rodrus
Na Forum: Relacje z galerią - 1 Galerie - 11
W Rupieciarni: Do poprawienia - 23
|
IV Elbląski Festiwal Modelarski
23-24 czerwca 2018
Miejsce imprezy:
Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze "DENAR"
Klub pwd DWD P-W
Elbląg ul. Mierosławskiego 5
Cel Festiwalu:
- rozbudzenie zainteresowania nauką, techniką i historią,
- popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców Elbląga i okolic,
szczególnie dzieci i młodzieży
- zachęcenie do aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu
- spotkanie i wymiana doświadczeń między modelarzami
Klasy Festiwalowe:
F4-1A - Samoloty 1:32 - 1:24 – klasa łączona (bez podziału odrzutowe/tłokowe)
F4-1BT - Samoloty Tłokowe 1:48 - 1:50 – senior
F4-1BO - Samoloty Odrzutowe 1:48 - 1:50 – senior
F4-1B-J - Samoloty 1:48 - 1:50 – junior (bez podziału odrzutowe/tłokowe)
F4-1CO-J - Samoloty Odrzutowe 1:72 i mniejsze – junior
F4-1CO-S - Samoloty Odrzutowe 1:72 i mniejsze – senior
F4-1CT-J - Samoloty Tłokowe 1:72 i mniejsze – junior
F4-1CT-S - Samoloty Tłokowe 1:72 i mniejsze – senior
F4-1D - Samoloty I Wojenne i inne dwupłaty 1:72 – 1:32 - klasa łączona
F4-AŚ - Śmigłowce 1:48 i większe – senior
F4-BŚ - Śmigłowce 1:72 i mniejsze – senior
F4-BŚ-J - Śmigłowce – junior (bez podziału na skalę)
SK - Samoloty Kartonowe – klasa łączona
A-1 - Artyleria 1:35 – klasa łączona
A-2 - Artyleria 1:72 – klasa łączona
AS-1 - Artyleria Samobieżna 1:35 - klasa łączona
AS-2 - Artyleria Samobieżna 1:72 - klasa łączona
PG-1S - Pojazdy Gąsienicowe 1:35 - senior
PG-1J - Pojazdy Gąsienicowe 1:35 - junior
PG-2S - Pojazdy Gąsienicowe 1:48 - senior
PG-2J - Pojazdy Gąsienicowe 1:48 - junior
PG-3S - Pojazdy Gąsienicowe 1:72 - senior
PG-3J - Pojazdy Gąsienicowe 1:72 - junior
PK-1S - Pojazdy Kołowe 1:35 - senior
PK-1J - Pojazdy Kołowe 1:35 - junior
PK-2 - Pojazdy Kołowe 1:48 - klasa łączona
PK-3 - Pojazdy Kołowe 1:72 - klasa łączona
PK - Pojazdy Kartonowe – klasa łączona
PS - Pojazdy Szynowe – klasa łączona
PC - Pojazdy Cywilne – klasa łączona
OA - Okręty 1:200 - 1:350 i większe - klasa łączona
OB - Okręty 1:500 i mniejsze – klasa łączona
OK - Okręty Kartonowe - klasa łączona
OŻ - Żaglowce - klasa łączona
FD - Figurki Duże – 1:35 i wyżej, w tym popiersia
FM - Figurki Małe – poniżej 1:35
D - Dioramy i Budowle – klasa łączona
FR - Freestyle (wszystkie inne poza klasowe )
Grupy wiekowe:
JUNIOR (J) - do 16 lat
SENIOR (S) - powyżej 16 lat
Podstawowe postanowienia regulaminu:
1) Organizator zastrzega sobie prawo łączenia lub rozdzielania klas w zależności od ilości modeli w poszczególnych klasach konkursowych.
2) Klasa zostanie rozegrana w przypadku zgłoszenia się co najmniej trzech uczestników - w przeciwnym wypadku zgłoszone modele zostaną wyróżnione dyplomem.
3) W każdej klasie festiwalowej uczestnik może wystawić maksymalnie 3 modele
4) Członkowie SHP "DENAR" Sekcja Modelarska nie są dopuszczeni do udziału w konkursie.
5) Członkowie SHP "DENAR" Sekcja Modelarska mogą wystawić swoje modele na osobnej wystawie, nie podlegającej ocenie.
6) Komisja Sędziowska wyłoni trzy prace wystawione na festiwalu w każdej z klas na zasadzie "podoba się - nie podoba się" do trzech wyróżnień
7) Organizatorzy zapraszają do Komisji Festiwalowej (sędziowskiej) osoby posiadające uprawnienia sędziowskie oraz aplikantów
8) Członkowie Komisji Festiwalowej nie pobierają wynagrodzenia za pracę w Komisji Sędziowskiej.
9) Członkowie Komisji nie mogą oceniać modeli w klasach, w których startują.
10) Ostatecznej kwalifikacji do Komisji Sędziowskiej dokonuje Sędzia Główny.
11) Zgłoszenia do udziału w pracach komisji sędziowskiej prosimy nadsyłać do Sławomira Waszkowskiego na - (wkrótce)
12) Zgłoszenia modeli do konkursu prosimy dokonywać przez stronę (wkrótce)
13) W przypadku zgłoszeń juniorskich prosimy o podanie wieku uczestnika aby była możliwość wskazania najmłodszego modelarza, któremu przypadnie nagroda specjalna.
14) W przypadku braku zgłoszenia modelu przez Internet możliwe będzie wypisanie kart startowych podczas zgłaszania modeli na miejscu.
15) Pytania i wątpliwości związane z regulaminem sędziowania kierować do : Zenona Zborały tel. 784496692
16) Rejestracja elektroniczna : podamy później.
Nagrody:
1) W każdej z klas zostaną wyróżnione 3 prace (medal i dyplom).
2) Organizatorzy przewidują następujące nagrody specjalne (lista podlega modyfikacji):
- Puchar Prezydenta Miasta Elbląga.
- Puchar Dowódcy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej
Dywizji Północny-Wschód (pwd DWD P-W).
- Puchar zarządu Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „DENAR” w Elblągu.
- Medal Sędziego Głównego dla najbardziej obiecującego juniora.
- Puchar Kierownika klubu pwd DWD P-W.
3) Lista nagród specjalnych zostanie zamknięta w dniu rozpoczęcia festiwalu. Komisja
sędziowska wskaże laureatów poszczególnych nagród.
4) Lista nagród specjalnych pozostaje otwarta do dnia rozpoczęcia festiwalu.
5) Jedna praca może zostać wyróżniona jedną specjalną nagrodą Organizatora.
Zakwaterowanie i wyżywienie. Giełda modelarska
1) Noclegi w gestii uczestnika.
2) Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia.
3) Przedsiębiorców zamierzających skorzystać z możliwości uczestnictwa w giełdzie modelarskiej prosimy o kontakt na adres: bandi50@interia.pl
tel. kontaktowy 501317265 (Sławek)
Harmonogram Festiwalu:
SOBOTA 23.06.2018
Przyjmowanie modeli - od godziny 9:30 do godziny 13:00
Oficjalne otwarcie i powitanie uczestników - godz. 13:15
Giełda modelarska - 9:00 - 17:00
Seminarium sędziowskie i ocena modeli - 15:00 -17:00
Spotkanie integracyjne - 20:00
NIEDZIELA 24.06.2018
Wystawa po konkursowa - 9:00 - 13:00
Giełda modelarska - 9:00 - 14:00
Wycieczka - (szczegóły wkrótce)
Uroczyste zakończenie konkursu - 14.30
Wydawanie modeli - Tuż po dekoracji laureatów.
Skopiowane ze strony http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=57&t=61195
--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385
|