KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
19-09-16 17:12  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie , obrona modelu to nie obrona Częstochowy .
Bierzesz model w łapę i idziesz przed komisję , tam zadadzą ci pytania dlaczego to zrobiłeś tak a nie inaczej ,tutaj masz część która w dokumentacji wygląda inaczej , a tutaj brakuje linki która jest pokazana w instrukcji . Taka rozmowa pozwala także (w niewielkim stopniu ) ocenić czy jesteś autorem modelu . Oczywiście jak przynosisz do oceny model kolegi , to zbyt wiele się nie wypowiesz o technikach wykonania . Dlatego mam wrażenie że takie modele mogą być niżej ocenione .
A dlaczego modelarze nie pojechali ? a może nie wszyscy mają ochotę . I nie zmuszajmy ich do wystawiania modeli jeśli nie mają ochoty .
Ale jeśli wystawiasz model , to lepiej abyś jechał .

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
19-09-16 19:12  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

NA mistrzostwach możliwe że jest taka obrona właśnie zmian dokonanych w dokumentacji, planach z fotkami lub innymi materiałami. Ale po co jechać jak w Polsce słyszy się głosy, bo nie mogę się wypowiadać za wszystkich byłem na jednych zawodach, ale takiej rozmowy nie ma. Niby jest ok, a potem są wyniki i zdziwienie zaskoczenie i pytanie co zrobiłem źle gdzie jest problem. To zniechęca i wtedy nasuwa się drugie pytania po co jechać. Ktoś napisz oglądać modele, porozmawiać z ludźmi. Ok ma rację, ale też jeśli jedzie się by wziąć udział w konkursie i zdrowej rywalizacji oczekuje oceny i uzasadnienia obrony swojej wizji. Ale to temat rzeka.

--
http://hobby.webwavecms.com/

 
19-09-16 19:19  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A w czym problem by na konkursie lub zawodach podejść do sędziego i porozmawiać chwilę na temat swojego modelu ? Ja zawsze staram się to robić .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
19-09-16 19:27  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Dobrze Andreas pisze sędziowie to nie kanibale nikogo nie zjedzą, a z czasem po takiej rozmowie stwierdzimy iż powinniśmy kleić np. (bez urazy) budowle a nie okręty. :-))

--

Post zmieniony (19-09-16 19:31)

 
19-09-16 20:00  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Można podejść porozmawiać i ..... Ale nie będę zagłębiał sie co i jak. Nie należę do ludzi nieśmiałych więc rozmawiam z każdym i nie będę tutaj niczego cytował, ale ..... będę kleił okręty tylko nie muszę z nimi nigdzie jeździć )

--
http://hobby.webwavecms.com/

 
19-09-16 21:12  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Bardzo się bałem że ktoś mnie pobije i ukradnie portfel ale pomimo to podszedłem do sędziów i poprosiłem o wyjaśnienia: na co modelarz ma zwracać uwagę budując model którym chce startować w Navidze i co w moim modelu zwróciło uwagę - te dobre i te złe rzeczy. Otworzyłem gablotę i panowie punkt po punkcie (z dużą dozą cierpliwości) wyjaśnili mi wszystko o co zapytałem. Z mojej perspektywy doświadczenie bezcenne.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-09-16 22:32  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na moje zdanie, że mam prawo bronić modelu sędzia odwrócił się na pięcie i poszedł dalej, nie podobało mu się, że samoloty stoją na dziobie. A gadka, że mam nawet takie zdjęcie wyleciała chyba przez okno i tak moja obrona wyglądała, nie będę dalej pisał co o tym myślę bo następnym razem nawet 60 pkt nie dostane.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-09-16 22:51  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wiecie np w Przeciszowie chciałem porozmawiać z sędziami i ........ przez trzy dni znalazłem tylko jednego )) Nie znam jeszcze wszystkich więc odnalezienie sędziego w tym tłumie dla początkującego modelarza jest cudem (( Nie mają oznaczeń plakietek nic ( Skąd mam wiedzieć kto jest sędzią, a kto nie ( Fakt, że nie byłem cały czas na wystawie. To tyle moich refleksji. Z fotek z Kalinigradu widzę, że każdy miał plakietkę i wiadomo było kto kim jest ). Szczerze to nikt chyba nawet do moich dokumentów nie zaglądał bo świadectwo pomiarowe mam bez wpisów i wyników (

--
http://hobby.webwavecms.com/

 
20-09-16 00:56  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratuluję El Comandante uniknięcia wymienionych przez Ciebie nieprzyjemności związanych z przebywaniem w pobliżu sędziów. Chyba tylko nielicznym to się udaje ;-)

Widzę że powoli schodzimy na temat "jakości" - ( ostatnio dosyć popularne słowo w mediach ;-)) kto oglądał Euro ten wie o co kaman) sędziowania.

Odnośnie sędziowania lub też fachowości co niektórych osób to przytoczę zdarzenie jakie miało miejsce kilka lat temu po jednym z konkursów navigowskich kiedy to ukazał się w ogólnopolskim miesięczniku modelarskim obszerny opis z imprezy i min. został opisany mój model. To że sędzia - autor artykułu dopatrzył się krzywej burty to ok mam oczy też widzę że tam mi nie do końca wyszło ale ów znamienity gość wytknął błędne malowanie jednego dosyć drobnego acz bardzo widocznego elementu doprowadzając mnie do śmiechu.......
Nawet nie miał na tyle pomyślunku żeby sprawdzić to np. w googlach a tam chyba nawet w pierwszych wyświetlonych wynikach można znaleźć zdjęcie z epoki gdzie widać jak byk jakiego koloru ów element był....... no ale łatwiej napisać wszystko wiedzącym najlepiej tonem że to jest błąd modelarza. No akurat nie jest.
Jak wyżej opisałem dopiero w druku mogłem przeczytać co owego gościa tak zabolało.... ;-))))

I jak tu się nie dziwić że modelarze nie chcą jeździć na konkursy skoro tacy mistrzowie oceniają nasze prace a potem jeszcze je opisują obnażając przy tym braki w swojej wiedzy..
Śmiać się czy płakać - oto jest pytanie ..........

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
20-09-16 07:58  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witam
A nie mówiłem że robi się gorąco:-))
Moje skromne zdanie co do sędziowania na konkursie w Przeciszowie. Nie mogę się zgodzić ze zdaniem iż nie było możliwości porozmawiania z sędziami , było ich czterech na sali i z tego co zauważyłem nie robili żadnych problemów z dostępem do siebie. Na dodatek mieli plakietki na piersiach o treści JUDIGE ( tzn.sędzia) z godłem Navigi. Były to osoby ogólnie znane i szanowane z ogromnym autorytetem w świecie modelarskim. Wystarczyło troszkę fatygi ze swojej strony a z pewnością rozmowa była by owocna. Co do sprawdzania błędów na modelu to modelarz ma obowiązek udokumentowania poprawności i zgodności wykonania modelu po przez dostarczenie dokumentacji a nie sędzia. Tak było w Kaliningradzie na pytanie sędziego dlaczego ten element wygląda tak a nie inaczej obowiązkiem modelarza było pokazanie mu zdjęcia lub innej dokumentacji potwierdzającej stan na dany czas służby okrętu. Po weryfikacji dostarczonego materiału sędzia przyznawał racje modelarzowi. Coś takiego doświadczyłem osobiście podczas obrony swojego modelu.
To tyle wypocin z rana na temat sędziowana tu i tram

Pozdrawiam Andrzej

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024