KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-01-24 20:25  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Anie możecie dodać kategorii samolotów w skali 1:50?

--
KMH Sokół Radom

 
11-01-24 11:59  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

A jak z parkowaniem? Czy będzie można zostawić auto pod Ratuszem w sobotę na kilka godzin? Czy lepiej na P+R?

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
11-01-24 13:25  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
KartonBud   

Proszę o podanie linku do rejestracji on-line.

 
28-01-24 14:43  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
Mirek   

Witam, a może by tak link do rejestracji modeli.

pozdrawiam, MirekBP

 
29-01-24 23:39  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Mirek



--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (29-01-24 23:40)

 
04-02-24 20:23  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Zapraszam do rejestracji modeli używając formularza pod adresem https://rejestracja.qwkak.pl/

--
---------------------------------------------
Moje wszystkie modele można zobaczyć na https://papermodels.eu/
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika https://qwkak.pl/

 
04-02-24 20:33  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Poprawiłem https://rejestracja.qwkak.pl/

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
04-02-24 21:51  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4



--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-02-24 19:56  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Organizatorów i Kolegów

Zbieram siły i myśli na wyjazd.
Wczytuję się w regulamin oraz poprzednie posty i ciągle mam niejasności.

Jako przykład 1 - czy zrobienie na modelu czołgu/pojazdu nitów (nie występują w wycinance ani u wydawcy jako dodatek, są tylko narysowane) to jeszcze standard czy już open?

Przykład 2 - czy model ustawiony na czymkolwiek i nie przyklejony do tego (lustro, mata trawiasta, obrazek trawy lub ziemi w ramce, deska z rysunkiem wody) bez innych elementów z nich wystających to dioramy?

Będę wdzięczny za odpowiedzi chociaż na te dwa pytania. Może one również będą przydatne innym Kolegom.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
11-02-24 08:58  Odp: ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Winek, wypowiem się w sprawie przykładu nr.2.
Wydaje mi się że zapis w regulaminie jest w stanie naprowadzić na właściwą ścieżkę, ale... ;-)
Wystarczy odnieść to do rzeczywistości i odpowiedzieć na pytanie: czy samolot, czołg, wagon, okręt w rzeczywistości stoi, jeździ, pływa po lustrze, arkuszu czystego papieru? Nie. Czy stoi na trawie, piasku, pasie startowym, torach, wodzie, itp? Tak. Czy więc model postawiony na lustrze, arkuszu kartonu będzie dioramą? Nie. Postawiony na imitacji trawy, pasa startowego, ulicy, wody, itp.- diorama. Czy jest przymocowany czy nie, nie ma to znaczenia. Model na podstawce z zaaranżowaną scenką z udziałem sprzętu technicznego, figurek, roślinności chyba nie budzi wątpliwości? Diorama. Jeżeli wydawca modelu wydał lub zamieścił w wycinance np. imitację wody (np. JSC), fragment pasa startowego (np. AH) i postawimy na tym model, dioramą to nie jest.


Pozwoliłem sobie zabrać głoś jako jeden z tych, co choć trochę maczali swoje palce w tym przedsięwzięciu. ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024