KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
06-10-17 16:43  Odp: 2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017 (21-22 pażdziernika)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Myślę, że tak :) co prawda, nie ma kategorii "w budowie, ale też nie ma nigdzie napisane, że model w kategorii ma być skończony. Zawsze też możesz wystawić poza konkursem - nie zabraniamy tego :)

Z nami, jak z dzieckiem – za rączkę i do baru!


albo


za nóżkę i o ścianę :p

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
06-10-17 20:44  Odp: 2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017 (21-22 pażdziernika)
lajkonik 

 

Myślę że drugie da się załatwić .

 
09-10-17 19:58  Odp: 2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017 (21-22 pażdziernika)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A za najlepiej pomalowany pędzlem model czeka świetny aerograf Harder&Steenbeck :)

Nagrodę ufundowała firma Fine-Art Aeroshop.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-10-17 22:38  Odp: 2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017 (21-22 pażdziernika)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Mamy jeszcze dwie nagrody specjalne, ufundowane przez grupę Rudzkie Modelarstwo Kartonowe: "Za najlepszy kartonowy model pojazdu cywilnego" w kategoriach młodzik i junior!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-10-17 19:38  Odp: 2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017 (21-22 pażdziernika)
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Na pierwszy konkurs do Bielska Białej rok temu się wybierałem i nie dojechałem.
W tym roku się wybierałem i też nie dojechałem, dojechały dzięki uprzejmości kolegi Józefa modele Frania i moje. Napiszę tylko że te nagrody są przepiękne i bardzo dziękuję organizatorom.
W przyszłym roku to już nie wypada się nie zjawić.



Pozdrawiam.

Paweł O.

 
23-10-17 12:11  Odp: 2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017 (21-22 pażdziernika)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Pawle, to ja dziekuję, że "podrzuciłeś" modele, bo w tym roku dysproporcja pomiędy ilością kartownów i plastików mocno się powiekszyła. Troszkę mi było żal, że tak to wygląda. Dotarły też do mnie głosy od strony modelarzy kartonowych, że o imprezie nie było słychać na forach... tu nie wiem co powiedzieć.

Nagroda "Trzy Diamenty" była baaaardzo surowo i skrupulatnie oceniana, i śmiać mi się nieco chciało, jak częsć sędziów (plastikowców) z niedowierzaniem oglądała Twój model. Z resztą naszym zamierzeniem było to, aby redukować wzajemną niechęć "plastikowców" do "kartonowców", a nie pogłębiać ją, a modele tej klasy, co twoje, są w sanie wzbudzić podziw "po tamtej stronie". Udało mi isę spotkać też kilku znanych kartoniarzy podczas imprezy dziękuję Wam za przybycie. Najbardziej cieszy mne jednak ogrom młodzików, którzy złapali się za klejenie modeli (bez względu na materiał).

Na tę chwilkę to wszystko. Jak nieco odsapnę - napiszę coś więcej.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
23-10-17 19:40  Odp: 2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017 (21-22 pażdziernika)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Statystyki MPM 2017:

Na imprezę zgłosiło się:
82 młodzików
52 juniorów
149 seniorów

Najwięcej modelarzy przyjechało z Polski, następnie z Czech oraz jeden Słowak.

Najmłodsza uczestniczka miała 3,5 roku i sklejała model z tatą - otrzymała specjalny puchar od prezydenta miasta Bielska-Białej p. Jacka Krywulta

Największą liczbę modeli zgłosili:
Mieszko Gąstała z Bielska-Białej i Marek Maleszka z Rudej Śląskiej

W konkursie wzięło udział:
247 modeli kartonowych,
583 modele plastikowe
1 model drewniany

Wydrukowaliśmy 399 dyplomów z wyróżnieniami.

Prestiżowe nagrody specjalne "Trzy diamenty" za najlepsze modele lotnicze otrzymali:

Złoto: Mikołaj Płaczek za motolotnię Ljulka Al 21 F3 (model plastikowy)
Srebro: Paweł Ogarek za samolot PO-2 (model kartonowy)
Brąz: Wojciech Buba za samolot Me BF 109 (model plastikowy)

Nagrodę prestiżową za najlepiej zwaloryzowany model kartonowy "Miszcz makólatóry" trzymał:

Paweł Ogarek za model samolotu Avro 504K.



To, tak po zebraniu "na szybko". Na naszej imprezie przyjęliśmy zasadę, że każdy startujący młodzik zasługuje na wyróżnienie i drobny upominek, ale juniorzy i seniorzy są ostro oceniani, a poziom wykonania modeli zgłoszonych w tym roku mieścił się gdzieś w stratosferze! Sędziowanie zaczęło się o 18.30, a skończyło o 23.00 – niech to będzie wyznacznikiem trudności decyzji podejmowanych przez sędziów.


tu jest mini relacja z imprezy, mnie się niestety nie udało zrobić fotek.
http://www.bielsko.biala.pl/reportaze/35984/przeglad-cacuszek

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
24-10-17 04:32  Odp: 2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017 (21-22 pażdziernika)
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Marcinie, bardzo dziękuję za miłe słowa nie do końca się z tobą zgadzam że istnieją jakieś antagonizmy na linii kartoniarze plastikowcy i myślę że nie powinno się ich na siłę tworzyć. Nie zmienia to faktu że koledzy po skalpelu bardzo niechętnie prezentują swoje prace na konkursach gdzie pojawiają się też Ci od polistyrenu. A to wielka szkoda bo obie te dyscypliny modelarskie moim zdaniem doskonale się uzupełniają.
Pozdrawiam

Paweł O.

--

 
24-10-17 08:22  2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017 (21-22 pażdziernika)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak ogólnie to dziękuję za organizację tak fajnej imprezy, a tak prywatnie to za wyróżnienie. Impreza bardzo fajna. Jeszcze chyba nie byłem na konkursie, gdzie wręczanie nagród trwało tyle czasu :) Ale to coś świetnego, że Ci wszyscy młodzi adepci modelarstwa zostali nagrodzeni.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-10-17 09:58  Odp: 2. Międzynarodowy Przegląd Modelarski Bielsko-Biała 2017
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Chciałbym bardzo podziękowac wszystkim organizatorom Imprezy. Świetne miejsce, dobra organizacja i wspaniali, gościnni ludzie ! Gratuluję. Podziwiałem z jaką troskliwością Wasi starsi klubowi modelarze opiekowali się pomagającą Wam młodzieżą. Było to bardzo budujące. Moje modele zostały zauważone i docenione – mimo wystawionych wielu wspaniałych modeli znanych modelarzy.
Dla mnie była to wspaniała impreza modelarsko-turystyczna. Nie zmieniajcie miejsca organizacji Przeglądu w przyszłości !
Miejsca hotelowe były blisko i przyzwoite, dostępne chyba do końca. Podziękowania za wynegocjowany rabat hotelowy dla modelarzy. Miło, ze zatroszczyliście się również o gastronomię. Kuchnia polowa była czynna przez dwa dni, a w kawiarence panie serwowały dobrą kawę i wspaniały jabłecznik. Nie brakowało miejsca na parkingu.
BYŁO SUPER !!! Polecam wszystkim modelarzom kartonowym i plastikowym Przegląd Modelarski w Bielsku-Białej w przyszłym roku. Wszystkim - bo nie jest istotne z czego model jest budowany tylko to, żeby był wiernym odwzorowaniem oryginału.

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024