rodrus
Na Forum: Relacje z galerią - 1 Galerie - 11
W Rupieciarni: Do poprawienia - 23
|
Witam ponownie. Właśnie otrzymałem od Organizatora wystawy pełny regulamin. W porównaniu z poprzednimi edycjami imprezy "rozbudowano' klasę kartonową.
V Elbląski Festiwal Modelarski
22-23 czerwca 2019r.
Miejsce imprezy:
Klub pwd DWD P-W
Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze "DENAR"
ul. Królewiecka 167
82-300 Elbląg
Cel Festiwalu:
- rozbudzenie zainteresowania nauką, techniką i historią,
- popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców Elbląga i okolic,
szczególnie dzieci i młodzieży
- zachęcenie do aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu
- spotkanie i wymiana doświadczeń między modelarzami
Klasy Plastik:
1. F4-1A - Samoloty 1:32 - 1:24 – klasa łączona (bez podziału odrzutowe/tłokowe)
2. F4-1BT - Samoloty Tłokowe 1:48 - 1:50 – senior
3. F4-1BO - Samoloty Odrzutowe 1:48 - 1:50 – senior
4. F4-1B-J - Samoloty 1:48 - 1:50 – junior (bez podziału odrzutowe/tłokowe)
5. F4-1CO-J - Samoloty Odrzutowe 1:72 i mniejsze – junior
6. F4-1CO-S - Samoloty Odrzutowe 1:72 i mniejsze – senior
7. F4-1CT-J - Samoloty Tłokowe 1:72 i mniejsze – junior
8. F4-1CT-S - Samoloty Tłokowe 1:72 i mniejsze – senior
9. F4-1D - Samoloty I Wojenne i inne dwupłaty 1:72 – 1:32 - klasa łączona
10. F4-AŚ - Śmigłowce 1:48 i większe – senior
11. F4-BŚ - Śmigłowce 1:72 i mniejsze – senior
12. F4-BŚ-J - Śmigłowce – junior (bez podziału na skalę)
13. A-1 - Artyleria 1:35 – klasa łączona
14. A-2 - Artyleria 1:72 – klasa łączona
15. AS-1 - Artyleria Samobieżna 1:35 - klasa łączona
16. AS-2 - Artyleria Samobieżna 1:72 - klasa łączona
17. PG-1S - Pojazdy Gąsienicowe 1:35 - senior
18. PG-1J - Pojazdy Gąsienicowe 1:35 - junior
19. PG-2S - Pojazdy Gąsienicowe 1:48 - senior
20. PG-2J - Pojazdy Gąsienicowe 1:48 - junior
21. PG-3S - Pojazdy Gąsienicowe 1:72 - senior
22. PG-3J - Pojazdy Gąsienicowe 1:72 - junior
23. PK-1S - Pojazdy Kołowe 1:35 - senior
24. PK-1J - Pojazdy Kołowe 1:35 - junior
25. PK-2 - Pojazdy Kołowe 1:48 - klasa łączona
26. PK-3 - Pojazdy Kołowe 1:72 - klasa łączona
27. PS - Pojazdy Szynowe – klasa łączona
28. PC - Pojazdy Cywilne – klasa łączona
29. OA - Okręty 1:200 - 1:350 i większe - klasa łączona
30. OB - Okręty 1:500 i mniejsze – klasa łączona
31. OŻ - Żaglowce - klasa łączona
32. FD - Figurki Duże – 1:35 i wyżej, w tym popiersia
33. FM - Figurki Małe – poniżej 1:35
34. D - Dioramy – klasa łączona
35. FR - Freestyle (wszystkie inne poza klasowe
Klasy Kartonowe:
36. SK - Samoloty Kartonowe – klasa łączona
37. ŚK - Śmigłowce Kartonowe - klasa łączona
38. PKK - Pojazdy Kartonowe Kołowe– klasa łączona
39. PKG - Pojazdy Gąsienicowe Kartonowe - klasa łączona
40. OK - Okręty Kartonowe - klasa łączona
41. BK - Budowle
Grupy wiekowe:
JUNIOR (J) - do 16 lat
SENIOR (S) - powyżej 16 lat
Podstawowe postanowienia regulaminu:
1) Organizator zastrzega sobie prawo łączenia lub rozdzielania klas w zależności od ilości modeli w poszczególnych klasach konkursowych.
2) Klasa zostanie rozegrana w przypadku zgłoszenia się co najmniej trzech uczestników - w przeciwnym wypadku zgłoszone modele zostaną wyróżnione dyplomem.
3) W każdej klasie festiwalowej uczestnik może wystawić maksymalnie 3 modele
4) Członkowie SHP "DENAR" Sekcja Modelarska nie są dopuszczeni do udziału w konkursie.
5) Członkowie SHP "DENAR" Sekcja Modelarska mogą wystawić swoje modele na osobnej wystawie, nie podlegającej ocenie.
6) Komisja Sędziowska wyłoni trzy prace wystawione na festiwalu w każdej z klas na zasadzie "podoba się - nie podoba się" do trzech wyróżnień
7) Organizatorzy zapraszają do Komisji Festiwalowej (sędziowskiej) osoby posiadające uprawnienia sędziowskie oraz aplikantów
8) Członkowie Komisji Festiwalowej nie pobierają wynagrodzenia za pracę w Komisji Sędziowskiej.
9) Członkowie Komisji nie mogą oceniać modeli w klasach, w których startują.
10) Ostatecznej kwalifikacji do Komisji Sędziowskiej dokonuje Sędzia Główny.
11) Zgłoszenia do udziału w pracach komisji sędziowskiej prosimy nadsyłać do Sławomira Waszkowskiego na - bandi50@interia.pl lub nr tel. 501317265
12) Zgłoszenia modeli do konkursu prosimy dokonywać przez stronę (wkrótce)
13) W przypadku zgłoszeń juniorskich prosimy o podanie wieku uczestnika aby była możliwość wskazania najmłodszego modelarza, któremu przypadnie nagroda specjalna.
14) W przypadku braku zgłoszenia modelu przez Internet możliwe będzie wypisanie kart startowych podczas zgłaszania modeli na miejscu.
15) Pytania i wątpliwości związane z regulaminem sędziowania kierować do : Sławomira Waszkowskiego nr tel.
16) Rejestracja elektroniczna : podamy później.
Nagrody:
1) W każdej z klas zostaną wyróżnione 3 prace (medal i dyplom).
2) Organizatorzy przewidują następujące nagrody specjalne (lista podlega modyfikacji):
- Puchar Prezydenta Miasta Elbląga.
- Puchar Dowódcy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej
Dywizji Północny-Wschód (pwd DWD P-W).
- Puchar Prezesa SHP "DENAR"
- Puchar zarządu Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „DENAR” w Elblągu.
- Medal Sędziego Głównego dla najbardziej obiecującego juniora.
- Puchar Kierownika klubu pwd DWD P-W.
3) Lista nagród specjalnych zostanie zamknięta w dniu rozpoczęcia festiwalu. Komisja
sędziowska wskaże laureatów poszczególnych nagród.
4) Lista nagród specjalnych pozostaje otwarta do dnia rozpoczęcia festiwalu.
5) Jedna praca może zostać wyróżniona jedną specjalną nagrodą Organizatora.
Zakwaterowanie i wyżywienie. Giełda modelarska
1) Noclegi w gestii uczestnika.
2) Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia.
3) Przedsiębiorców zamierzających skorzystać z możliwości uczestnictwa w giełdzie modelarskiej prosimy o kontakt na adres: bandi50@interia.pl
tel. kontaktowy 501317265 (Sławek)
Harmonogram Festiwalu:
SOBOTA 22.06.2019
Przyjmowanie modeli - od godziny 9:30 do godziny 13:00
Oficjalne otwarcie i powitanie uczestników - godz. 13:15
Giełda modelarska - 9:00 - 17:00
Seminarium sędziowskie i ocena modeli - 15:00 -17:00
NIEDZIELA 23.06.2019
Wystawa po konkursowa - 9:00 - 13:00
Giełda modelarska - 9:00 - 14:00
Uroczyste zakończenie konkursu - 14.30
WRAZ Z ORGANIZATORAMI I SPONSORAMI ZAPRASZAM DO ELBLĄGA :)
--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385
|