KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
21-01-20 16:02  X Konkurs Modeli Historycznych i Wystawa Makiet w Rypinie 29.02.2020 r.
rypinmuzeum   

Regulamin X Konkursu Modeli Kartonowych i Wystawy Makiet w Rypinie

1. Organizatorzy

Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie

2. Termin oraz miejsce Konkursu i Wystawy
Hala Sportowa Rypińskiego Centrum Sportu
ul. Dworcowa 11
Data 29 (sobota) luty 2020 r.

3. Postanowienia ogólne
• Udział w konkursie i w wystawie mogą wziąć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni.
• W konkursie nie mogą brać udziału modele nagrodzone w poprzedniej edycji.
• Podstawowym materiałem, do budowy modeli winien być papier w różnych postaciach.
• Komisja Sędziowska ma prawo do weryfikacji samodzielnego wykonania zgłoszonych do konkursu
modeli poprzez bezpośrednią rozmowę z wykonawcą.
• Nie ma limitu wystawianych modeli przez jednego uczestnika.
• Udział w konkursie i wystawie jest bezpłatny.
• Komisja ma prawo nie dopuścić modelu do wystawy.
• W kwestiach spornych rozstrzygnięcia komisji są ostateczne.
• Sędziowie nie mogą oceniać modeli w klasie i kategorii, w której sami wystawili modele lub makiety.
• Organizator nie zapewnia noclegu.
• Organizator zapewnia obiad dla uczestników konkursu i wystawy.

4. Program

• 29 luty 2020 roku
godz:
- 9-12.00 przyjmowanie modeli
- 12:00 otwarcie wystawy i początek konkursu
- 12:00 -17:00 zwiedzanie wystawy
- 16.30 ogłoszenie wyników konkursu
- 17.00 zakończenie konkursu i wręczenie nagród.

5. Kategorie wiekowe

• Junior (do 18 lat)
• Senior (od 18 lat)

6. Klasy konkursowe

S1 – samoloty i śmigłowce do 1945r.
S2 – samoloty i śmigłowce po 1945r.
Pk – pojazdy kołowe.
Pg – pojazdy gąsienicowe.
Ps – pojazdy szynowe.
O – okręty, statki, żaglowce.
B – budowle, makiety, dioramy
F – figurki.
G – rakiety, pojazdy i statki kosmiczne
A – armaty
Ł – łodzie podwodne

Osoby zamierzające wziąć udział w konkursie prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa przesyłając formularz zgłoszeniowy do 21.02.2020 r. na adres e-mailowy: muzeum@rypin.eu

7. Zasady Oceny i Nagrody

Ocena modeli w każdej klasie konkursowej będzie przeprowadzona przez Komisję Sędziowską wybraną przez organizatorów. Sędziowie nie mogą oceniać modeli w klasie i kategorii, w której sami wystawili modele. Przy ocenie modeli będzie brane pod uwagę: wrażenie ogólne (estetyka, czystość i poprawność wykonania), wkład pracy, oraz wizualna zgodność z załączoną dokumentacją.

W każdej klasie wyróżnione zostaną trzy modele (po trzy w każdej kategorii wiekowej) - przy czym nie mogą to być modele tego samego wykonawcy (dopuszcza się wyróżnienie modeli tego samego wykonawcy pod warunkiem, że są one wystawiane w różnych klasach). Wykonawcy wyróżnionych modeli otrzymają nagrody. Nagrody dla tych wykonawców ufundowane zostaną przez MZD i sponsorów.

Organizator przewiduje miejsce na giełdę modelarską. W przypadku dużego stoiska proszę o kontakt mailowy. muzeum@rypin.eu

Mile widziani sędziowie, którzy chcą pomóc przy ocenie modeli (wcześniej proszę o kontakt mailowy).

Karty startowe, do pobrania również na stronie: www.muzeum.rypin.eu



X Konkurs Modeli Kartonowych
Rypin 2020

Nazwa Modelu:
Skala:

Wydawnictwo:
Kategoria modelu: Kategoria Wiekowa:

Numer startowy:
Autor:

Konkurs:

□ Wystawa:






























X Konkurs Modeli Kartonowych
Rypin 2020

Nazwa Modelu:
Skala:

Wydawnictwo:
Kategoria modelu: Kategoria Wiekowa:

Numer startowy:
Autor:


Konkurs:

□ Wystawa:



Post zmieniony (21-01-20 16:07)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-20 12:52  Odp: X Konkurs Modeli Historycznych i Wystawa Makiet w Rypinie 29.02.2020 r.
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dla zainteresowanych karta startowa


--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-02-20 10:21  Odp: X Konkurs Modeli Historycznych i Wystawa Makiet w Rypinie 29.02.2020 r.
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W jakiej kategorii zarejestrować model aerosani.

--
MiSza

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-03-20 11:49  Odp: X Konkurs Modeli Historycznych i Wystawa Makiet w Rypinie 29.02.2020 r.
rypinmuzeum   

Szanowni Państwo, przedstawiamy wyniki X jubileuszowego Konkursu Modeli Kartonowych i Wystawy Makiet, Rypin 2020

S1 – samoloty i śmigłowce do 1945
I Kamil Kornatka, Westland Lysander, pkt. 90
II Leszek Chabrowski, Douglas M-2, pkt. 88
III Paweł Harłoziński, Po-2, pkt. 87
S2 – samoloty i śmigłowce po 1945 r.
I Michał Szklarczyk, F-16c „Jastrząb”, pkt. 95
II Krzysztof Zabłocki, Mi8MT „Afgan”, pkt. 94
III Mateusz Bartkowiak, H-13 „SIOUX”, pkt. 93
Pk – pojazdy kołowe
I Paweł Mańkowski, Case VAI, pkt. 95
II Krzysztof Zabłocki, Raumer – s, pkt. 94
III Sebastian Wlaźlak, MAN TGS, pkt. 93
Pg – pojazdy gąsienicowe
I Zbigniew Skowroński, Churchill MK. VII, pkt. 96
II Michał Rafalski, Mark VIII Liberty, 95
III Paweł Mańkowski, FAMO Rubezahl, pkt. 94
Ps – pojazdy szynowe
I Andrzej Szmuraj, Pruski Skład Kolejowy, pkt. 92
II Krzysztof Szeffner, OL 49, pkt. 90
III Andrzej Szmuraj, TW 29, pkt. 88
O – okręty, statki, żaglowce
I Robert Kruczkowski, Krążownik pancerny „Rossija”, pkt. 94
II Tomasz Szkwarek, HMS GOOD HOPE, pkt. 93
III Sławomir Kopański, MS Mellum, pkt. 92
B – budowle, makiety, dioramy
I Tomasz Szkwarek, Mała Stocznia, pkt. 98
II Mariola Szeffner, Ratusz we Wrześni, pkt. 97
III Piotr Szepelawy, Diorama „Wrzesień 1939”, pkt. 96
F – figurki
I Marcin Michalski, EBENEZER MK 1, pkt. 97
II Mariola Szeffner, Wall – E, pkt. 96
III Paweł Harłoziński, Rycerz, pkt. 95
G – pojazdy kosmiczne
I Wiesław Kochanek, LM-7 Apollo 13, pkt. 95
II Piotr Harłoziński, Mercury Redstona, pkt. 84
III Maciej Żawrocki, Rakieta W-755 zestawu s-75M, pkt. 70 M, pkt. 70
A – armaty
I Michał Szklarczyk, Armata Schneider 75, pkt. 80
II Sebastian Wlaźlak, ZiS – 3, pkt. 79
III Anna Harłozińska, Bombarda, pkt. 78
Ł - łodzie podwodne
I Paweł Harłoziński, ORP Dzik, pkt. 85
II Krzysztof Szeffner, Victor, pkt. 83
III Anna Harłozińska, Seehund, pkt. 80

Wyniki juniorzy
S1 – samoloty i śmigłowce do 1945 r.
I Damian Wolański – Hawker Hurricane mk. II „Lusia”, pkt. 70
II Szymon Nienałtowski – F4V Buffalo, pkt. 69
III Franciszek Chmielewicz – Westland Lysander, pkt. 68
S2 – samoloty i śmigłowce po 1945 r.
I Damian Wolański – Fieseler Fi – 103, pkt. 60
II Julia Werner – Bies, pkt. 55
III Antoni Kornatka – Mig – 21, pkt. 50
Pk – pojazdy kołowe
I Szymon Nienałtowski – Alfa Romeo 156 GTI, pkt. 76
II Szymon Wolak – Samochód panc. Wz. 29, pkt. 74
III Dominik Szmuraj – Jeep Wrangler, pkt. 72
Pg – pojazdy gąsienicowe
I Damian Wolański – Type 98 ke-Ni, pkt. 78
II Jakub Werner – Tiger, pkt. 77
III Szymon Nienałtowski, KU – 2, pkt. 76
Ps – pojazdy szynowe
I Szymon Wolak, Drezyna Tatra, pkt. 70
II Vanessa Solon, Pociąg osobowy, pkt. 69
III Julia Werner, Pt 47, pkt. 68
O – okręty, statki, żaglowce
I Jakub Werner, USS Monitor, pkt. 68
II Szymon Nienałtowski, ORP Myśliwy, pkt. 67
III Lena Chmielewicz, Monika III, pkt. 66
B – budowle, makiety, dioramy
I Jakub Werner, Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich, pkt. 68
II Łukasz Werner, Chata Olęderska, pkt. 67
III Maja Szklarczyk, Dom Góralski, pkt. 66
F – figurki
I Damian Wolański, Ezio Auditore, pkt. 70
II Natalia Durczak, Biały tygrys, pkt. 68
III Aleksander Mikulski, Pingwin Cesarski, pkt. 67
G – rakiety, pojazdy i statki kosmiczne
I Joanna Wantowska, V – 2, pkt. 70
II Vanessa Solon, Rakieta „Meteor”, pkt. 66
III Jarosław Zawistowski, Rakieta „Antares”, pkt. 60
Ł – łodzie podwodne
I Szymon Nienałtowski, MOLCA, pkt. 66
II Damian Wolański, ORZEŁ, pkt. 65

Grand Prix
Senior: model Mała Stocznia, autor Tomasz Szkwarek
Junior: model Ezio Auditore, autor Damian Wolański

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1