KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-02-18 10:36  [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Czołem!

Nastały czasy, w której wszelkiej maści powroty i sequele stały się bardzo dochodowym biznesem, więc postanowiliśmy również powrócić z niebytu (złośliwi określają nieco inaczej ten stan:-)) i przypomnieć się szerszej publiczności, by ponownie zagościć w annałach szatańsko-modelarskich wersetów encyklopedii żenady i politowania.

Ogłaszając nabór na kolejne spotkanie zaznaczyłem, że mam parcie na relację i od razu odbiło się to na jakości uczestników - umyci, uczesani, usunięte nadmierne owłosienie spod pach, paszek, nosów i uszu, wydrapane do cna wszelkie zastygłe placki łoju w zakamarkach GEKOnowych ciał nie mogło ujść uwadze okolicznych mieszkańców oraz naszej atrakcyjnej pani kelnerki Natalii, która o dziwo pracuje w naszej mordowni już drugi miesiąc, co jest swoistym rekordem w naszym regionie:-)

Zjawili się chłopcy malowani:

1. Jańcio
2. Ziga
3. Biały
4. And
5. Andreas
6. NyFu
7. StuG

Skojarzenia z 7 wspaniałymi jak najbardziej pożądane. Zresztą fakty mówią same za siebie - w saloonie jak i najbliższych jego okolicach nie zarejestrowano meksykańskich objawów przestępczości zorganizowanej starego typu:-)

Ale to było wszystko małe miki, bowiem na stołach zagościły ONE! Dawno nie widziane, dawno nie POdziwiane, chowane w zakamarakach domowych ognisk - MODELE KARTONOWE. Kurtyna!


Cudeńka Białego w skali 1:200 "zameldowały się" pierwsze na stołach CASA Austrii i zrobiły furorę jak nasz (para)olimpijczyk zaiwaniający 130 km/h z zamkniętymi oczami na sankach:-)
Piękno tych maleńkich dzieł jest odwrotnie proporcjonalne do walorów estetycznych wykonującego, ale to już chyba u nas norma:-)
Dalej moje wypierdy z modelu T-37A, którego dłubaninę wznowiłem po długim czasie oczekiwania na wenę. Nie przyszła, więc zakasałem rękawy i zagoniłem do obory inną, najważniejsze, że bezpośrednią i chętną do współpracy:-)
Ziga miał mi przypomnieć, co to za paskudztwo pływające na kolejnej fotce, które jest prawie jego, ale nie przez niego wykonywane. W każdym razie jest to jeszcze półprodukt, ale niesamowita precyzja i czystość wykonania drobnych elementów powala. Szczególnie mikroskopijnej wielkości rurki i rureczki dają w palnik, czego i tak nie mogliśmy zweryfikować z powodu starczego bielma na ócz naszych błękitach:-)
Ostatnie kawałki kartonu to widziane w relacji Anda działka przeciwlotnicze do bojowo nastawionej laski o wdzięcznym imieniu Karolina. Podobno dziewczyny z północy tak mają:-)
Na czym one są umocowane, nie dane nam było odgadnąć. And zarzekał się, że to plastelina, choć konsystencja i kolor podpowiadały nam bardziej hardcorowe rozwiązania tej zagadki:-)


Zacznijmy nieco o uczestnikach. Na początku przedstawiamy prawie wszystkich przybyłych na, jubileuszowe bądź co bądź, spotkanie:-) Nic ciekawego, poczciwe chłopsko-robotnicze pyski, nie powodujące niekontrolowanych odruchów ucieczkowych. Nikt nie dzwonił po służby mundurowe, nikt nie wychodził z knajpy... do czasu:-)




Kolejne zdjęcia tym bardziej wskazują na jakąś dziwną chorobę GEKOnów w początkowych 2 godzinach nasiadówy:-) Rozmowy o modelarstwie nie miały końca... (tak, teraz macie 5 minut na wyczyszczenie monitorów z zupy, którą wypluliście w geście niedowierzania:-))
Skupione twarze, poważne rozstrzygnięcia problemów egzystencjalnych, jak ciąć, jak zaginać, jak pokazywać na forum, czy okładka to już relacja czy nie, czy capon i kupon mają wspólnego przodka... dużo by wymieniać:-) Na starość ogarnęła nas nostalgia za czasami, gdy raz na cztery spotkania, zjawiał się jakiś nowy pasjonat modelarstwa:-) Program naprawczy czas wdrożyć:-)



Ale to nie znaczy, że sprzedaliśmy nasze rogate dusze normalności i szarzyźnie he he...
Teraz robaczki następuje część artystyczna:-)



Zrzuciliśmy maski poprawności i uwolniliśmy duszone do tej pory instynkty zwierzęce:-)


Nasze misiaczki Ziga i Biały chwycili w dłonie swoje magiczne beczułki:-) Czy tam był miód, można by się spierać. Jeśli nawet to na pewno pitny:-)
Po drugiej strony stołu nasze maleńkie myszki wyciągnęły kawałki nieskonsumowanego sera stąd i zowąd - nie będę drążył tematu, w końcu na sali są też wrażliwe osoby:-)


Nad wszystkim czuwał nieposkromiony szeryf John "Jańcio" Suworow o trzech rękach:-)


Akompaniament muzyczny i wokal zapewniał jednoosobowy band, którego waga była porównywalna z sumarycznym ciężarem zespołu Kelly Family wraz z ekipą techniczną i dwoma tirami sprzętu:-)


GEKOny w wersji "gangsta" - Kulio, Snup Doggystyle Dog i doktor Dre from Oświęcim w wersji buraczano-dicopolowo-wiejskiej:-)


Było też czytanie Goethego w oryginale (rozmówki przederekcyjne z Heidi na alpejskiej łączce pełnej krów Milka:-) oraz konsumpcja zup chińskich robionych w Radomiu:-)


Chwilowy błąd aparatu ukazał nagą prawdę i prawdziwe, niekoloryzowane mordy jaszczuropodobne, charakteryzujące się głębokim humanitaryzmem. U Anda widać nawet przez czaszkę, że tam jest mózg... tyle, że nie podłączony do reszty:-)


Jeszcze dwie inne wersje naszych milusińskich - owieczka Dolly Buster i Król Luj Jan:-)


Jeśli ktoś zajrzy na forum za 40 lat, to relacja z GEKO będzie wyglądała mniej więcej tak, jak poniżej:-)



Berety i fajki sugerują, że możemy wtedy sklejać modele gdzieś w Bretanii czy Normandii, a nasze spotkania będą się odbywały w nieodżałowanej knajpce "Cafe Rene", gdzie możemy już nie być najbrzydsi:-)


Cóż było robić po tak wspaniałym spotkaniu?:> Lulu, paciorek, umyć ząbki i spać:-)
A od dzisiaj znowu orka - śniadanie, sklejanie modeli, zabawy przed komputerem, marnowanie czasu... ciężkie jest życie modelarza:-)

Fantastycznie było się znowu spotkać a jeszcze bardziej zrobić relację:-) Zobaczymy ilu najwytrwalszych dobrnęło do końca, nie wspominając już o komentarzach:-) Nie chcę Was podpuszczać, ale jeśli nie chcecie mieć domów w zgliszczach to... wiecie co robić:-)

Hasło na marzec - "Ty też, ty też, niech żyje pęknięty jeż":-)

Do zobaczenia za równe 4 tygodnie, 23 marca 2018:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-02-18 10:59  Odp: [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Taaa, w łańcuchy i apaszki uwierzę ale Jańcio w koszuli? To jest jakaś prowokacja!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
24-02-18 11:00  Odp: [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

No i stary dobry Grześ powrócił.
Hip Hip Hura

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
24-02-18 11:02  Odp: [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Koszula była zwinięta z noclegowni połączonej z jadłodajnią:-)
Ale koszula to pikuś. Zapomniał zabrać paska i spodnie trzymał pod pachami jak wychodził za potrzebą:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-02-18 13:59  Odp: [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czytanie relacji w czasie obiadu było kiepskim pomysłem . Pies się dziwił dlaczego liżę ekran ( nawet nie przypuszczałem że z głodu jestem do tego zdolny ).
A relacja jak za starych dobrych czasów , kiedy to dzieci z czworaków wychodziły na czworakach :)) I to jest słuszna koncepcja .
Jedna mała uwaga - Ja podpisałem umowę na gajowego z wąsami , a nie na myszkę !!

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
24-02-18 16:43  Odp: [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

JA PIERDZIU , CO ZA TEMPO ! Ja jeszcze nie doszedłem do siebie a tu już relacja . Pozytywny aspekt tej sytuacji to możliwość skonfrontowania tego co pamiętam z tym co było w rzeczywistości . Grzesiu rób tak dalej . W przyszłości chciałbym, najpierw przeczytać co się działo na spotkaniu aby nie było problemu z tym co mam opowiadać mojej małżonce .A poza tym to widzę mocny powrót naszego dziejopisa , z naciskiem jak to u mnie na PISa :-))

HEY HEY !

 
24-02-18 21:10  Odp: [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z rzeczy ekstremalnych, poza skokiem na bungee, skokiem ze spadochronem i zjazdem z Mount Blanc, dopisuje sobie wizyte na GEKO ;) To mowicie, ze 150 spotkanie wypadnie Wam w lipcu? :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-02-18 12:26  Odp: [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Rafael - z wszystkich sportów ekstremalnych paradoksalnie GEKO to najcięższy kaliber i najtrudniejszy do przeżycia, nie mówiąc już o zdecydowaniu się na ten desperacki krok:-) Wielu już było śmiałków, którzy próbowali i chociaż odnosili początkowe sukcesy, ich dalsze losy giną w pomroce dziejów:-)

Rozumiem, że to zapowiedź przyjacielskiej kurtuazyjnej wizyty jak to było onegdaj z pewnym pancernikiem?:> Rachunek za zniszczenia będzie być może na Ciebie (Was) czekał przy opuszczaniu lokalu. My z pewnością:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-02-18 17:02  Odp: [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wiesz, kurtuazyjne wizyty zaprzyjaznionych oddzialow to moda jakas chyba ;) Pomyslimy Grzes, trzeba logistyke ogarnac, ale pora bedzie sprzyjac takiej mozliwosci.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-02-18 22:19  Odp: [Relacja] GEKO nr 145 - powrót dzieci z czworaków:-)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

AAahahahahaha !! :D Smartfonowe aplikacje zagościły pod strzechą Gekonów. Ale ich kreatywnym twórcom opcja "IPM" wykroczyła po za ich wyobraźnię ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024