KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-12-16 20:38  III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka 8-9 VII 2017
lukasold   

Cześć wszystkim. Niestety albo stety termin konkursu uległ zmianie. W moim wypadku chyba na lepsze bo konkurs tylko zyska. Odbędzie się w drugi weekend lipca w czasie obchodów Dni Miasta. Budżet się tym samym zwiększył i już mogę potwierdzić, że przynajmniej drugiego dnia konkursu będzie można podotykać i być może pojeździć pojazdami TKS i Universal Carrier z kolekcji BR-TZiP (http://www.brtzip.pl). Na razie tylko jeden dzień ale mam nadzieję, że uda się mieć te pojazdy przez dwa dni. W związku z imprezą Dni Miasta wystawa będzie w Hali Sportowej przy stadionie w centrum miasta a nie jak dotychczas w Domu Kultury. Mam nadzieję, że za mocno szyków nie popsułem a tych niezdecydowanych do przyjazdu jeszcze bardziej zachęciłem.

Pozdrawiam
Łukasz

Post zmieniony (10-02-17 19:58)

 
09-04-17 11:27  Odp: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka 8-9 VII 2017
lukasold   

Witam wszystkich. Termin konkursu coraz bliżej więc pora zaznajomić Was z regulaminem.

Są dwie główne zmiany w stosunku do poprzednich, które tutaj wytłuszczę:

Po pierwsze primo konkurs odbywa się na hali sportowej przy stadionie - gdzie będzie też scena w związku z dniami miasta. A hala jak to hala ma dużo miejsca do prezentacji modeli.

po drugie secundo dodalismy nową kategorię KOLEKCJE. Kategoria bez podziału na klasy wiekowe. Jako kolekcja mogą być zaprezentowane 3-5 modeli wykonanych w tej samej skali- które są ze sobą połączone w sposób historyczny - np. wersje rozwojowe danej jednostki, kampanie, konkretne walki, uzbrojenie konkretnego pułku itp., itd. Jak będzie odpowiednio dużo zgłoszeń być może uda się to jeszcze podzielić w jakieś mniejsze podkategorie (samoloty, broń pancerna, okręty). W zgłoszeniu wystarczy zgłosić nazwę kolekcji, aczkolwiek uprasza się aby we własnym zakresie zrobić małe etykietki pod każdy model tak aby zwiedzający wystawę wiedzieli co zacz :Smile jako część kolekcji mogą wchodzić modele nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu jako pojedyncze. Mam cichą nadzieję że zachęci Was ta kategoria zarówno do przyjazdu jak i pochwalenia się waszym dorobkiem a mnie jako organizatora spowoduje zwiększenie liczby modeli na stołach.

PS. kontakt ze mną jak na razie tylko mailowy lub fejsbuczek. telefon się uaktywni dopiero jak wrócę na odpowiedni kontynent gdzieś 17 czerwca.
PS.2 I proszę mi nie mówić że nie przyjedziecie bo macie za daleko - ja mam najdalej i będę

Szczegółowy regulamin poniżej:

I. Organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Czarnej Białostockiej.

II. Cele i zadania konkursu;
-promocja modelarstwa kartonowego jako hobby i sposób spędzania wolnego czasu,
-wymiana doświadczeń środowisk modelarskich w różnym wieku, a także integracja modelarzy,
-promocja miasta i gminy Czarna Białostocka.

III. Termin i miejsce konkursu.
Konkurs, połączony z wystawą modelarską odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2017 roku w hali sportowej przy ulicy Konopnickiej 7, Czarna Białostocka. Konkurs będzie jedną z imprez towarzyszących obchodom Dni Miasta Czarna Białostocka.

Program konkursu:
08.07.2017: 10.00-14.00: przyjmowanie modeli biorących udział w konkursie/wystawie
14.00 ocena modeli konkursowych
10.00-19.00: zwiedzanie wystawy, giełda modelarska
09.07.2017: 9.00-14.00: zwiedzanie wystawy, giełda modelarska
14.00 ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, zakończenie konkursu, wydawanie modeli po zakończeniu konkursu


W czasie trwania konkursu będzie działała giełda modelarska oraz będzie możliwość przyjrzenia się bliżej i być może przejażdżki zrekonstruowanymi pojazdami biorącymi udział w bitwach w czasie II Wojny Światowej – Polski Czołg rozpoznawczy TKS oraz brytyjski ciągnik artyleryjski Universal Carrier. Planujemy także wystawę rysunków tematycznych.

IV. Warunki uczestnictwa w imprezie.
1. W konkursie mogą uczestniczyć modelarze indywidualni, modelarnie, kluby modelarskie
2.Złożenie wypełnionej karty zgłoszeniowej, a tym samym udział w konkursie-wystawie jest równoznaczne z oświadczeniem, iż:
a) zgłoszony do konkursu model jest autorstwa uczestnika;
b) pełnoletni uczestnik (senior) wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie przez Organizatorów swojego wizerunku w ramach konkursu w celach marketingowych i statystycznych, w tym w szczególności na zamieszczenie na stronie internetowej www.dkczarna.comoraz profilu Facebook dokumentacji fotograficznej i filmowej konkursu,
c) przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika (juniora) wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianiewizerunku małoletniego uczestnika w ramach konkursu w celach marketingowych i statystycznych, w tym w szczególności na zamieszczenie na stronie internetowej www.dkczarna.com oraz profilu Facebook dokumentacji fotograficznej i filmowej konkursu,
d) uczestnik (przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na ewentualne zamieszczenie fotografii zgłoszonego przez siebie modelu na stronie internetowej www.dkczarna.com oraz profilu Facebook w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora,
e) uczestnik (przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika na stronie internetowej www.dkczarna.comoraz profilu Facebook w celach statystycznych (ogłoszenia wyników konkursu).
3. Zgoda, o której mowa w pkt. b-d nie jest ograniczona czasowo.
4. Organizatorzy oświadczają, iż wizerunek uczestnika (małoletniego uczestnika) nie będzie użyty w sposób naruszający jego dobra osobiste.
5.Zaleca się dokonanie zgłoszenia przed rozpoczęciem konkursu za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie internetowej Domu Kultury www.dkczarna.comlub forach modelarskich- za pomocą formularza zgłoszeniowego. Znacznie przyspieszy to czas wydawania kart startowych na miejscu. Każdy model to oddzielne zgłoszenie. Możliwa jest rejestracja w dniu konkursu, tj. 8 lipca 2017r., przed rozpoczęciem oceny modeli.
6. Chętni do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej lub wystawie proszeni są o wcześniejszy kontakt z organizatorami, najpóźniej tydzień przed konkursem. Po tym terminie organizatorzy nie gwarantują miejsca.
7.Uczestnik zawodów może zgłosić nieograniczoną ilość modeli w danej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model uczestnika w danej klasie.
8.Do konkursu przyjmowane są modele wykonane własnoręcznie z oryginalnych wycinanek polskich i zagranicznych oraz pobrane ze stron internetowych producentów wycinanki a także zaprojektowane od podstaw.Dokumentacja modelarska nie jest wymagana. Zgłoszony model może być jednak
zaopatrzony w dokumentację, którą mogą stanowić np.: instrukcja budowy i malowania zawarta w zestawie lub dodatkowe materiały dokumentujące wykonane w modelu zmiany,
przeróbki itp.
9.Modele dostarczane są i odbierane na koszt własny uczestnika. Modeli nie ubezpiecza się.
10. Modele, które zostały wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu nie mogą brać udziału w rywalizacji; mogą brać udział tylko w wystawie
11. Konkurs odbędzie się w następujących grupach wiekowych:
Młodzik(M) – do 13 lat włącznie- liczy się rok urodzenia
Junior (J ) —14-18 lat
Senior (S) – powyżej18 lat
12.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo łączenia klas i kategorii wiekowych w przypadku małej ilości modeli w danej klasie.

V. Klasyfikacja modeli.
Modele w grupach wiekowych młodzik i junior oceniane będą bez podziału na klasy Standard i Open. Część kategorii w grupie senior będzie rozegrana z podziałem na klasy- w zależności od ilości zgłoszonych modeli.

Klasa STANDARD-modele sklejone z wycinanki, które zachowują oryginalne malowanie zaprezentowane w wycinance z możliwością użycia retuszu dobranymi kolorami farb. Dopuszcza się możliwość użycia elementów fototrawionych, tj. relingi, trapy, anteny, oraz metalowe lufy, owiewki wytłoczone z folii, nici, żyłki, gąsienice, nity, elementy wycinane za pomocą plotera laserowego.
Klasa OPEN- modele sklejone z wycinanki, modele wycięte w całości ploterem laserowym oraz modele budowane od podstaw-głównym materiałem jest papier, w których dopuszcza się wszelkie modyfikacje pokrycia - szpachlowanie, malowanie poszycia zewnętrznego modelu, dodawanie elementów elektronicznych, mechanicznych, fototrawionych, tłoczonych, trawionych, wyciętych za pomocą plotera laserowego.

MŁODZIK (do 13 lat)
Samoloty (S)
Statki i Okręty (O)
Pojazdy Kołowe (Pk)
Pojazdy Gąsienicowe (Pg)
Figurki i zwierzęta (F)
Budowle (B)
Rakiety i Sci-Fiction (SF)

JUNIOR (14-18)
Samoloty (S)
Statki i Okręty (O)
Pojazdy Kołowe (Pk)
Pojazdy Gąsienicowe (Pg)
Figurki i zwierzęta (F)
Budowle (B)
Rakiety i Sci-Fiction (SF)

SENIOR (powyżej 18)
Samoloty wielopłatowe (S1)
Samoloty jednopłatowe, jednosilnikowe (S2)
Samoloty jednopłatowe, wielosilnikowe (S3)
Samoloty odrzutowe (S4)
Śmigłowce (S5)
Pojazdy gąsienicowe (Standard, Open) Pg)
Pojazdy kołowe (Standard, Open) (Pk)
Pojazdy szynowe (Standard, Open) (Psz)
Artyleria bez napędu (Standard, Open) (A)
Statki i okręty (O)
Okręty podwodne (Op)
Żaglowce (Ż)
Budowle (B)
Figurki i zwierzęta (F)
Rakiety i Sci-Fiction (SF)
Kolekcje(K) (od 3 do 5 modeli połączonych ze sobą historycznie – np. wersje rozwojowe, kampanie, konkretne bitwy, itp) przy zgłoszeniu należy podać nazwę kolekcji, najlepiej z uwzględnieniem czynnika łączącego. W przypadku dużej liczby zgłoszeń będzie możliwość podziału na poszczególne kategorie (Broń pancerna, Samoloty, Okręty, itp.). Bez podziału na klasę wiekową.

VI. Zasady oceny i nagrody.
1.Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Modele oceniane będą na zasadzie podoba się/nie podoba się. Pod uwagę będzie brana estetyka i wkład pracy, oryginalność, precyzja. Decyzja komisji jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
2. W grupach wiekowych Młodzik i Junior nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca (Medale i nagrody rzeczowe). W grupie Senior najlepsze modele w danej klasie nagrodzone zostaną wyróżnieniami i nagrodami rzeczowymi (w miarę możliwości).
3. Najlepszy model w danej grupie wiekowej otrzyma nagrodę Grand Prix
4. Organizatorzy dopuszczają fundowanie nagród specjalnych przez kluby modelarskie, wydawnictwa lub osoby prywatne.

Kontakt
Łukasz Ołdakowski
lukasold@gmail.com
tel. 609 506 710
www.dkczarna.com

 
17-04-17 19:34  Odp: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Łukasz moja kolekcja japońskiej broni pancernrj liczy 11 sztuk. Czy Ten limit 3-5 szt. na kolekcje jest wymogiem?
Sprawa druga czy możecie zapodać jakąś bazę noclegową. W tamtym roku jak widziałem Krys się oferował a jak będzie teraz?

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-04-17 03:05  Odp: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka 8-9 VII 2017
lukasold   

Jerzy, bardzo się cieszę, że odwiedzisz nas ze swoimi modelami. Liczba modeli w kolekcji wzięła się z tego aby porównywać ze sobą mniej więcej podobną liczbę modeli. A może np. mógłbyś podzielić swoje 11 modeli na 3 oddzielne zgłoszenia - liczba zgłoszeń nie jest ograniczona (np. japońskie czołgi lekkie, średnie, itp). Możesz także, do czego zachęcam, część wystawić jako kolekcja (2x5) a tego jedenastego w kategorii pojazdy gęsienicowe.

Co do noclegów to ja jak zwykle oferuję swoje podwórko - można rozbić namiocik. W tym roku na podwórku prawdopodobnie będą także nocować TKS i Carrier :) Natomiast standardowo, baza noclegowa jest w Czarnej Wsi Kościelnej. Agroturystyka Rudnia u Pani Zalewskiej. I tam też będzie integracja do białego rana. Ma ona około 20 miejsc noclegowych. Jeśli się nie zmieścimy to w okolicy jest jeszcze kilka innych gospodarstw. Nocleg jest jakieś 4 km od miejsca gdzie będzie impreza więc w niedzielę można się nawet przejść spacerkiem aby się przewietrzyć. Jak będzie nas więcej to pewnie ceny będzie można troszkę ponogecjować.

https://e-turysta.pl/pokoje-goscinne-rudnia-danuta-zalewska-czarna-wies-koscielna-122654.html?kl=1

Dla bardziej wymagających jest Zajazd leśny w Czarnej Białostockiej.

PS. Mam nadzieję że flota japońska też się pojawi, zarówno w Kolekcjach jak i Okrętach :)

 
18-04-17 09:33  Odp: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dzięki za info. Zapisałem imprezę w kalendarzu i jak nic mi nie wyskoczy po drodze, będę chciał do Was przyjechać.
Może uda mi sie jeszcze kogoś z Poznania namówić, byłoby razniej.
Coś pomyslę z tymi kolekcjami. Co do okrętów to też postaram się coś dołozyc.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-04-17 16:11  Odp: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka 8-9 VII 2017
Pranas 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 5

Klaipėda i Gargždai tež jedzie. Najmniejsza liczba osob - 9. Moze byc i wieciej, jeszli Denis pojedzie na swoim samochodzie.

 
18-04-17 16:15  Odp: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka 8-9 VII 2017
lukasold   

Super, dobrze wiedzieć. zarezerwuję Wam miejsca. Przyjeżdżacie w piatek czy raczej w sobotę od razu na konkurs?

 
18-04-17 16:44  Odp: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka 8-9 VII 2017
Pranas 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 5

Te 9 osob jedzie w piatek, Denis - nie wiem.

 
02-05-17 16:47  Odp: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka 8-9 VII 2017
lukasold   

Dwa miesiące do konkursu więc powoli pora mysleć o noclegach.

Tak więc miejsca główne są dwa: oba w Czarnej Wsi Kościelnej w odległości 200 m od siebie.

Głównym miejscem jest agroturystyka Rudnia u Pani Zalewskiej. Drugim jest Willa Helena obok. W willi mamy jak coś rezerwowe miejsca oraz nocuje tam duża grupa z Litwy z Pranasem na czele. U Pani Zalewskiej mamy 22 miejsca i sądzę, że szybko się one zapełnią.

Integracja będzie na terenie Rudni. Informacja od właścicieli Willi Helena jest taka, że biesiadować i przebywać na ich terenie mogą tylko osoby nocujące u nich i bez osób postronnych. Więc nie ma co kombinować i impreze przenosimy za płot obok :)

Aby wszystko w miarę szybko sprawnie poszło proszę o wpisywanie się na listę w komentarzach (ile osób i ile noclegów) a ja w miarę regularnie postaram się to wszystko aktualizować na dwóch forach jednocześnie. Osoby o których już wiem poniżej:

Willa Helena: (35zł/os/doba) http://www.vilhel.pl/oferta.htm

Pranas - 10 osób (2 dni)

Rudnia: (30zł/os/doba - tyle było w zeszłym roku, w tym nie powinno być wiecej niż 35, https://e-turysta.pl/pokoje-goscinne-rudnia-danuta-zalewska-czarna-wies-koscielna-122654.html )

Denis - 5 osób (2 dni)
Franciszków - 2 osoby (2 dni)
Mrówa and Company - 4 osoby (1 dzień)
Jorzik - 3 osoby (1dzień)
G.Pomorski - 2 osoby (2 dni)
JSC - 2 osoby (2 dni)
Mirek - 3 osoby (1 dzień)

Post zmieniony (24-05-17 08:18)

 
21-05-17 17:34  Odp: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Łukasz do Jorzika doszła jeszcze jedna osoba Proszę o dopisanie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024