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
02-03-05 09:10  Re: 1 Łódzka Sjesta Modelarska [relacja-konkurs]25.02-27.02.2005 Łódź
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tylko czekalem na to pytanie Irbar :)

Przyjela sie u Nas taka zasada, ze na konkursie Zima nie ma plywadelek, natomiast okretowcy okupuja kolejny konkurs - o Puchar Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej. Oczywiscie w tym drugim konkursie dopuszcza sie wszysko co ma zwiazek z morzem i woda, a wiec i lotnictwo pokladowe, budowle itd. Ciekawe czy czolgi plywajace i amfibie tez :) Konkurs ma sie bodajze odbyc w maju, ale nie pamietam dokladnie, chyba Grzesiek ma informator...

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-03-05 09:45  Re: 1 Łódzka Sjesta Modelarska [relacja-konkurs]25.02-27.02.2005 Łódź
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

jak to Irek nic plywającego nie było - cała Łódź była :)))
a tak serio jest jak Rafał napisał - w pierwszy lub drugi weekend czerwca odbędzie się konkurs "morski" pod patronatem Ligi Morskiej i Rzecznej oraz LOK - z klasami typowo morskimi :))
wtedu budiet plywadełka ;-)
opis do sotatniej fotki - zdjęcie grupowe
od lewej
valpurgius (kartonwork - na konradusie jeszcze nie zauważyłem), Ojciec Założyciel ŁSM Grzegorz Nowak (W) (czyli ja :))), Ojciec Założyciel ŁSM Rafael i Grzesiek_-_
co do wyboru fotek - starałem się nie powtarzać tych modeli, które były na zdjęciach z konkursu w Zgierzu, w tym i mojego Vimiaczka
a co do forumowych modeli to
Grzesiek_-_ jest autorem Panzer I - ostatnia linia modeli pancerki, pierwszy z lewej
Rafaela - byłu dwie sztuki - zwycięska Fw 190 widziana w szczegółach 6,7,8 fotka i Iszak w barwach fińskih (jUbiDuBI!!!:))) 3 i 4 fotka z samolotów II wojna
moje - m.in. Karaś i Sum 1:50 - 1 i 2 fotka z tego samego działu co Rafael
valpurgius działa plastiki, to jego będą pewnie na kartonworku
tam fotki soon!

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
02-03-05 13:45  Re: 1 Łódzka Sjesta Modelarska [relacja-konkurs]25.02-27.02.2005 Łódź
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sorry, nie zauważyłem adresu. Może przyjadę.

GG: 9022736

Post zmieniony (05-03-05 11:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024