KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.
Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.) Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
01-09-20 19:49  Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

Jeśli będziemy żywi i zdrowi (również psychicznie) to się spotkamy w dniach 21-23 maja 2021r. na kolejnej Bielskiej Majówce Modelarskiej w Bielsku Podlaskim.
Organizatorami są:
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku Podlaskim, Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim, Pracownia Modelarska "Kartonowy Tur".
Miejsce:
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr3 ul.Poniatowskiego 9 w Bielsku Podlaskim
Nocleg i integracja:
Zespół Szkół nr 4 ul. Hołowieska 18 w Bielsku Podlaskim
Czyli wszystko bez zmian, ci sami organizatorzy i te same miejsca.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
31-01-21 19:22  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

Czas na prezentacje regulaminu.


I. ORGANIZATORZY.
Organizatorem konkursu modeli kartonowych "Bielska Majówka Modelarska" jest Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim, Klub Modelarski Kartonowy Tur.
II. CELE I ZADANIA KONKURSU.
1. Promocja modelarstwa kartonowego jako hobby i sposobu spędzania wolnego czasu i poszerzania przy tym wiedzy technicznej i historycznej.
2. Wymiana doświadczeń środowisk modelarskich w różnym wieku, a także integracja modelarzy.
3. Promocja miasta Bielsk Podlaski.
III. TERMIN I MIEJSCE KONKURSU.
Konkurs połączony z wystawą i giełdą modelarską, odbędzie się w dniach 21-23 maj 2021 roku w budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Bielsku Podlaskim przy ul. Poniatowskiego 9.
PROGRAM KONKURSU:
21.05.2021
17.00-20.00: przyjmowanie modeli biorących udział w konkursie/wystawie
22.05.2021:
10.00-14.00: przyjmowanie modeli biorących udział w konkursie/wystawie
14.00-19:00: ocena modeli konkursowych
10.00-19.00: giełda modelarska
13.00-19.00: zwiedzanie wystawy
23.05.2021:
10.:00 - 14:00 - zwiedzanie wystawy, giełda modelarska
13:30 - 14:00 - aukcja charytatywna
14:00 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, zakończenie konkursu, wspólne zdjęcie.
IV. WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZIE.
1. W konkursie mogą uczestniczyć modelarze indywidualni, modelarnie, kluby modelarskie.
2. Zarejestrowanie modeli do konkursu, a tym samym udział w konkursie-wystawie jest równoznaczne z oświadczeniem, iż:
a) zgłoszony do konkursu model jest autorstwa osoby zgłaszającej/uczestnika;
b) pełnoletni uczestnik (senior) wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie przez Organizatorów swojego wizerunku w ramach konkursu w celach marketingowych i statystycznych, w tym w szczególności na zamieszczenie na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, dokumentacji fotograficznej i filmowej konkursu,
c) przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika (młodzika, juniora,) wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku małoletniego uczestnika w ramach konkursu w celach marketingowych i statystycznych, w tym w szczególności na zamieszczenie na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, dokumentacji fotograficznej i filmowej konkursu,
d) uczestnik (przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na ewentualne zamieszczenie fotografii zgłoszonego przez siebie modelu na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora,
e) uczestnik (uczestnik pełnoletni, przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, w celach statystycznych (ogłoszenia wyników konkursu), oraz na forach internetowych na których umieszcza się informacje o konkursie.
f) uczestnik (uczestnik pełnoletni, przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika, miejscowości z której pochodzi autor modelu na karcie startowej umieszczanej pod modelem w czasie konkursu.
3. Zgoda, o której mowa w pkt. b-e nie jest ograniczona czasowo.
4. Organizatorzy oświadczają, iż wizerunek uczestnika nie będzie użyty w sposób naruszający jego dobra osobiste.
5. Modele w kategorii WoT mogą być sklejone z wydanych publikacji lub pobrane i wydrukowane we własnym zakresie ze strony World of Tanks: https://worldoftanks.ru/ru/media/10/
6. Zaleca się dokonanie zgłoszenia przed rozpoczęciem konkursu za pomocą formularza on-line dostępnego na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/ za pomocą formularza zgłoszeniowego. Znacznie przyspieszy to czas wydawania kart startowych na miejscu. Możliwa jest rejestracja w dniu konkursu, tj. 21 i 22 maja 2021r., przed rozpoczęciem oceny modeli.
7. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora konkursu Bielska Majówka Modelarska dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rejestracji oraz w samym konkursie (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).
8. Chętni do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej lub wystawie proszeni są o wcześniejszy kontakt z organizatorami, najpóźniej tydzień przed konkursem. Po tym terminie organizatorzy nie gwarantują miejsca.
9. Uczestnik zawodów może zgłosić nieograniczoną ilość modeli w danej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model uczestnika w danej klasie.
10. Do konkursu przyjmowane są modele wykonane własnoręcznie z oryginalnych wycinanek polskich i zagranicznych oraz pobrane ze stron internetowych producentów wycinanki a także zaprojektowane od podstaw. Dokumentacja modelarska nie jest wymagana. Zgłoszony model może być jednak zaopatrzony w dokumentację, którą mogą stanowić np.: instrukcja budowy i malowania zawarta w zestawie lub dodatkowe materiały dokumentujące wykonane w modelu zmiany, przeróbki itp.
11. Modele dostarczane są i odbierane na koszt własny uczestnika. Modeli nie ubezpiecza się.
12. Konkurs odbędzie się w następujących grupach wiekowych:
Młodzik (M) – do 13 lat włącznie - liczy się rok urodzenia (2008)
Junior (J ) —14-18 lat
Senior (S) – powyżej18 lat
13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo łączenia klas i kategorii wiekowych w przypadku małej ilości modeli w danej klasie.
14.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieoceniania modelu, jeśli został on zarejestrowany w nieodpowiedniej klasie lub kategorii.

V. KLASYFIKACJA MODELI.
Modele w grupach wiekowych młodzik i junior oceniane będą bez podziału na klasy Standard i Open. Część kategorii w grupie senior będzie rozegrana z podziałem na klasy.
Klasa STANDARD - modele sklejone z wycinanki, które zachowują oryginalne malowanie zaprezentowane w wycinance z możliwością użycia retuszu dobranymi kolorami farb. Dopuszcza się możliwość użycia elementów fototrawionych, tj. relingi, trapy, anteny, oraz metalowe lufy, owiewki wytłoczone z folii, nici, żyłki, gąsienice, nity, elementy wycinane za pomocą plotera laserowego.
Klasa OPEN - modele sklejone z wycinanki, modele wycięte w całości ploterem laserowym oraz modele budowane od podstaw-głównym materiałem jest papier, w których dopuszcza się wszelkie modyfikacje pokrycia - szpachlowanie, malowanie poszycia zewnętrznego modelu, dodawanie elementów elektronicznych, mechanicznych, fototrawionych, tłoczonych, trawionych, wyciętych za pomocą plotera laserowego.
MŁODZIK, JUNIOR
(S)Samoloty
(O) Statki i okręty
(Pk) Pojazdy kołowe
(Pg) Pojazdy gąsienicowe
(F) Figurki i zwierzęta
(B) Budowle
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
( WoT) Modele World of Papertanks
SENIOR
(S1) Samoloty jednopłatowe, jednosilnikowe
(S2) Samoloty jednopłatowe, wielosilnikowe
(S3) Samoloty odrzutowe
(S4) Samoloty wielopłatowe
(S5) Śmigłowce i wiatrakowce
(S50) Samoloty w skali 1/50 i mniejsze
(Sz) Szybowce
(Pgs) Pojazdy gąsienicowe standard
(Pgo) Pojazdy gąsienicowe open
(Pkcs) Pojazdy kołowe cywilne standard
(Pkco) Pojazdy kołowe cywilne open
(Pkws) Pojazdy kołowe wojskowe standard
(Pkws) Pojazdy kołowe wojskowe open
(P72/87) Pojazdy kołowe i gąsienicowe w skali 1/72 i mniejsze
(WoT1)Pojazdy pancerne z World of Paper Tanks
(WoT2) Dioramy z World of Paper Tanks
(Psz) Pojazdy szynowe
(A) Artyleria bez własnego napędu
(O1) Statki i okręty do 65 cm
(O2) Statki i okręty ponad 65 cm
(O3) Statki i okręty do linii wodnej
(Op) Okręty podwodne
(Ż) Żaglowce
(B) Budowle
(F) Figurki i zwierzęta
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
(MoP) Modele budowane od podstaw
(SD) Stare dobre z wycinanek wydanych przed 1989r.
(D) Dioramy
(P) Pozostałe, nieujęte powyżej
Oprócz tego dwie kategorie specjalne:
- Na gruzach Berlina. Zgłaszamy modele sprzętu biorącego udział w zdobyciu Berlina
- Cerkiew Św. Michała Archanioła w Bielsku Podlaskim. Modele w.w. cerkwi z wydawnictwa GPM.
W tych kategoriach zgłaszamy modele, które startują w kategorii dla siebie właściwej.
W nowych kategoriach specjalnych mogą brać udział modele nagrodzone w poprzedniej edycji Majówki, ale tylko w kategoriach podstawowych.
Organizator zastrzega sobie prawo na łączenie klas, jak i ich podział, zależnie od ilości zgłoszonych modeli.
VI. ZASADY OCENY I NAGRODY.
1. Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Modele oceniane będą na zasadzie podoba się/nie podoba się. Pod uwagę będzie brana estetyka i wkład pracy, oryginalność, precyzja. Decyzja komisji jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
2. Sędzią głównym jest Pan Krzysztof Gliwa i on powołuje sędziów oceniających.
3. Próba wpływu na decyzje sędziowskie będzie skutkowała wykluczeniem z zawodów takiej osoby.
4. Modele wystawiane w gablotach na czas oceny muszą być z nich wyjęte. Modele pozostawione w gablotach nie będą oceniane.
5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieoceniania modelu, jeśli został on zarejestrowany w nieodpowiedniej klasie lub kategorii.
6. W grupie wiekowej senior za rozegraną kategorię uważamy tą w której było min. 5 modeli 3 wykonawców, w innym przypadku kategorie będą łączone.
7. W każdej kategorii nagrodzone będą 3 najlepsze modele 1, 2 lub 3 miejscem. Oprócz medali i dyplomów przewidziane są nagrody rzeczowe.
8. Najlepszy model w danej grupie wiekowej otrzyma nagrodę Grand Prix Kartonowego Tura.
9. Organizatorzy dopuszczają fundowanie nagród specjalnych przez kluby modelarskie, wydawnictwa lub osoby prywatne.
10. W przypadku niemożliwości przeprowadzenia konkursu w formie stacjonarnej, odbędzie się on jako on-line. Regulamin jego, zostanie przedstawiony po podjęciu decyzji odnośnie formy konkursu do dnia 16 kwietnia 2021 r.
Kontakt:
Krzysztof Gliwa
gliwak@op.pl
+ 48696432726

--

Post zmieniony (12-02-21 22:28)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-03-21 15:40  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

związku z przybliżającą się Majówką chciałbym przybliżyć Wam cel aukcji charytatywnej.
Oto krótki list od Michała, na rehabilitację którego będziemy zbierać środki.

Witam, jestem Michał
Mam 12 lat. Gdy miałem roczek, zdiagnozowano u mnie nieuleczalną chorobę Menkesa czyli zaburzony metabolizm miedzi.Zaliczana jest ona do rzadkich genetycznie uwarunkowanych zaburzeń przemiany miedzi w organizmie. Nieprawidłowe wchłanianie i przyswajanie miedzi prowadzi do jej niedoboru, co niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, naczyń krwionośnych, kości oraz skóry.W Polsce jest tylko ośmioro dzieci z taką chorobą.Oprócz tego mam padaczkę lekooporną, cechy porażenia czterokończynowego i opóźniony rozwój psycho-ruchowy. Poruszam się na wózku inwalidzkim.
Od pierwszych miesięcy życia jeżdżę z rodzicami na rehabilitację, hipoterapię i do logopedy. Mój stan fizyczny wymaga codziennej rehabilitacji w domu, do której potrzebuję specjalistycznego sprzętu i zaopatrzenia ortopedycznego. Bardzo ważne są dla mnie turnusy rehabilitacyjne, które zapobiegają pogorszeniu mojego stanu.
Jestem bardzo radosnym i towarzyskim chłopcem. Lubię spacery z rodzicami i siostrą, jazdę rowerem i oglądanie bajek. Najbardziej na świecie kocham jednak auta J
Dane potrzebne do PIT:
KRS 0000037904
Michał Biełokozowicz
nr ewidencyjny 16160
wpisuje się w rubryce informacje uzupełniające – cel 1%
Michał jest podopiecznym Fundacji „Zdążyć z pomocą”

A oto sam Michał.


--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-21 14:15  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

W związku z obostrzeniami covid-19 zdecydowaliśmy się na organizację tegorocznej Bielskiej Majówki Modelarskiej w wersji on-line. Nie jest to łatwa decyzja, bo zaplanowane były różne atrakcje. Tym bardziej, że w ubiegłym roku również musieliśmy przenieść konkurs do sieci w znacznie skromniejszej formie niż obecny.I. ORGANIZATORZY.

Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim, Pracownia Modelarska „Kartonowy Tur” i strona internetowa: Konkursymodelarskie.pl

II. TERMIN I MIEJSCE KONKURSU.

Konkurs odbędzie się w dniach 21-23 maja 2021 roku i będzie przeprowadzony on-line poprzez stronę internetową: http://konkursymodelarskie.pl

PROGRAM KONKURSU:

Rejestracja zgłoszeń:
17.04-20.05.2021 poprzez stronę: http://konkursymodelarskie.pl
Głosowanie:
21.05-23.05.2021 poprzez stronę: http://konkursymodelarskie.pl/
Ogłoszenie wyników:
26.05.2021 na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/III. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE.

1. W konkursie mogą uczestniczyć modelarze indywidualni, modelarnie, kluby modelarskie.

2. Zarejestrowanie modeli do konkursu, a tym samym udział w konkursie jest równoznaczne z oświadczeniem, iż zgłoszony do konkursu model jest autorstwa osoby zgłaszającej/uczestnika.

3. Do konkursu przyjmowane są modele wykonane własnoręcznie z oryginalnych wycinanek polskich i zagranicznych oraz pobrane ze stron internetowych producentów wycinanki, a także zaprojektowane od podstaw.

4. Zarejestrowanie modeli do konkursu, a tym samym udział w konkursie jest równoznaczne z oświadczeniem, iż:
a) Osoba zamieszczająca zdjęcia modelu wyraża zgodę na umieszczenie ich na stronie Pracowni Modelarskiej Kartonowy Tur <www.facebook.com/KoloModelarskieODK> w przypadku otrzymania miejsca premiowego.
b) uczestnik (przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na ewentualne zamieszczenie fotografii zgłoszonego przez siebie modelu na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODKoraz http://konkursymodelarskie.pl/w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora,
c) uczestnik (uczestnik pełnoletni, przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/oraz http://konkursymodelarskie.pl/,w celach statystycznych (ogłoszenia wyników konkursu), oraz na forach internetowych na których umieszcza się informacje o konkursie.
Zgoda, o której mowa w pkt. a-c nie jest ograniczona czasowo.

5. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora konkursu Bielska Majówka Modelarska dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rejestracji oraz w samym konkursie (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

6. Uczestnik konkursu może zgłosić nieograniczoną ilość modeli w danej kategorii. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model uczestnika w danej kategorii.

7. Konkurs odbędzie się w następujących grupach wiekowych:

Junior (J ) - do 18 lat

Senior (S) – powyżej 18 lat

IV. KLASYFIKACJA MODELI.

1. Modele w grupach wiekowych junior i senior oceniane będą bez podziału na klasy Standard i Open.

2. JUNIOR
Przyjęliśmy do oceny podział na 4 kategorie:

(S) To, co ma skrzydła i silnik (samoloty, szybowce, śmigłowce itp.)

(T) To, co jeździ (pojazdy kołowe, gąsienicowe, kolej itp.)

(O) To, co pływa (statki i okręty)

(P) Pozostałe (budowle, figurki, zwierzęta, dioramy)

3. SENIOR
Przyjęliśmy do oceny podział na 12 kategorii:

(S1) Samoloty z napędem tłokowym

(S2) Samoloty z napędem odrzutowym

(S3) Pozostałe latające

(Pk) Pojazdy kołowe wojskowe

(Pg) Pojazdy gąsienicowe wojskowe

(Pc) Pojazdy cywilne (kołowe i gąsienicowe)

(Kp) Pozostałe pojazdy i kolej

(O1) Statki i okręty do 65cm

(O2) Statki i okręty ponad 65cm

(O3) Pozostałe pływające

(B) Budowle

(F) Figurki

4. Osoby chcące wziąć udział w konkursie umieszczają galerie modeli na stronie http://konkursymodelarskie.pl/. Uczestnik zawodów może zgłosić nieograniczoną ilość modeli w danej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model uczestnika w danej klasie.

5. Modele nagrodzone w poprzednich edycjach Bielskiej Majówki Modelarskiej nie mogą brać udział w konkursie.

6. Tworzenie galerii konkursowej:
Można umieścić 7 zdjęć modelu wg schematu:
widok z przodu, widoku z tyłu, lewy bok, prawy bok, widok z góry, 2 dodatkowe dowolne ujęcia.

a) 1 ujęcie = 1 zdjęcie. Kilka sklejonych zdjęć w jedno nie będzie akceptowane.

b) Zdjęcia modeli w gablotach nie będą akceptowane

c) wielkość pojedynczego zdjęcia max. 3MB

d)dodawane zdjęcia będą weryfikowane pod kątem zgodności z regulaminem.

V. ZASADY OCENY.

1. W dniach 21-23 maja 2021 do godz. 23:59:59, głosujemy poprzez stronę http://konkursymodelarskie.pl/ na 3 modele w każdej kategorii, przypisując każdemu odpowiednie miejsce. Oceniana jest cała galeria zgłoszonego modelu.
Punktacja na model:
1 miejsce - 10 gwiazdek,
2 miejsce - 5 gwiazdek,
3 miejsce - 2 gwiazdki.

2. Punkty będą sumowane i na tej podstawie zostaną ocenione modele.

3. O lokacie decyduje ilość punktów.

4. Jedna osoba głosuje tylko raz.

5. Nabijane głosy będą anulowane.

VI. NAGRODY

1. Pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii otrzymają dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

2. Do zwycięzców nagrody zostaną przesłane pocztą.

Zapraszamy serdecznie do udziału i życzymy wygranej!

Osoba do kontaktu:
Marcin Mateuszek
+48 505024864
<www.facebook.com/KoloModelarskieODK>

Zapraszamy serdecznie wszystkich modelarzy, małych i dużych, do rejestrowania swoich modeli już od 17 kwietnia na stronie http://konkursymodelarskie.pl

Jeśli ktoś z Was nie rozliczył się jeszcze z PiT-ów to proszę o odpisanie 1% na rzecz Michała.
Informacja o Michale zamieszczona na profilu Kartonowego Tura. Dziękujemy

--

Post zmieniony (20-04-21 21:36)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-04-21 08:40  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Szkoda. :( Miałem nadzieję na pierwszy normalny konkurs w tym roku.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-21 21:20  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Viking_BB Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Chłoapki, a kolej to zgłaszać w "Pojazdy Kołowe", czy w "Inne pojazdy lądowe"?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-21 21:36  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

Marcinie do inne pojazdy lądowe.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-04-21 11:24  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A żagle? Do "innych pływających"?

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-04-21 15:22  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

Tak

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-04-21 19:56  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Petrov Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-04-21 11:01  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Viking_BB Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

OK - dzięki za info :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-04-21 20:34  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

W związku z dużym zainteresowaniem naszą imprezą, pozwoliliśmy sobie na zwiększenie ilości kategorii.

W grupie Senior wprowadziliśmy zmiany w kategoriach.
Były:

(Pk) Pojazdy kołowe
(Pg) Pojazdy gąsienicowe
(Pz) Pozostałe pojazdy lądowe

Są:

(Pk) Pojazdy kołowe wojskowe
(Pg) Pojazdy gąsienicowe wojskowe
(Pc) Pojazdy cywilne (kołowe i gąsienicowe)
(Kp) Pozostałe pojazdy i kolej

Modele wcześniej zarejestrowane w starych kategoriach zostaną przesunięte do właściwych.
Dodatkowo została dodana nowa kategoria w grupie Senior przez portal „Konkursy modelarskie on-line”

INNE – nie ujęte w innych klasach (dioramy, broń, Sci-Fi itp)

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-05-21 16:01  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

Pogoda za oknem "lekko" nużąca. Podkręcamy więc piątkową atmosferę 😁
Miło jest nam poinformować, że do grona naszych sponsorów dołączyła firma COBI Factory SA Oficjalny sponsor nagród w grupie wiekowej Junior. Dziękujemy :-)

Zapraszamy serdecznie do zgłoszenia swoich modeli na nasz konkurs pod linkiem:
http://konkursymodelarskie.pl/contest/bielska-majowka-modelarska-2021/--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-05-21 21:39  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Hator   

Zostały ostatnie dwa dni na rejestrację modeli na nasz konkurs.
Rejestracja jest prowadzona do 20 maja, do godz. 23:59:59
Mamy ponad 540 zarejestrowanych modeli na obecną chwilę.
Zapraszamy Serdecznie 🙂

--
Pozdrawiam, Hator
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-05-21 15:56  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Rzeznik Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 5
 

Głosowanie odbywa się przez klikanie gwiazdek pod zdjęciami?

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT |

Na warsztacie: T34-85

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-05-21 19:45  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

A więc: CZAS NA GŁOSOWANIE. Do dzieła.

Rzeźniku tak.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-05-21 14:13  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Viking_BB Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Chłopaki, nie wiem jak u Was, ale mam wrażenie, że coś jest nie teges z sortowaniem albumów po kategoriach startowych. Może to wina mojej przegladarki, a może coś po stronie serwera. W kilku kategoriach pokazuje mi "nie ma jeszcze zgłoszeń", w wiem, że są.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-05-21 15:09  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Hator   

@ Viking_BB
Właśnie sprawdziłem na telefonie. Działa bez problemu.
Na komputerze zaraz sprawdzę. Wczoraj nie było problemu

--

Działa na komputerze bez problemu.

Post zmieniony (22-05-21 16:02)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-05-21 16:54  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Viking_BB Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

To jednak kwestia przeglądarki (albo wtyczek przeglądarkowych). Na Firefoxie jest OK, na Falconie są problemy.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-05-21 17:20  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

Zanim przedstawimy wyniki Bielskiej Majówki Modelarskiej, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wystawili swoje modele w naszym konkursie. Modele prezentowały zróżnicowany poziom, natomiast był on wg nas, w przeważającej większości wysoki. O istnieniu wielu modeli można było dowiedzieć się dzięki naszemu konkursowi. Cieszymy się, że sporo modeli zostało zrobionych przez małych, a nawet bardzo małych modelarzy. :-)
Dzięki nietypowej formie konkursu mogliśmy zobaczyć modele z całego świata. Poza Polską to 13 krajów (Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Łotwa, Niemcy, Hiszpania, Kazachstan, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Irlandia), skąd zgłoszono modele.
Założeniem konkursu było pokazanie, że mimo obostrzeń, można w ciekawy i niekiedy ekstremalny sposób, spędzać czas w domu. Uważam, że udało się to nam osiągnąć.
W tym miejscu chcielibyśmy złożyć Specjalne Podziękowania Markowi Kusiakiewiczowi, za pomoc w organizacji konkursu od strony technicznej, poprzez portal konkursymodelarskie.pl. Bez Ciebie Marku, byłoby to trudne do osiągnięcia. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie układała się dalej na takim samym, a nawet wyższym poziomie. Jeszcze raz Dziękujemy.
Dziękujemy również sponsorom za przekazanie nagród do konkursu.
Wyniki Bielskiej Majówki Modelarskiej 2021 w edycji on-line wyglądają następująco.
Do konkursu zgłoszono 700 galerii z modelami w 17 kategoriach.
Najwięcej modeli zgłoszono do kategorii Pg - Pojazdy gąsienicowe wojskowe, w klasie Senior - 93 galerie.
W klasie Junior najwięcej modeli zgłoszono do kategorii P - Pozostałe - 74 galerie.
Na galerie oddano ponad 4600 głosów. Pod uwagę była brana oprócz średniej, ilość oddanych głosów. Niestety część głosów była nieregulaminowa i musiała zostać anulowana.
Poniżej prezentujemy otrzymane wyniki za miejsca medalowe.
Gratulujemy Nagrodzonym i zapraszamy za rok. Mamy nadzieję, że będzie to już w tradycyjnej formie i będziemy mogli na własne oczy podziwiać nie tylko modelarski kunszt, ale również i pierwsze kroki w tym najbardziej rozwijającym hobby, oraz przede wszystkim spotkać się w modelarskim gronie w pięknych okolicznościach przyrody.

Z osobami nagrodzonymi skontaktujemy się.To oficjalny komunikat organizatorów. Sam natomiast chciałbym podziękować przede wszystkim Hatorowi (Marcin Mateuszek), jako głównemu koordynatorowi tej imprezy ze strony Kartonowego Tura. Bez jego zaangażowania i ciężkiej pracy BMM 2021 wyglądała by zupełnie inaczej. Nie zgromadzilibyśmy takiej ilości modeli z tak odległych krajów. Marcinie BRAWO.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-05-21 09:25  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Winek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 12


 - 10

Witam Kolegów

Jako uczestnik konkursu pragnę podziękować organizatorom za możliwość uczestniczenia w fajnej zabawie.
Oczywiście nie zastąpiła ona bezpośredniego spotkania modelarzy lecz i tak umożliwiła obejrzenie wielu modeli starszych i nowych.

Głosującym pragnę podziękować za uznanie i wybór mojego modelu na jeden z najlepszych.
To ogromne wyróżnienie i jak zwykle mobilizacja do dalszej pracy.

Gratulacje dla pozostałych wyróżnionych.

Do zobaczenia już w świecie rzeczywistym.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-06-21 10:02  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

Taka mała niespodzianka. Otrzymają ją osoby nagrodzone, oraz uczestnicy konkursu z Polski.--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-06-21 17:14  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2021 w Bielsku Podlaskim 21-23 maj 2021
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 33
 

Wszystkie nagrody i upominki zostały wysłane.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek