KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
26-02-18 16:03  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

VIII Konkurs Modeli Kartonowych w Rypinie już za nami, zatem pozwolę sobie napisać te kilka słów ode mnie:

Terzba przyznać, że modelarze w tym roku nie zawiedli i przywieźli dużo nowych pięknych modeli. Także było co oglądać, a przecież równolegle odbywał się konkurs w Mińsku Mazowieckim! Nie wiem jak z frekwencją zwiedzających wystawę, bo nie mogłem być zbyt długo (choróbska w domu).

Tradycyjnie bardzo silnie obstawione były obie kategorie samolotów, na które zawsze można liczyć, oraz pojazdy gąsienicowe, których w tym roku było wyjątkowo dużo i wykonanych na bardzo wysokim poziomie. Architektura również miała silną reprezentację, a poprzeczka była wysoko postawiona, przepiękne budowle i wspaniałe dioramy (Wrak, Hien). To samo tyczy się okrętów, które też tradycyjnie nie zawiodły i były na najwyższym poziomie - NAGATO.

Bardzo cieszy wysyp pojazdów kołowych, zarówno tych cywilnych jak i wojskowych, które w zeszłym roku wypadły bardzo blado (było kilka).

Kategoria żaglowców, które w tym roku wystartowały po raz pierwszy samodzielnie prezentowała się bardzo okazale, trzeba przyznać, że było na co popatrzeć - HORUS i inne. Żaglowce są to modele, że tak powiem "wystawowe", bardzo atrakcyjne szczególnie dla zwiedzających.

Okrętów podwodnych było trochę mniej, bo tylko 4 modele w tym roku, ale to nigdy nie jest silna grupa.

Za to armaty jak na dość niszową kategorię nie wypadły najgorzej, a już zdecydowanie lepiej niż w zeszłym roku.

Obawiałem się trochę o kategorię Niepodległość, ale nie potrzebnie, polskiego sprzętu wojennego było dość sporo.

Jeśli chodzi o pojazdy szynowe to było ich niewiele, ale za to prezentowały bardzo wysoki poziom.

Rakiet (nowych modeli) było mało sam przywiozłem 4 w tym 2 nowości, choć oczywiście nigdy nie było ich dużo. Ja po raz trzeci z rzędu zająłem II miejsce w tej kategorii, zatem mój poziom sklejania nie rośnie, mimo że z roku na rok sklejam coraz większe rakiety ;)

Natomiast w moim odczuciu Juniorzy kompletnie zawiedli. Samych juniorów było mało i niewiele było modeli przez nich prezentowanych, w porównaniu do lat ubiegłych. Nie udaje nam się zachęcić młodych ludzi do modelarstwa? A może to tylko chwilowy zastój w tym roku... Mam nadzieję, że nie przegraliśmy jeszcze walki z postępującą epidemią smartfozy, z którą bezskutecznie zmagam się w domu przy starszych dzieciach. ;)

Czas na podziękowania:
Wielkie podziękowania dla organizatorów! (Niezawodny dyrektor Muzeum Andrzej Szalkowski i pozostali pracownicy oraz sponsorzy)
Podziękowania dla przybyłych modelarzy! (Tych którzy są zawsze i tych którzy odwiedzili nas pierwszy raz)
Podziękowania dla przybyłych gości i zwiedzających!
Gratulację dla zwycięzców! (i tych wszystkich pozostałych, bez których konkurs nie mógłby się odbyć)
Podziękowania również za zdjęcia, którymi się tu dzielicie z nami, a które mogą przybliżyć obraz imprezy tym, których nie było z nami...

Do zobaczenia za rok!

--

Post zmieniony (26-02-18 16:10)

 
26-02-18 23:02  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Szkoda tylko że nie wiedziałęm, iż modele nagrodzone we wcześniejszych latach mogą brać udział w konkursie, to bym więcej tego przywiózł ;-)

Post zmieniony (26-02-18 23:14)

 
27-02-18 08:20  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W regulaminie jest jasno napisane, że nie mogą! Ale nie wiem czy ktoś zwraca na to uwagę i tego pilnuje... Ja zawsze się staram przywieźć coś nowego, a jeśli mam jakiś model już nagrodzony, a chcę go pokazać, zaznaczam w karcie startowej X-wystawa (a nie konkurs).

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
27-02-18 09:42  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Widocznie niektórzy mają regulamin głęboko np autor OL 49, który już wygrał nim w 2016 roku.

 
27-02-18 10:16  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dombrek no właśnie... Ponadto figurka "Lenshead Type B", która wygrała w zeszłym roku w tym też zajęła miejsce, tylko nie pamiętam które. Będą oficjalne wyniki ogłoszone to się wyjaśni.

PS Masz rację Dombrek to był chyba ten sam model:
Kategoria Ps Pojazdy szynowe
I miejsce Adam Balcerowicz – Parowóz OL - 49

Post zmieniony (27-02-18 10:19)

 
27-02-18 10:45  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Tineo, tutaj się grubo mylisz.

Nagrodzona w 2017 roku figurka Lenshead Type B, to zupełnie inny model niż wystawiony w tym roku Lenshead Prototype.

Wśród robotów Lenshead jest jeszcze Typ RB. To taka informacja na przyszłość. Ponieważ jeśli Piromariola znajdzie jego darmową wycinankę w necie, to go zrobi i również wystawi na konkursie w Rypinie.

Tak się składa, że pilnuję tego typu spraw i nie zgłaszam do konkursu modeli, które już były w tym miejscu nagrodzone.

--

 
27-02-18 10:50  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W takim razie bardzo przepraszam i gratuluję! Nie poznałem się! Tak mi się wydawało, że już ją gdzieś widziałem... Wybaczcie. Cieszę się, że zwracasz uwagę na te sprawy! Twoją V2 też już widziałem chyba w zeszłym roku, ale faktycznie wtedy nie wygrała. Jeszcze raz przepraszam MÓJ Błąd!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
27-02-18 11:02  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Tineo, nie ma sprawy. Sam trochę zapędziłem się z tonem wypowiedzi pisanym na szybko.
Ważne, że są osoby takie jak Ty i Dombrek, którzy zwracają na to uwagę. Chociaż powinni to zrobić przede wszystkim organizatorzy danych imprez.
Na potrzeby konkursów w Nowym Tomyślu PiroMariola opracowała program, który automatycznie wyłapuje nagrodzone wcześniej modele. I taka rzecz nie raz nam się przydała.

 
27-02-18 11:24  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To jest bardzo dobry pomysł Krzysztof! Wprowadzić wszystkie wyniki z ubiegłych lat, a nawet udostępnić je do wglądu tak, żeby każdy uczestnik mógł sobie sprawdzić, co może a co już, żeby nie było pomyłki.
Właśnie czego mi brakuje w Rypinie to trochę statystyk w oficjalnym komunikacie: ile modelarzy, ile modeli, po ile w jakiej klasie, itp.

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
27-02-18 14:51  Odp: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Mimo iż konkurs to tylko zabawa należy napiętnować takie zachowania wśród modelarzy.
Gdyż może to skutecznie odstraszać innych do udziału w konkursie. Na zasadzie " po co pojadę skoro ktoś wystawi trzeci raz z rzędu ten sam model i zgarnie wszystko".

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024