Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - KALENDARZ IMPREZ MODELARSKICH
           

KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.
Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.) Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
28-05-18 12:16  Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Witam wszystkich. Majówka 2018 to już przeszłość, więc chciałbym zaprosić Was na kolejną imprezę organizowaną przez Klub Modelarski Kartonowy Tur. Odbędzie się ona tak jak i w tym roku w ODK SM ul.11 Listopada 10. Integracja i nocleg również bez zmian Internat Zespołu Szkół nr 4 ul. Hołowieska 18.
Już teraz mogę poinformować Was o trzech kategoriach specjalnych:

- Ku zwycięstwu- europejski teatr działań wojennych sprzęt aliantów
- Wrzesień 39- kampania obronna sprzęt tylko polski
- Cerkiew Prawosławna- ze względu na wielokulturowość Podlasia, postanowiliśmy pokazać to i na wystawie, a więc wszystko to co jest związane z Cerkwią Prawosławną.

Modele zgłaszane do tych kategorii zgłaszamy również do im właściwych. Mam nadzieję że i w przyszłym roku nie zawiedziecie nas i przybędziecie.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-11-18 13:29  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Miło mi jest poinformować o pierwszym fundatorze nagrody/ud. Jest im Aleksandr Nikitin z Nowosibirska który przybędzie specjalnie na nasz konkurs by móc się spotkać się z Wami.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-02-19 21:48  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Miło mi jest poinformować Was, o naszym nowym partnerze. Jest nim po raz pierwszy w naszym kraju, na konkursie modelarskim, World of Tanks.Są oni fundatorami nagród w kategoriach pancernych.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-02-19 13:23  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

W związku z tym, że naszym partnerem jest World of Tanks pojawi się nowa kategoria na konkursie kartonowym, czyli:
(WoT) Modele z World of Papertanks
Można pobrać je ze strony WoT :
https://worldoftanks.ru/ru/media/10/
Życzę miłej zabawy z tymi modelami.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-02-19 18:52  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Witajcie. Zmiana lokalizacji imprezy. Ze względu na przewidywaną liczbę modeli, gości, wystawców oraz sprzedających przenosimy się do sali gimnastycznej. Nie trzeba będzie tego wszystkiego nosić po schodach. Bezpośrednio przed drzwiami wejściowymi do sali gimnastycznej jest parking. Adres będzie podany w regulaminie.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-02-19 20:45  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Hator   

Przedstawiam oficjalny regulamin naszej imprezy:

I. Organizatorzy.
Organizatorem konkursu modeli kartonowych "Bielska Majówka Modelarska" jest Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim, Klub Modelarski Kartonowy Tur. Partnerem konkursu jest World of Tanks.

II. Cele i zadania konkursu.
1. Promocja modelarstwa kartonowego jako hobby i sposobu spędzania wolnego czasu i poszerzania przy tym wiedzy technicznej i historycznej.
2. Wymiana doświadczeń środowisk modelarskich w różnym wieku, a także integracja modelarzy.
3. Promocja miasta Bielsk Podlaski.

III. Termin i miejsce konkursu.
Konkurs połączony z wystawą i giełdą modelarską, odbędzie się w dniach 11-12 maj 2019 roku w budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Bielsku Podlaskim, przy ul. Poniatowskiego 9.
Program konkursu:
11.05.2019:
10.00-15.00: przyjmowanie modeli biorących udział w konkursie/wystawie
15.00-19:00: ocena modeli konkursowych
10.00-19.00: giełda modelarska
13.00-19.00: zwiedzanie wystawy
12.05.2019:
10.00-15.00: zwiedzanie wystawy, giełda modelarska
15.00: ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, zakończenie konkursu, wspólne zdjęcie, wydawanie modeli po zakończeniu konkursu.

IV. Warunki uczestnictwa w imprezie.
1. W konkursie mogą uczestniczyć modelarze indywidualni, modelarnie, kluby modelarskie
2. Zarejestrowanie modeli do konkursu, a tym samym udział w konkursie-wystawie jest równoznaczne z oświadczeniem, iż:
a) zgłoszony do konkursu model jest autorstwa osoby zgłaszającej/uczestnika;
b) pełnoletni uczestnik (senior) wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie przez Organizatorów swojego wizerunku w ramach konkursu w celach marketingowych i statystycznych, w tym w szczególności na zamieszczenie na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, dokumentacji fotograficznej i filmowej konkursu,
c) przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika (młodzika, juniora,) wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku małoletniego uczestnika w ramach konkursu w celach marketingowych i statystycznych, w tym w szczególności na zamieszczenie na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, dokumentacji fotograficznej i filmowej konkursu,
d) uczestnik (przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na ewentualne zamieszczenie fotografii zgłoszonego przez siebie modelu na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora,
e) uczestnik (uczestnik pełnoletni, przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, w celach statystycznych (ogłoszenia wyników konkursu), oraz na forach internetowych na których umieszcza się informacje o konkursie.
f) uczestnik (uczestnik pełnoletni, przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika, miejscowości z której pochodzi autor modelu na karcie startowej umieszczanej pod modelem w czasie konkursu.
3. Zgoda, o której mowa w pkt. b-e nie jest ograniczona czasowo.
4. Organizatorzy oświadczają, iż wizerunek uczestnika nie będzie użyty w sposób naruszający jego dobra osobiste.
5. Modele w kategorii WoT mogą być sklejone z wydanych publikacji lub pobrane i wydrukowane we własnym zakresie ze strony World of Tanks: https://worldoftanks.ru/ru/media/10/
6. Zaleca się dokonanie zgłoszenia przed rozpoczęciem konkursu za pomocą formularza on-line dostępnego na oficjalnym profilu Kartonowego Tura na stronie: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/ za pomocą formularza zgłoszeniowego. Znacznie przyspieszy to czas wydawania kart startowych na miejscu. Możliwa jest rejestracja w dniu konkursu, tj. 11 maja 2019r., przed rozpoczęciem oceny modeli.
7. Chętni do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej lub wystawie proszeni są o wcześniejszy kontakt z organizatorami, najpóźniej tydzień przed konkursem. Po tym terminie organizatorzy nie gwarantują miejsca.
8. Uczestnik zawodów może zgłosić nieograniczoną ilość modeli w danej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model uczestnika w danej klasie.
9. Do konkursu przyjmowane są modele wykonane własnoręcznie z oryginalnych wycinanek polskich i zagranicznych oraz pobrane ze stron internetowych producentów wycinanki a także zaprojektowane od podstaw. Dokumentacja modelarska nie jest wymagana. Zgłoszony model może być jednak zaopatrzony w dokumentację, którą mogą stanowić np.: instrukcja budowy i malowania zawarta w zestawie lub dodatkowe materiały dokumentujące wykonane w modelu zmiany, przeróbki itp.
10. Modele dostarczane są i odbierane na koszt własny uczestnika. Modeli nie ubezpiecza się.
11. Konkurs odbędzie się w następujących grupach wiekowych:
Młodzik (M) – do 13 lat włącznie - liczy się rok urodzenia (2007)
Junior (J ) —14-18 lat
Senior (S) – powyżej18 lat
12. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo łączenia klas i kategorii wiekowych w przypadku małej ilości modeli w danej klasie.

V. Klasyfikacja modeli.
Modele w grupach wiekowych młodzik i junior oceniane będą bez podziału na klasy Standard i Open. Część kategorii w grupie senior będzie rozegrana z podziałem na klasy.
Klasa STANDARD - modele sklejone z wycinanki, które zachowują oryginalne malowanie zaprezentowane w wycinance z możliwością użycia retuszu dobranymi kolorami farb. Dopuszcza się możliwość użycia elementów fototrawionych, tj. relingi, trapy, anteny, oraz metalowe lufy, owiewki wytłoczone z folii, nici, żyłki, gąsienice, nity, elementy wycinane za pomocą plotera laserowego.
Klasa OPEN - modele sklejone z wycinanki, modele wycięte w całości ploterem laserowym oraz modele budowane od podstaw-głównym materiałem jest papier, w których dopuszcza się wszelkie modyfikacje pokrycia - szpachlowanie, malowanie poszycia zewnętrznego modelu, dodawanie elementów elektronicznych, mechanicznych, fototrawionych, tłoczonych, trawionych, wyciętych za pomocą plotera laserowego.

MŁODZIK (do 13 lat), JUNIOR (14-17 lat)
(S)Samoloty
(O) Statki i okręty
(Pk) Pojazdy kołowe
(Pg) Pojazdy gąsienicowe
(F) Figurki i zwierzęta
(B) Budowle
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
( WoT) Modele World of Paper Tanks

SENIOR (od 18 lat)
(S1) Samoloty jednopłatowe, jednosilnikowe
(S2) Samoloty jednopłatowe, wielosilnikowe
(S3) Samoloty odrzutowe
(S4) Samoloty wielopłatowe
(S5) Śmigłowce
(Pg) Pojazdy gąsienicowe (Standard, Open)
(Pkc) Pojazdy kołowe cywilne (Standard, Open)
(Pkw) Pojazdy kołowe wojskowe (Standard, Open)
(WoT) Modele z World of Paper Tanks
(Psz) Pojazdy szynowe (Standard, Open)
(A) Artyleria bez własnego napędu
(O1) Statki i okręty do 65 cm (Standard, Open)
(O2) Statki i okręty ponad 65 cm (Standard, Open)
(Op) Okręty podwodne
(Ż) Żaglowce
(B) Budowle
(F) Figurki i zwierzęta
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
(MoP) Modele budowane od podstaw
(SD) Stare dobre z wycinanek wydanych przed 1989r.
(D) Dioramy
(P) Pozostałe, nie ujęte powyżej

Oprócz tego trzy kategorie specjalne:

- Wrzesień ‘39. Uzbrojenie tylko wojska polskiego biorącego udział w walkach w tym okresie.
- Ku zwycięstwu! Zgłaszamy modele obejmujące okres 1943-1945. Europejski teatr działań wojennych i dotyczy tylko aliantów.
- Cerkiew Prawosławna. Modele cerkwi, tylko prawosławnych bez ograniczeń terytorialnych.
W tych kategoriach zgłaszamy modele które startują w kategorii dla siebie właściwej.

W nowych kategoriach specjalnych mogą brać udział modele nagrodzone w poprzedniej edycji Majówki, ale tylko w kategoriach podstawowych.
Organizator zastrzega sobie prawo na łączenie klas, jak i ich podział, zależnie od ilości zgłoszonych modeli.

VI. Zasady oceny i nagrody.
1. Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Modele oceniane będą na zasadzie podoba się/nie podoba się. Pod uwagę będzie brana estetyka i wkład pracy, oryginalność, precyzja. Decyzja komisji jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
2. Próba wpływu na decyzje sędziowskie będzie skutkowała wykluczeniem z zawodów takiej osoby.
3. W grupie wiekowej senior za rozegraną kategorię uważamy tą w której było min. 5 modeli 3 wykonawców, w innym przypadku kategorie będą łączone.
4. W każdej kategorii nagrodzone będą 3 najlepsze modele 1, 2 lub 3 miejscem. Oprócz medali i dyplomów przewidziane są nagrody rzeczowe.
5. Najlepszy model w danej grupie wiekowej otrzyma nagrodę Grand Prix Kartonowego Tura.
6. Nagrody w kategoriach pancernych funduje World of Tanks.
7. Organizatorzy dopuszczają fundowanie nagród specjalnych przez kluby modelarskie, wydawnictwa lub osoby prywatne.
Kontakt
Krzysztof Gliwa:
gliwak@op.pl
+ 48696432726

Post zmieniony (04-03-19 22:12)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-02-19 20:11  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Hator   

Dodana została nowa kategoria w grupie Senior (od 18lat) - Dioramy.

--
Pozdrawiam, Hator
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-03-19 09:49  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19


 - 2

Poznań będzie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-03-19 13:33  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Cieszę się że będziecie. Od tego jak wielu nas będzie i jak dużo modeli na stołach, zależy czy w następnej edycji naszej Majówki, będą uczestniczyć w roli partnerów, pozostałe tytuły z portfolio Wargamingu tj. World of Warship i World of Warplanes. Natomiast takich nagród jakie ufundował WoT nie było na żadnym z naszych krajowych konkursów. Kiedy dotrą do mnie, to przedstawię wam o co będziecie walczyć.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-03-19 22:11  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Hator   

Na prośbę modelarzy okrętowców wprowadzamy zmianę w kategoriach statki i okręty. Podział na mniejsze i większe jednostki będzie wyznaczać granica 65cm. Unikniemy w ten sposób klasyfikowania jednego typu okrętu (dot. niszczyciele) w dwóch kategoriach.

--
Pozdrawiam, Hator
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-03-19 12:45  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19


 - 2

I to jest bardzo dobra wiadomośc.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-03-19 18:54  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Hator   

Każda sugestia, dzięki której poprawiamy jakość imprezy jest na wagę złota. :-)

--
Pozdrawiam, Hator
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-03-19 20:26  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
radzias   

Brawo Wy. :-)

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-03-19 16:50  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Dzisiaj nasz człowiek na Okęciu zauważył coś takiego:Czyżby dostawa nagród.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-03-19 14:05  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Dla osób nie polsko języcznych przygotowaliśmy angielską wersję regulaminu.

I. Organizers.
"Bielska Majówka Modelarska" cardboard models contest is orgazined by Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej in Bielsk Podlaski, Cardboard Model Club Tur. The contest’s partner is World of Tanks.
II. Contest’s goals and tasks.
1. Promotion of cardboard modeling as a hobby and a way of spending free time, as well as, expanding technical and historic knowledge.
2. Trade of experience of modeling environments of different ages, as well as, integration of model makers.
3. Promotion of town Bielsk Podlaski.
III. Date and location of the contest.
Contest combined with exhibition and modeling exchange, will take place on 11-12 May 2019 in gym building of Primary School No. 3 with Additional Learning of Belarusian Language in BielskPodlaski, 9 Poniatowski Street.
Schedule:
11.05.2019:
10.00-15.00: accepting models taking part in the contest/exhibition
10.00-19.00: modeling exchange
13.00-19.00: visiting the exhibition
15.00-19:00: rating models taking part in the contest
12.05.2019:
10.00-15.00: visiting the exhibition, modeling exchange
15.00: announcement of results, awarding of prizes, end of the competition, group photo, handing back models after end of the contest.
IV. Rules of the contest.
1. Individual modelers, model shops and modeling clubs can participate in the contest.
2. Registering models for the contest, thereby participating in the contest-exhibition is equivalent with declaring that:
a. model registered for the contest is made by the person registering the model/participant;
b. adult participant (senior) agrees for free recording and dissemination by the Organizers their image within the limits of the contest in marketing and statistical purposes, especially to posting on the official Facebook page of Kartonowy Tur: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, photohraphic and film documentation of the contest,
c. statutory representative or legal guardian of a minor that participates in the contest (kid or junior) agrees for free recording and dissemination by the Organizers their image of the minor within the limits of the contest in marketing and statistical purposes, especially to posting on the official Facebook profile of Kartonowy Tur: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, photohraphic and film documentation of the contest,
d. participant (statutory representative or legal guardian of the minor) agrees for eventually posting photos of registered model on the official Facebook profile of Kartonowy Tur: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, in promotional and marketing purposes of the Organizer,
e. participant (adult participant, statutory representative or legal guardian of the minor participant) agrees to publicizing of name and surname of the participant on the official Facebook profile of Kartonowy Tur: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, in statistical purposes announcement of results) and on internet forums on which information about the contest are posted.
f. participant (adult participant, statutory representative or legal guardian of the minor participant) agrees to publicizing of name and surname of the participant, town of residence of model’s author that is written on starting card placed under the model during the contest.
3. Agreement mentioned in points b-e is not time limited.
4. Organizers declare, that participant’s image will not be used in a way that violates his personal rights.
5. Models in WoT category can be made from publicized models or downloaded and printed on your own from the World of Tanks website: https://worldoftanks.ru/ru/media/10/
6. It is recommended to register before the start of the contest via on-line form available on Kartonowy Tur Facebook profile: https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/. It will greatly speed up issuing starting cards during the contest. You can register on the day of the contest, e.i. 11 May 2019, before model rating starts.
7. Those who wish to partake in modeling exchange or the exhibition are asked to contact the organizers beforehand, at most a week after the contest. If you contact the organizers after that date, the organizers do not guarantee that any free space will be available.
8. Participant can register unlimited amount of models in the class. In the classification the participant’s best model in the class will be taken into account.
9. Only personally made models made from original cut-outs (both polish and foreign), models downloaded from websites of cut-out’s producers, as well as models made from scratch can partake in the contest. Model documentation is not needed. Registered model can be provided with documentation, which may consist of: building instruction and paint-jobs provided in the set or additional materials documenting changes made to the model etc.
10. Models are delivered and collected back on the participant’s cost. Models are not insured.
11. The contest will consist of these age groups:
Kid (M) - Up to 13 years old
Junior (J ) - 14-17 years old
Senior (S) – more than 18 years old
The year of birth is counted to determine to which category the contestant belongs
12. Organizer reserves the right to merge classes, as well as their division depending on ammount of registered models
V. Model classification.
Models in KID and JUNIOR groups will be judged without division into Standard and Open class. Some categories in SENIOR group will be divided into those classes.
STANDARD Class – models made from cut-outs, which keep the original paint-job presented in the cut-out with ability to use retouch with chosen paint colours. You can use photo-etched elements, i.e. railings, traps, antennas and metal barrels, fairings pressed from foil, threads, lines, tracks, rivets, elements cut out with laser laser plotter.
OPEN Class – models made from cut-outs, models cut out entirely with laser plotter and models made from scratch – main material is paper, in which you can modify the coating-filling, painting model’s outer sheathing, adding electronic elements, mechanical, photo-etched, pressed, etched, cut out with laser laser plotter.
1. Kid (M), Junior (J)
Categories:
(S) Aircraft
(O) Ships and boats
(Pk) Wheeled vechicles
(Pg) Tracked vehicles
(F) Figures and Animals
(B) Buildings
(SF) Rockets, spaceships and Science-Fiction
(WoT) World of Paper Tanks models
2. Senior (S)
Categories:
(S1) Monoplane, single-engine aircraft
(S2) Monoplane, multi-engine aircraft
(S3) Jet aircraft
(S4) Mutliplane aircraft
(S5) Helicopters
(Pg) Tracked vehicles (Standard, Open)
(Pkc) Civil vehicles (Standard, Open)
(Pkw) Armoured vehicles (Standard, Open)
(WoT) World of Paper Tanks Models
(Psz) Trains (Standard, Open)
(A) Artillery without a drive
(O1) Ships and Boats up to 65cm long (Standard, Open)
(O2) Ships and Boats more than 65cm long (Standard, Open)
(Op) Submarines
(Ż) Sailing Ships
(B) Buildings
(F) Figurines and animals
(SF) Rockets, spaceships and Science-Fiction
(MoP) Models made fom scratch
(SD) Vintage models released before 1989
(D) Dioramas
(P) Others, not included above before 1989
(D) Dioramas
(P) Others, not included above
3. In addition, three special categories
Ø September ‘39. Only weaponry of polish army fighting in that peroid.
Ø Towards victory! Models from 1943-1945 period. European theater, involves only Allies.
Ø Orthodox Church. Only orthodox churches, no territorial limits
In these categories we register models that are appropriate.
Models that were awarded in previous edition of Majówka can take part in new special categories, however only in basic categories.
Organizer reserves the right to merge classes, as well as their division depending on amount of registered models.
VI. Rating and awards rules.
1. Models registered for the contest are rated by contest’s commision appointed by the organizers. Models will be rated on the „we like it/we don’t likeit” principle. Aesthetics and amount of work, originalityand precision will be taken into account. Commision’s decision is final and can not be protested against.
2. Trying to influence commision’s decisions will result in exclusion from the contest.
3. In SENIOR group category is considered finished if there were minimum 5 models of 3 contestant’s in it, else the categories will be merged.
4. In each category 3 best models will be awarded 1, 2 or 3 place. Aside from medals and diplomas there will be in-kind prizes.
5. Best model in each group will be awarded with Kartonowy Tur Grand Prix.
6. Prizes in panzer categories are provided by World of Tanks.
7. Organizers allow providing special prizes by modeling clubs, publishing houses or private individual.
Contact:
Krzysztof Gliwa:
gliwak@op.pl
+ 48696432726

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-03-19 18:12  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

I coś dla osób rosyjskojęzycznych:

I. Организаторы.
Организаторами конкурса картонных моделей «Bielska Majówka Modelarska» является Особский Дом Культуры в Бельске Подляски и Клуб моделистов Kartonowy Tur. Партнер конкурса - World of Tanks.
II. Цели и задачи конкурса.
1. Продвижение картонного моделирования как хобби и способ провести свободное время,
2. Обмен опытом моделирования в разном возрасте, а также приглашение моделистов,
3. Реклама города Бельска Подляски
III. Дата и место проведения конкурса.
Конкурс - выставка и модельный рынок состоится 11-12 мая 2019 в здании начальной школы № 3 в спортивном зале по адресу Бельск-Подляски ул. Понятовского 9 (Bielsk Podlaski ul. Poniatowskiego 9)
Программа конкурса:
11.05.2019:
10.00-15.00: приём моделей, участвующих в конкурсе / выставке
10.00-19.00: модельный рынок
13.00-19.00: посещение выставки
15.00-19.00: оценка конкурсных моделей
12.05.2019:
10.00-15.00: посещение выставки, модельный рынок
15.00: объявление результатов, распределение призов, окончание конкурса, выдача моделей после конкурса
IV. Условия участия в мероприятии.
1. В конкурсе могут участвовать как отдельные моделисты, так и модельные клубы
2. Подача заполненной формы заявки для участия в конкурсе-выставке равносильна заявлению о том, что:
а. модель, представленная на конкурс, является авторством моделиста, представляющего её
б. взрослый участник (взрослые) соглашается на бесплатную регистрацию и распространение Организаторами видео и фотографий в рамках конкурса в маркетинговых и статистических целях, в томчисле на официальном профиле Kartonowego Tura на facebook.com https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, и документах конкурса,
в. официальный представитель или законный опекун несовершеннолетнего участника (дети, юниоры) соглашается на распространени евидео и фотографий не совершеннолетнего участника конкурса на маркетинговые и статистические цели, в томчисле на официальном профиле Kartonowego Tura на facebook.com https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, и в документах конкурса,
г. участник (официальный представитель или законный опекун несовершеннолетнего участника) соглашается на выставление фотографий модели, которую он представил на официальном профиле Kartonowego Tura на facebook.com https://www.facebook.com / KoloModelarskieODK /, в рекламных и маркетинговыхцеляхОрганизатора,
д. участник (официальный представитель или законный опекун несовершеннолетнего участника) соглашается на публикацию имени и фамилии участника на официальном профиле Kartonowego Tura на facebook.com https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/, для статистических целей (объявление результатов конкурса).
е. участник (совершеннолетний участник, законный представитель или законный опекун несовершеннолетнего участника) соглашается опубликовать имя и фамилию участника, место, откуда происходит автор модели, на стартовой карточке, размещенной под моделью во время соревнования.
3. Соглашение, упомянутое в пункте б- г, неограничено по времени.
4. Организаторы заявляют, что фотография участника не будет использоваться таким образом, который нарушает его личные права.
5. Модели из категории WoT могут быть склеены из опубликованных публикаций или загружены и распечатаны самостоятельно с веб-сайта World of Tanks: https://worldoftanks.ru/ru/media/10/
6. Рекомендуется подать заявку до начала конкурса, используя онлайн-форму на официальном профиле Kartonowego Tura на facebook.com https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/ или модельных форумах - используя форму заявки. Это значительно ускорит время выдачи стартовых карт на месте. Можно зарегистрировать модели в день проведения конкурса, то есть 11 мая 2019 года, до начала оценки моделей.
7. Если вы заинтересованы в торговле на выставке, пожалуйста, свяжитесь с организаторами заранее, минимум за неделю до соревнования. После этой даты организаторы не гарантирую тместо.
8. Участник конкурса может представить неограниченное количество моделей в данном классе. Оцениваться будет лучшая модель участника в данном классе.
9. Конкурс допускает модели, сделанные в ручную от оригинальных польских и зарубежных издательств, а также скачанные с сайтов бесплатно распространяемых моделей производителями и также собранные с нуля. Документация по моделям не требуется. Однако представленная модель может быть снабжена документацией, например: инструкциями по строительству и окраске, входящими в комплект или дополнительные материалы, документы на изменения и т. д., выполненные в модели.
10. Модели привозят и выставляются за счёт участника. Модели не застрахованы.
11. Конкурс будет проходить в следующих возрастных группах:
Дети(M) / - до 13 лет включительно - учитывается год рождения (2007)
Юниоры (J) -14-18 лет
Взрослые (S) - старше 18 лет
12. Организаторы оставляют за собой право совмещать классы и возрастные категории в случае небольшого количества моделей в данном классе.
V. Классификация моделей.
Модели в возрастныхгруппах дети и юниоры будут оцениваться без разделения на стандартные и открытые классы. Некоторые из категорий группы взрослые будут разделены на классы в зависимости от количества представленных моделей.
СТАНДАРТНЫЙ класс - модели, склеенные из журнала, которые сохраняют оригинальную сборку, представленную в журнале, с возможностью использования подкраски . Разрешено использовать фототравление, то есть перила, проходы, антенны и металлические бочки, обтекатели, детали отлитые из фольги, заклёпки, мононити, дорожки, а также элементы, вырезанные с помощью лазерного плоттера.
OPEN - модели, склеенные из журнала, модели полностью вырезанные с помощью лазерного плоттера, и модели, построенные с нуля - основным материалом является бумага, в которой допускаются все модификаци и покрытия - заполнение, окраска наружной оболочки модели, добавление электронных, механических, фотоэмалированных, рельефных элементов, вытравленного с помощью лазерного плоттера.

1. Дети(M), Юниоры (J)
Категории:
(S) Самолеты
(O) Парусники и корабли
(Pk) Колесные транспортные средства
(Pg) Гусеничные транспортные средства
(F) Фигурки и животные
(B) Здания
(SF) Ракеты и научная-фантастика
(WoT) Mодели World of Papertanks
2.Взрослые (S)
Категории:
(S1) самолеты монопланы одномоторные
(S2) самолеты монопланы многомоторные
(S3) Реактивные самолеты
(S4) Многоплоскостные самолеты
(S5) Вертолеты
(Pg) Гусеничные транспортные средства (стандартные, открытые)
(Pkc) Гражданские колесные транспортные средства (стандартные, открытые)
(Pkw) Военные колесные транспортные средства (стандартные, открытые)
(WoT) Mодели World of Papertanks
(Psz) Железнодорожные транспортные средства (стандартные, открытые)
(A) Необорудованная артиллерия
(O1) Корабли до 65 см (стандартный, открытый)
(O2) Корабли более 65 см (стандартный, открытый)
(Op) Подводные лодки
(Ż) Парусные суда
(B) Здания
(F) Фигурки и животные
(SF) Ракеты и научная-фантастика
(MoP) Модели построеные с нуля
(SD) Старые добрые, журналы выпущенные до 1989 года.
(D) Диорамы
(P) Прочее, неуказанное выше
3. Кроме того, три специальные категории.
Сентябрь ‘39 Вооружение только польских войск, принимающих участие в боевых действиях в этот период.
К победе. Мы имеем ввиду модели, охватывающие период 1943-1945 годов. Европейский театр военных действий и союзников.
Православная Церковь. Модели только православной церкви, без территориальных ограничений.
В эти хкатегориях мы указываем модели, которые зарегистрованы в категории для себя свойственной.
В новых специальных категориях могут участвовать модели, награжденные на предыдущем майском конкурсе, но только в базовых категориях.
Организатор оставляет за собой право совмещать классы, а также их разделение, в зависимости от количества представленных моделей.
VI. Правила оценки и вознаграждения.
1. Представленные на конкурс модели оцениваются конкурсной комиссией, назначенной организаторами. Модели будут оцениваться по принципу, нравится / ненравится. Будут учтены эстетика и вклад работы, оригинальность, точность. Решение комитета является окончательным и неможет быть обжаловано.
2. Попытка повлиять на решения судей приведет к исключению такого лица из соревновании.
3. В возрастной группе взрослые разыграной категорей считаем ту, в которой была мин. 5 моделей од 3 исполнителей, в противном случае категории будут объединены.
4. В каждой категории лучшие 3 модели будут награждены 1, 2 или 3 местом. Помимо медалей и дипломов, существуют материальные призы.
5. Лучшая модель в данной возрастной группе получит Гран-при премии Kartonowego Tura
6. Награды в бронированных категориях финансируются World of Tanks.
7. Организаторы разрешают поддержку специальными призами от модельных клубов, издательств или частных лиц.

Контакты
Тел/ВатсАп +48696432726
Почта gliwak@op.pl

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-03-19 13:43  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

W związku z licznymi pytaniami odnośnie kategorii specjalnej Cerkiew Prawosławna. Informuję iż ma to być stan na chwilę obecną lub jeśli jest to model cerkwi nie istniejącej, to ma być prawosławna przed zniszczeniem/rozbiórką.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-03-19 11:43  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Miło mi jest poinformować iż patronat nad naszą imprezą objął Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Pan Jarosław Borowski.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-03-19 11:05  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Nagrody z WoT już przybyły.
Cztery pudła nagród.Młodzicy dostaną nagrody z WoT w następujących kategoriach:
-Pojazdy kołowe
-Pojazdy gąsienicowe
-World of Papertanks
Oto one:Nagrody dla juniorów w tych samych kategoriach co młodzicy:Seniorzy otrzymują nagrody WoTu w następujących kategoriach:
-Pojazdy kołowe Standard/Open
-Pojazdy gąsienicowe Standard/Open
-World of Papertanks

Oto nagrody dla nich:Jak poinformował mnie przedstawiciel WoTu będziecie jednymi z pierwszych w Polsce posiadaczy sprzętu KONIXa.
Przewidziane są również nagrody w kategoriach specjalnych.
Przepraszam za jakość zdjęć robiłem telefonem.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-04-19 15:01  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Jesteśmy już na stronie Worl of Tanks.


https://worldoftanks.eu/pl/news/contests/konkurs_modelarski/Niektórzy z Was mogą rozpoznać siebie na zdjęciach z poprzedniej edycji.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-04-19 19:07  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Nadszedł czas na prezentację oficjalnego plakatu Majówki. Oto on:--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-04-19 08:34  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Miło mi jest poinformować Was iż swoje nagrody we wszystkich grupach wiekowych fundują:
1. Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski
2. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim
3. Komendant WKU w Bielsku Podlaskim
4. Komendant Powiatowy Policji w Bielsku Podlaskim.

--

Post zmieniony (06-04-19 08:35)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-19 19:55  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Wspierają nas również wydawcy. Oto ich lista w kolejności alfabetycznej:
Fly Model
GPM
Kartonowa Kolekcja
Wektor
WMC
W miarę potwierdzania przez kolejne wydawnictwa, lista będzie aktualizowana.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-04-19 20:08  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Z przykrością muszę poinformować iż Aleksander Nikitin nie zaszczyci nas swą obecnością. Jest wielce prawdopodobne że w obecnym roku zobaczymy go na którymś z konkursów modelarskich.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-04-19 08:07  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19


 - 2

To szkoda bo chciałem go poznac i porozmawiac o pancerce.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-04-19 18:51  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Aktualizacja listy wspierających nas wydawców:

Draf Model
Extra Model
Fly Model
GPM
Kartonowa Kolekcja
Modelarstwo Kartonowe ( Pro Arte)
Model-Kom
Sklej Model
Świat z Kartonu
WAK
Wektor
WMC

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-04-19 21:46  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Jurku jeśli, a mam taką nadzieję, Aleksander zdecyduje się przyjechać do Polski i kiedy, to na pewno dam Ci znać.

--

Post zmieniony (13-04-19 17:36)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-04-19 11:08  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
yak   

Przy okazji, czy wszystkie wydawnictwa wspierające będą miały stoiska?

Post zmieniony (13-04-19 19:02)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-04-19 17:42  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Wydawnictwa które będą miały swoje stoiska to:

Extra Model
Kartonowa Kolekcja
Modelarstwo Kartonowe (Pro Arte)
Sklej Model
Świat z Kartonu
WAK
Wektor
WMC

I to najprawdopodobniej nie jest pełna lista.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-19 10:49  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Kolejna aktualizacja listy wspierających nas w wydawców:

Answer
Black Cat Models
Budinok Papieru (dawniej Dom Bumagi)
Bumażnoje Modelirowanie
Draf Model
Extra Model
Fly Model
GPM
Kartonowa Kolekcja
Modelarstwo Kartonowe ( Pro Arte)
Model-Hobby
Model-Kom
Orlik
Sklej Model
Świat z Kartonu
Shipyard
Szkutnik
WAK
Wektor
WMC

--

Post zmieniony (16-04-19 10:51)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-04-19 07:23  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Aktualizacja listy wydawnictw które będą miały swoje stoiska:

Answer
Extra Model
Kartonowa Kolekcja
Modelarstwo Kartonowe (Pro Arte)- przywiezie nowości
Model-Hobby
Sklej Model- przywiezie nowości
Świat z Kartonu
WAK
Wektor
WMC

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-04-19 17:23  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Najwyższy czas przedstawić Wam gdzie można przenocować w trakcie konkursu. Oto kilka adresów

Noclegi Kozłowscy w Bielsku Podlaskim
/pokój 2,3 osobowy lub cały dom do wynajęcia / ul. Górna 45, ul. Mickiewicza 58 i 87
tel. 501-38-18-69 / 11 miejsc noclegowych /

Kwatery Auto Technik Bielsk Podlaski ul. Białostocka 76 tel. 501-421-204
pokój 1 osobowy ilość 1
pokój 2 osobowy ilość 3
pokój 4 osobowy ilość 1

Noclegi u Zeni Bielsk Podlaski ul. Jarzębinowa 33 tel. 793-467-754
3 pokoje lub dom do wynajęcia / 7 osobowy /

Pokoje gościnne Bielsk Podlaski ul. Białostocka tel. 662-589-694
pokój 2 osobowy (10)
pokój 3 osobowy (2) / 26 miejsc noclegowych/

Dom wycieczkowy MOSIR Bielsk Podlaski ul. Orzeszkowej 19 tel. 85-730-29-15
pokój 2 osobowy (5)
pokój 3 osobowy (2)
domki kempingowe 5 osobowe (5)

Filin Haus (standart biznesowy) Bielsk Podlaski ul. Kluka 12 tel. 85-760-86-77 602-746-921
pokój 1 osobowy (2)
pokój 2 osobowy (3)

Hotel UNIBUS Bielsk Podlaski ul. Widowska 4 tel. 85-730-03-03 Proponowana rezerwacja poprzez stronę hotelu (http://www.unibus.com.pl/pl/start.aspx), poprzez Booking.com jest drożej. Osoby które już zarezerwowały poprzez stronę bookingu mogą odwołać rezerwację i zarezerwować bezpośrednio w hotelu.
pokój 1 osobowy (18)
pokój 2 osobowy (17)
pokój 2 osobowy (1)
pokój studio 2 osobowy (16)

Hotel Cztery Pory Roku Piliki 133 k.Bielska Podlaskiego tel.85-655-05-54
/78 miejsc noclegowych/

Noclegi u Pieniążka ul. Białostocka Bielsk Podlaski tel. 601-776-332
pokój 2 osobowy (1)
pokój 4 osobowy (2)
pokój 5 osobowy (1)

Internat Zespołu Szkół Nr 4 w Bielsku Podlaskim
ul. Hołowieska 18 Bielsk Podlaski tel. 85-833-27-37

Jeśli mógłby osobom chcącym nas odwiedzić coś zasugerować, to proponował bym adres ubiegłoroczny: Internat Zespołu Szkół Nr 4. Ci co byli wiedzą o co chodzi. Na pewno wszyscy się tam zmieszczą jak i w planach mamy tam integrację. Ci którzy zdecydują się na ten adres proszeni są o kontakt ze mną do końca kwietnia ewentualnie o wpisywanie się na forum. W tym roku mamy niższą cenę za noclegi, dorośli 35 pln/noc, dzieci 25 pln/noc.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-04-19 18:08  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19


 - 2

Kontakt nawiązany pokój zarezerwowany w internacie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-04-19 14:51  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Długo oczekiwany formularz rejestracyjny:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdoHpk38BFx8CuxNkG2Z89QMogBppVaFnwa6ji5dmWBiQPqSA/viewform?vc=0&c=0&w=1

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-04-19 19:16  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Tak jak i w tamtym roku, tak i w tym mamy przewidziane dwie integracje w piątek mała, sobota główna. Zapewniamy przysłowiowego kotleta (NIE ODGRZEWANEGO) i coś do kotleta. PROSZĘ O WZIĘCIE ZE SOBĄ TYLKO NAPOI BEZ ALKOHOLOWYCH. Ci co byli w ubiegłym roku wiedzą o co chodzi.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-04-19 20:28  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Teraz chciałbym przedstawić Wam listę wydawnictw fundujących swoje GP:

Answer
Extra Model
Fly Model
Modelarstwo Kartonowe (Pro Arte)
Sklej Model
WAK
Wektor
WMC

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-04-19 16:05  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Zostało jeszcze tylko 7 miejsc noclegowych w internacie. Dostępny będę od wtorku (święta). Do tego czasu nikogo nie rejestruję na noclegi, co nie znaczy że nie możecie się wpisywać. Decyduje kolejność wpisów. Kto pierwszy ten lepszy. Informacja jest na kilku forach.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-05-19 11:58  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Hator   

Wczoraj zostały powieszone banery z Bielską Majówką Modelarską. Dojście do sali sportowej mamy bezpośrednio z 3 stron.
1. Od strony parku.
2. Od ul. Kopernika, wjazd z parkingiem
3. Od ul. Poniatowskiego, wjazd z parkingiem. Po drugiej stronie ulicy są dodatkowe miejsca parkingowe obok boiska.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Niech karton będzie z Wami!Poniżej link do galerii:
https://www.facebook.com/KoloModelarskieODK/photos/pcb.2045113292449276/2045110259116246/?type=3&theater

--
Pozdrawiam, Hator
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-05-19 13:57  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Aktualizacja listy wydawnictw fundujących GP:

Answer
Budinok Papieru (dawniej Dom Bumagi)
Extra Model
Fly Model
Modelarstwo Kartonowe (Pro Arte)
Sklej Model
WAK
Wektor
WMC

Oprócz nich, swoje nagrody przyznają:

Combat Chełmża
Modelandia Czarna Białostocka
Kartonowy Tur GP konkursu w każdej grupie wiekowej

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-05-19 17:43  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Uwaga! Uwaga!
World of Tanks przygotował nie lada gratkę dla swoich zwolenników. Są to:
1. Kod zaproszeniowy dla nowych graczy (ogólnie dostępny). Posiadacz tego kodu otrzyma do dyspozycji TKS z nkm 20mm.
2. Kod bonusowy dla graczy zarejestrowanych, w postaci zdrapki (Ograniczona ilość 200 szt).
Kod zaproszeniowy będzie dostępny we wszystkie dni naszej Majówki, natomiast kody bonusowe będą rozdawane tylko w niedzielę.--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-05-19 18:54  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

11 maja o godz. 11.00 zaczynamy wycieczkę po naszej okolicy. Uczestnicy jadą własnymi samochodami. W planach jest wyjazd do miejscowości Orla, gdzie zobaczycie jedyną zachowaną w okolicy synagogę. Na ścianach której można będzie zobaczyć fragmenty oryginalnych polichromii. Stamtąd nasza wycieczka uda się pod Hajnówkę do parku miniatur. W godzinach 15.00-16.00 będzie posiłek dla uczestników konkursu w budynku ODK ul. 11 Listopada 10, czyli tam gdzie był w ubiegłym roku konkurs. 0 godz. 16 Pan Artur Wałachowski rozpocznie warsztaty z technik malarskich pojazdów na sali konkursowej.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-05-19 16:34  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

W związku z planowaną na wrzesień wystawą "Wrzesień `39 w miniaturze ZWYCIĘŻENI NIE POKONANI" zwracam się do czcigodnego grona modelarzy o wypożyczenie nam swych modeli związanych tematycznie z tym okresem. Interesują nas modele przedstawiające sprzęt wszystkich stron biorących udział w walkach tego okresu. Obiecuję zwrócić Wam modele w takim stanie w jakim je otrzymamy, chyba że z większą ilością kurzu. Organizatorem wystawy jest Kartonowy Tur, miejsce Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim ul 11 Listopada 10. Mam nadzieję że nie zawiedziecie nas i osoby odwiedzające wystawę będą miały co oglądać.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-05-19 23:29  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

W dniu 12 maja odbędzie się o godz 15. 00 licytacja charytatywna na rzecz Emilii Walendziak. Kto zaglądał na nasz profil na facebuku ten wie o co chodzi. Dla pozostałych parę słów wyjaśnienia. Emilka jest uroczą 5 letnią dziewczynką która ma guza mózgu i potrzebuje leczenia za granicą. Na dzień dzisiejszy jest już w klinice, co nie znaczy że to już koniec wydatków związanych z jej leczeniem. Potrzeba pieniędzy na dalsze farmakologiczne leczenie. W związku z tym zwracamy się do was o udział w naszym przedsięwzięciu. Na licytację ofiarowali:

World of Tanks: klocki Cobi zestaw z 900 elementów, 2 koszulki w rozmiarze L, 2 torby, naszywka, czyli to co na zdjęciuKomendant WKU w Bielsku Podlaskim: ryngraf z podpisem komendantaBudinok Papieru (Dom Bumagi); jedyny egzemplarz w Polsce modelu fregaty "Hetman Sahajdaczny" z dedykacją kapitana okrętu.Pan Piotr Machalewski: obraz formatu A2 którego kopię zobaczymy na okładce najnowszego nr Modelarstwa Kartonowego.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-05-19 19:04  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19


 - 2

Do grona sponsorów dołancza Kartonowa Pyra fundując nagrody rzeczowe dla młodzików i juniorów.Nagrody zostaną przekazane Organizatorowi i przez niego rozdysponowane zgodnie z nasza sugestią.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-05-19 20:07  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Dzięki.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-05-19 20:03  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

W trakcie integracji zostanie rozegrany turniej tenisa stołowego. Zwycięzca otrzyma nagrodę.

Parę zdjęć które pomogą Wam, nas znaleźć.
Na noclegi mamy zgłoszonych 55 osób.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-05-19 21:23  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Do grona fundatorów nagród dołączyło PIWKO ze swoim słynnym Kufelkiem.
Godzina rozpoczęcia wycieczki uległa przesunięciu i jest to 11.30.
Podane ceny za nocleg są cenami netto. Doliczamy 8% vatu.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-05-19 07:16  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Bar Abra ul. Narutowicza 2 w niedzielę będzie dostępny dla uczestników konkursu. W czasie rejestracji otrzymacie talony umożliwiające do 20% zniżki na danie główne.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-05-19 21:39  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
TRH Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 24


 - 5

KUFELEK został wywołany, więc oto i prezentacja :)--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-05-19 23:39  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Winek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 9


 - 10

Witam Wszystkich
W imieniu Trójmiejskiego Pikniku Modelarskiego bardzo dziękuję Organizatorom oraz Uczestnikom imprezy za wspaniałe przyjęcie, gościnę, atmosferę.
Dziękuję również za tak wielkie uznanie dla mojej "twórczości" i wszystkie nagrody - jest to bardzo satysfakcjonujące i motywujące na przyszłość.

Korzystając z okazji przyjazdu do Bielska Podlaskiego pierwszy raz w życiu, pozostaję do wtorku dla lepszego poznania okolicy.

Do następnego razu!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-05-19 18:13  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Jorzik Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19


 - 2

2 edycja Bielskiej Majówki Modelarskiej za nami. Byliśmy tam po raz pierwszy. Jechaliśmy na nią z mieszanymi uczuciami, bo daleko, pogoda nijaka,pod górkę, w korkach.To co zobaczyliśmy na miejscu przerosło nasze oczekiwania. Po pierwsze duża ilość modeli (ok. 500!) a po drugie to poziom ich wykonania,i po trzecie bardzo dużo nowych modeli nie spotykanych na innych konkursach.Może tego należało się spodziewać,skoro przyjechali znakomici modelarze z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi i Rosji. Zatem się działo. Ludzie na Podlasiu są bardzo życzliwi i uczynni. Samo miasto jest wielką atrakcją bo i jest tu co zwiedzać, a i historia regionu jest bardzo ciekawa. Mieliśmy zatem dużo czasu na modelarskie pogaduchy i zwiedzanie.Konkurs dobrze zorganizowany i przeprowadzony, zlokalizowany w dużej jasnej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr.3. Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa i jego ekipy czuliśmy się znakomicie. Należy wspomnieć o podlaskiej gościnności bo przyjeżdżający z różnych zakątków zostali ugoszczeni należycie, a wspólna integracja zacieśniła modelarskie więzi. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, za rozmowy i dyskusje, miło było spotkać się ze znajomymi i nie tylko, w tym malowniczym i ciekawym mieście na Podlasiu. Bielsk Podlaski łączy ludi i to jest prawda. Z pewnością tu wrócimy. Dziękujemy. Dla tych co nie byli na zachętę, a dla tych co byli niech wspominają, prezentujemy film z tej majówki.
film

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-05-19 20:58  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Hator   

@Winek, @ Jorzik
W imieniu własnym oraz organizatorów chciałem podziękować za udział i miłe przyjęcie naszej Majówki jak i naszego miasta.
Cieszę się z wysokiej oceny naszej imprezy, choć jeszcze wiele jest do poprawy. Bardzo miło było Was poznać na ile było to możliwe. Dziękuję za relację wideo. Z racji ilości modeli mieliśmy ogrom pracy, więc przez salę przechodziłem tylko przelotem, aby zorientować się, czy sala nie okaże się za mała. ;-) Ważne, że było wygodniej, niż w poprzednim roku. Mogę potwierdzić słowa Jorzika, że przyjazd do nas gwarantuje obejrzenie modeli, których raczej nie zobaczycie na innych konkursach. Mimo tego, oglądanie modeli na żywo, które czasem się opatrzyły na zdjęciach to zupełnie inna bajka. Wtedy dopiero widać kunszt modelarski.
Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie zapraszamy za rok.

Poniżej link do galerii. (fot. Maciej Kozłowski)
https://photos.app.goo.gl/KEtqkvaunCSsDyrG8

--

Post zmieniony (13-05-19 22:05)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-19 20:40  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Czas na podsumowanie imprezy.
Do Bielska zawitali modelarze z Polski co oczywiste, Litwy, Łotwy, Białorusi (Paweł przyjechał autobusem z przesiadkami, taszcząc ze sobą w obu rękach pudła z modelami), oraz modele z Rosji.
Mogliście podziwiać 517 modeli w 3 grupach wiekowych.
Zakończenie Majówki rozpoczęliśmy od aukcji charytatywnej na rzecz Emilki w trakcie której uzyskaliśmy 880 pln tak niezbędnych na leczenie 5 latki.
Oto lista nagrodzonych modelarzy:
MŁODZIK (do 13 lat)
(S)Samoloty
1. Adomaitis Ugnius- Fokker DR.I
2. Hryniewicka Alicja- Śmigłowiec ratownictwa medycznego
3. Cirtautas Adomas- Su-7BKL
(O) Statki i okręty
1. Kasparaitis Tautvydas- Holownik "Kaczor"
2. Kuna Hanna- Statek "Monika"
3. Naruszewicz Kacper- Wiking
(Pk) Pojazdy kołowe
1. Solich Maksymilian- Samochód Dord V8 Pick-Up
2. Baltramaityte Jone- Wz. 34
3. Lomteve Kamile- Maserati Boomerang
(Pg) Pojazdy gąsienicowe
1. Baltramaityte Jone- Wrzesień `39
2. Zuber Tymon- Czołg T-34 "Rudy"
3. Solich Maksymilian- Czołg Panther
(F) Figurki i zwierzęta
1. Sytnytska Mariia- Pudel
2. Skrzyniarz Małgorzata- Pingwin
3. Dobrovolskas Mantas- Husskey
(B) Budowle
1. Agnė Jurkutė- Pałac książąt litewskich
2. Żarski Artur- Latarnia w Jastarni
3. Solich Martyna- Ratusz we Wrocławiu
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
1. Borgieł Samuel- Rakieta "Diamant B"
2. Zuber Tymon- Laserowy obrońca
3. Naruszewicz Kacper- Saturn V Skylab
(WoT) Modele World of Papertanks
1. Sinielnikova Jekaterina- Pantzer III
Wrzesień `39
1. Baltramaitis Jone- 7TP
2. Kasparaitis Tautvydas- Monitor "Toruń"
3. Barauskas Deividas- TKS
Ku zwycięstwu
1. Zuber Tymon- Czołg T-34 "Rudy"
2. Naruszewicz Kacper- Mk.VII Cromwell
Cerkiew Prawosławna
1. Skrzyniarz Małgorzata- Cerkiew Wasyla Błogosławionego

JUNIOR (14-17 lat)
(S)Samoloty
1. Kowal Mateusz- Mi 24
2. Sungaila Ignas- Rumpler C.I Polski
3. Wolański Damian- Hawker Hurricane Mk.II
(O) Statki i okręty
1. Wantowska Joanna- Seehund
2. Tomczuk Mateusz- U-boot "Molch"
3. Paszko Bartłomiej- ORP "Kraków"
(Pk) Pojazdy kołowe
1. Sungaila Ignas- Kfz.13 Adler
2. Wantowska Joanna- Wagon pancerny "Krasnaja Zwiezda"
3. Prismontas Paulius- FSC A16B "Żuk"
(Pg) Pojazdy gąsienicowe
1. Wolański Damian- M-5 Maresal
2. Sungaila Ignas- Caro Veloce C.V.3/35
3. Ślusarczyk Franciszek- Pantera
(F) Figurki i zwierzęta
1. Klimowicz Ilia- BMBLBI-Transformers
2. Prismontas Paulius Joanita
3. Wantowska Joanna- Legionista
(B) Budowle
1. Zutautaite Deimante- Latarnia morska Westerplatte 1939
2. Tomczuk Mateusz- Kościół Mariacki
3. Wantowska Joanna- Trebusz Średniowieczny
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
1. Pliszka Krzysztof- Milenium
2. Wantowska Joanna- Naboo N-1 Starfighter
3. Jarzewski Mateusz- Atlantis Space Shuttle
(WoT) Modele World of Papertanks
1. Wantowska Joanna- KW-5
2. Sinielnikova Jelena- Pabther V
3. Chyła Filip- Czołg z WoT
Wrzesień `39
1. Paszko Bartłomiej- ORP "Kraków"
2. Wolański Damian-4 TP
Ku zwycięstwu
1. Wantowska Joanna- KW-5
2. Pliszka Krzysztof- T-34 "Rudy"
3. Wolański Damian- Hawker Hurricane Mk. IISENIOR (od 18 lat)
(S1) Samoloty jednopłatowe, jednosilnikowe
1. Małkowski Jacek- Aichi Val (D3A1)
2. Borek Mariusz- Hurricane Mk. IIC
3. Kochanek Wiesław- P11c
(S2) Samoloty jednopłatowe, wielosilnikowe
1. Kochanek Wiesław- B-17G
2. Klimovich Pavel- P-38J
3. Śliwiński Stanisław- Kawanishi H8K "Emily"
(S3) Samoloty odrzutowe
1. Borek Mariusz- Su-7BKŁ
2. Suchan Dawid- F-104G
3. Mańkowski Łukasz- Mig-21 "Fiszbed"
(S4) Samoloty wielopłatowe
1. Rodzoch Paweł- SPAD XIII
2. Orzeł Władysław- Fokker D.VII
3. Kołodziejski Robert- Sopwith PUP
(S5) Śmigłowce
1. Borek Mariusz- AH-1F "TZEFA"
2. Klimovich Pavel- Sikorski H03S-1
3. Budzisz Jerzy- Mil Mi-6 Aerofłot
(Pg) Pojazdy gąsienicowe (Standard)
1. Małkowski Jacek- Jagdpanther Sd.Kfz 173
2. Cholewa Jerzy- Typ 97 Chi Ha
3. Rodzoch Paweł- Sherman III
(Pg) Pojazdy gąsienicowe (Open)
1. Nikitin Aleksandr- 2 KaMi
2. Furtok Dariusz- T-34/76
3. Musiał Jan- Bat-M
(Pkc) Pojazdy kołowe cywilne
1. Norkus Vilmantas- MAN TGX formula truck 2013
2. Sungaila Pranas- ZiL-130
3. Musiał Jan- Koparka Waryński K-406
(Pkw) Pojazdy kołowe wojskowe (Standard)
1. Bartkowiak Mateusz- Scammell Pioneer
2. Zaremba Michał- Sd.Kfz.234/2 Puma
3. Rodzoch Paweł- Jeep Willys SAS
(Pkw) Pojazdy kołowe wojskowe (Open)
1. Musiał Jan- Maz 537G+ChMzap 5247G
2. Bartkowiak Mateusz- Rolls-Royce Pattern Mk.I
3. Michoń Beata- M3A1 Scout Car
(WoT) Modele z World of Papertanks
1. Szklarczyk Michał- Mark I
2. Dmitruk Oleg- Super Conqueror
3. Ptak Zdzisław- AMX M4 MLE. 49
(Psz) Pojazdy szynowe
1. Hankiewicz Tadeusz- ST-44 "Gagarin"
2. Małkowski Jacek- Leopold
3. Olesiak Andrzej- Wilk szynowy
(A) Artyleria bez własnego napędu
1. Michoń Beata- Rheinmetall Pak 44
2. Chabrowski Leszek- ZIS 3
3. Venckauskas Evaldas- Francuska armatapolowa z 1859r.
(O1) Statki i okręty do 65 cm
1. Norkus Vilmantas- "Cicogne"
2. Kozłowski Radek- Japoński niszczyciel "Shimakaze"
3. Cholewa Jerzy- IJN "Hiburi"
(O2) Statki i okręty ponad 65 cm
1. Stawiak Mirosław- HMS "London"
2. Kochanek Wiesław- USS "Indianapolis"
3. Kozłowski Radek- IJN "Suzuya"
(Op) Okręty podwodne
1. Kozłowski Radek- IJN I-176
2. Kochanek Wiesław- IJN I-58
3. Tercha Łukasz- ORP "Orzeł"
(Ż) Żaglowce
1. Norkus Vilmantas- HMS "Badger"
2. Weremko Tomasz- Sao Gabriel
3. Król Tomasz- ORP "Iskra"
(B) Budowle
1. Małkowski Jacek- Kościół Mariacki
2. Pancerz Monika- Katedra Frombork
3. Zaremba Michał- Rotunda Sv. Krize Mensiho
(F) Figurki i zwierzęta
1. Venckauskaite Vaiva- Husarz
2. Duda Tadeusz- Samuraj
3. Dmitruk Oleg- Drednought Furioso
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
1. Keish Maris- ETA-2
2. Kużdżał Mariusz- R-7 Sputnik-1
3. Dmitruk Oleg- Leman Russ 2011
(MoP) Modele budowane od podstaw
1. Rafalski Michał- Woroszyłowiec
2. Mistewicz Paweł- AH-1F "Tzefa"
3. Król Tomasz- Cerkiew Prawosławna w Kenai (Alaska)
(SD) Stare dobre z wycinanek wydanych przed 1989r.
1. Krupa Marek- HMS "Rodney"
2. Rafalski Michał- Putiłow-Garford
3. Duda Tadeusz- Po-2
(D) Dioramy
1. Szkwarek Tomasz- Port w Hamburgu z lat 30-tych XXw
2. Rafalski Michał- KW-2 Ostrów 1941
3. Bartkowiak Mateusz- KW-2
(P) Pozostałe, nie ujęte powyżej
Tylko wyróżnienia:
Keish Maris- ED-209
Klimovich Pavel- Ohka
Venckauskas Evaldas- Kontener na śmieci
Wrzesień `39
1. Krupa Marek- ORP "Wicher"
2. Borek Mariusz-PZL-37B Łoś
3. Szklarczyk Michał- Vickers Mk.E Typ A
Ku zwycięstwu
1. Stawiak Mirosław- HMS "London"
2. Kochanek Wiesław- B-17G
3. Bartkowiak Mateusz- Scammell Pioneer
Cerkiew Prawosławna
1. Chomaniuk Mirosław- Cerkiew Św. Aleksandra Newskiego w Łodzi
2. Król Tomasz- Cerkiew Prawosławnaw Kenai (Alaska)
3. Dmitruk Oleg- Cerkiew Rożdiestwa Bogorodicy
Osoby nagrodzone nagrodami specjalnymi przedstawię Wam w późniejszym terminie.
Jeszcze tylko mała fotorelacja autorstwa Pana Wiesława Owerczuka.
http://owerczuk.pl/bielsk/20190511Modelarstwo/index.html

--

Post zmieniony (17-05-19 16:04)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-05-19 06:47  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Varran Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 6
 

Fajna wystawa wyszla, największe wrażenie zrobil na mnie HMS London, wygladal jak render na żywo. Fajnie ze w końcu sie zorientowałem ze w okolicy zaczęły byc organizowane wystawy modelarskie, teraz Czarna Bialostocka

--
Pozdrawiam ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-05-19 10:00  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wcześniej jest konkurs w Białymstoku :)

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-05-19 09:27  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Varran Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 6
 

a gdzie to bedzie w Białymstoku i skąd takie rzeczy wyluskujesz skoro tutaj w kalendarzu tego nie ma? ;)

--
Pozdrawiam ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-05-19 15:18  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Biesiada odbędzie się w dniach 1-2.6.2019 r. ,w
Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Staszica
ul.Sienkiewicza 57, 15-001 Białystok

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-05-19 20:59  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

Na Majówce były prezentowane modele 143 osób z 4 krajów. 47 młodzików, 23 juniorów i 73 seniorów zaprezentowało swoje modele. Młodzicy wystawili 102 modele, juniorzy 70, seniorzy 309, 36 modeli było wystawionych w części pozakonkursowej. Oto lista osób które otrzymały nagrody specjalne:

GP Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski
Młodzik: Jarosław Zawistowski- Ratusz w Bisenthal
Juniort: Paulius Trakselis- T-34/85 "Rudy"
Senior: Vitalij Baranov- Muleta De Seixal

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej W Bielsku Podlaskim nagrodził:
Młodzik: Kacper Naruszewicz- Saturn V Skylab
Junior
Senior: Tadeusz Duda- Husarz

Nagrody Komendanta WKU w Bielsku Podlaskim otrzymali:
Młodzik: Małgorzata Skrzyniarz
Junior: Szymon Nienałtowski
Senior: Mirosław Stawiak

Komendant Powiatowy Policji:
Młodzik: Alicja Hryniewicka- Samuraj
Junior: Szymon Nienałtowski- ORP Myśliwy
Senior: Beata Michoń- Zamek Lichtenstein

GP Kartonowego Tura
Młodzik: Ugnius Adomaitis- Fokker DR.I
Junior: Ignas Sungaila- Kfz 13 Adler
Senior: Tomasz Szkwarek- Port w Hamburgu

GP Budinku Papiru
Mirosław Stawiak- HMS London

GP Answer
Robert Kołodziejski: F-16 Block 52+

GP Modelarstwa Kartonowego
Pavel Klimovich- Macchi MC 200

GP Wektora
Stasys Maskolaitis- Gołąb - Figura św. Jana Nepomucena

Nagroda Com-batanta, Combat Chełmża
Jacek Bołochowski- Vickers Mk.E Typ A

Modelandia Czarna Białostocka
Paulius Trakselis- MAN TGS 320.28

PIWKO
Szymon Nienałtowski- ORP Myśliwy

Nagroda klubu modelarskiego z Gargżdy otrzymał:
Mateusz Kowal za Nieuport XXV

QWKAK
Vitalij Baranov- Muleta De Seixal

Najlepszy Ping-pongista wśród modelarzy:
Ignas Sungaila

--

Post zmieniony (21-05-19 17:49)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-05-19 17:51  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

QWKAKi proszone są o wybaczenie. Dodałem was już do listy z poprzedniego postu.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-06-19 18:24  Odp: Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12 maj 2019
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 27
 

I już na zakończenie informacja podsumowująca o naszym konkursie na oficjalnej stronie World of Tanks:
https://worldoftanks.eu/pl/news/contests/konkurs_modelarski_koniec/

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors 36, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8.
W budowie: Su 76M

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018