KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-09-16 11:36  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Nie znam Miarki i jakoś nie palę się żeby go poznać - po prostu nie odczuwam takiej naglącej potrzeby ;-)

Sylwek najpierw wywołujesz publicznie poczucie winy u wszystkich pozostałych a teraz nie chcesz ujawnić tej tajemniczej przyczyny?
Skoro wiesz tylko ty to jak mają wyciągać wnioski inni modelarze ? Nakieruj nas....

Po za tym pamiętajcie że na zawody tej rangi nie wysyła się pierwszych lepszych modeli tylko modele które się zakwalifikowały po zdobyciu co najmniej medalu srebrnego na zawodach navigowskich w Polsce. Kolejna rzecz nie wiem do końca jak wygląda "bronienie" modelu ale mogę zarzucić tezę że nie każdy potrafi dobrze to zrobić. Stąd nasi zawodnicy powinni mieć możliwość przetrenowania takiej sytuacji np. na jednym z polskich konkursów. Widziałeś żeby ktoś taki konkurs przeprowadził z oceną przy zawodniku/wykonawcy?
Popatrz w necie na pierwsze lepsze najbliższe konkursy a w prawie każdym znajdziesz informację że model może być dostarczony przez osobę drugą i że obecność wykonawcy nie jest obowiązkowa w czasie oceny. Skoro tego nie uczymy to jak chcesz tego wymagać?

Może po prostu nie ma w tej chwili zbyt wielu modeli mających szanse medalowe a może po prostu inni nas dogonili w C-7.
Prawie 20 lat temu na zawody Naviga we Wrocku było z 400 modeli w tym roku w Oleśnicy było 50 - jest różnica? No jest. Niestety jest..

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
19-09-16 11:50  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Niestety jest...

W klasie C-7 to nie tylko nas dogonili, ale patrząc na wyniki z Kaliningradu to "stłukli nam tyłki aż huczało..."

Ja u nikogo publicznie nie wywołuję poczucia winy za żałosną frekwencję (bo tak to trzeba uczciwie powiedzieć), ale jako osoba będąca w Kaliningradzie przybliżam wszystkim kulisy tych Mistrzostw, bo same suche fakty - kto co zdobył - zaciemniają zupełnie realia na tych zawodach. Nie wiem skąd to podejrzenie, chyba że wolisz aby lepiej przemilczeć prawdę, wtedy faktycznie wszyscy będą happy... i nie ma tematu.

A co do nauczenia modelarzy obrony swoich dzieł w NAVIGA to akurat z tego co wiem, to podczas ledwie co zakończonego konkursu w Przeciszowie pojawiła się taka propozycja ze strony sędziów ale została zbyta.
Więc nie jest tak, że takie próby nie są czynione.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
19-09-16 12:21  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to może trzeba było wprowadzić taki punkt regulaminu że wykonawca musi być obecny przy ocenie zamiast składać propozycje?

Nie absolutnie nie jestem za przemilczaniem prawdy ale skoro dotknąłeś tematu "na własne oczy" i masz wiedzę to się nią podziel. A tak dalej my nie wiem o co chodzi.

Kolejna sprawa te wspomniane 40 km od granicy OK ale to jest odległość dla tych co mieszkają np. w Braniewie dla mnie to jest ok. 600 w poprzek PL w zależności jaką trasą. Kolejna sprawa to akurat Rosja w tym momencie nie jest chyba przychylna nam - osobiście wolałbym już jechać na zawody w granicach UE.
Po za tym nie mam samochodu o który nie mógłbym się obawiać...... byłem kilka razy w Kaliningradzie i generalnie chyba musiałbym pożyczyć coś innego - no ale to mój indywidualny problem ;-)))

Jak widzisz jest tych faktorów kilka a nie tylko ten jeden tajemniczy..... ;-)

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
19-09-16 12:31  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jako modelarz, którego model był na takiej imprezie mogę się wypowiedzieć.

Jeśli Syjek masz możliwość, czyli czas i pieniądze na taki wyjazd, to dlaczego nie skleisz modelu, nie wystawisz w Navidze? Doskonale wiesz jak to wszystko wygląda i spokojnie z Twoimi umiejętnościami dałbyś radę. Nie ukrywam, że ja jako jeden z niewielu miałem najbliżej i nie pojechałem z powodów, których nie muszę tu pisać, bo to moje prywatne sprawy. Był plan, żeby Łukasz do nas dojechał i razem atak na północ, ale życie wszystko weryfikuje i są rzeczy ważne i ważniejsze. A nawet jeśli jest to najwyższej rangi impreza to nie oczekuj od modelarzy, żeby wszystko rzucili, bo p. Syjek zrobi nam złą recenzje z gazetce. Ostatnio zauważyłem, że właśnie recenzowanie innych, jest Twoim jedynym ostatnio działaniem, może czas aby teraz modelarze zrecenzowali Ciebie i model, chyba, że nic nie musisz nikomu udowadniać....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-09-16 12:32  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

:-)

Nie było tematu.

--

Post zmieniony (19-09-16 12:43)

 
19-09-16 12:43  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam -równie dobrze mógł zaproponować taki wspólny wyjazd kolegom którym z różnych powodów taki indywidualny wyjazd był nie na rękę i byłoby więcej modelarzy. Koszty wyjazdu rozłożyć na kilku ludzi ( LOK chyba nie zwraca kosztów dojazdu? ) ew. "zasponsorować" osobom gorzej sytuowanym.
Sam znam kilku modelarzy budujących wspaniałe modele ale sytuacja ekonomiczna nie pozwala im jeździć na zawody nawet w PL.
Wtedy byłoby więcej powodów do zadowolenia a nie tylko narzekania na to samo.....najłatwiej napisać tak jak napisał na wcześniej...

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
19-09-16 12:44  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ta..... ucieczka od problemu nie jest jego rozwiązaniem a wręcz jego pogorszeniem.....

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
19-09-16 14:21  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witajcie
Widzę ze robi się gorąco
Parę zdań od osoby która tam była.
Impreza została zorganizowana w super miejscu w Muzeum Oceanów. Jak na muzeum przystało masa ciekawych eksponatów do zwiedzania i oglądania ekspozycje w budynkach i statki na wodzie.Konkurs odbywał się w dwóch salach w budynku głównym klasy od C1 do C5. Klasy C6 i C7 w budynku oddalonym jakieś 400m od głównego. Co do sposobu eksponowania modeli nie odbiegał od tego co widzimy w kraju. Organizacja konkursu taka sobie nic specjalnego , bez pompy i nadęcia. Natomiast to co mnie zaskoczyło to ilość zwiedzających. Takiej ilości "oglądaczy" nie widziałem na żadnym konkursie w Polsce dziennie setki , przekrój od dziecka do naprawdę starszych osób. Zaznaczam iż wstęp do muzeum był płatny , nikt nikogo na siłę nie zmuszał do oglądania modeli.
Co do obaw o bezpieczeństwo w mieście to nie było żadnych , wręcz przeciwnie spotykałem się ze wszech obecną życzliwością i uprzejmością czy to na ulicy czy w sklepie. Wielokrotnie po mieście poruszałem się w koszulce z napisem na piersi Polska i nigdy nie odczułem wrogości w stosunku do mojej osoby.
To samo tyczy się samochodu nikt nie polował na samochody z polską rejestracją.
Co do ilości uczestników z polski, to faktycznie trochę kiepsko to wyszło , z zazdrością patrzyłem na inne ekipy chodzące "stadami" no ale trudno stało się.
Co do obrony modeli robiłem wszystko co mogłem. Moim zdaniem wyniki były adekwatne do tego co mieliśmy na miejscu. Z 12 modeli 10 zdobyło medale.
Chciało by się zapytać a gdzie złota odpowiedź jest prosta zostały w Polsce i tyle w temacie, szkoda.
Po Przeciszowie widać iż parę złot można by było zgarnąć pisze o klasie C 7.

Pozdrawiam Andrzej

--

Post zmieniony (19-09-16 16:44)

 
19-09-16 15:46  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wypowiem się trochę na to co wszyscy piszą i kiedyś też pisał o tym Art. ten od Bismarcka jak sie nie mylę. Z tego co pamiętam pisał on o tym że w Polsce nie ma bronienia modelu przy ocenie przez modelarza ( Doświadczyłem też tego w Przeciszowie ( Oceny są nie jasne i modelarz nie ma zielonego pojęcia jakie błędy popełnił. Odbija się to na kolejnych modelach, bo albo te błędy powiela, albo co gorsza dodaje nowe, bo musi sam interpretować o co chodzi. Problem w tym, że nie byłem na eliminacjach, a to czego doświadczyłem w Przeciszowie trochę mija się z tym co jest napisane w regulaminie Naviga. I przyznam się szczerze zniechęca mnie do tego typu imprez, ale to moje prywatne odczucie. I nie chodzi tu o koszta dojazdu gdzie miałem 500 z haczykiem koszt same paliwko ok 500 zł ( ale byłem i na mistrzostwa świata też był pojechał jakby mój model sie zakwalifikował, ale jakbym wiedział jak go bronić, chociaż potrafię to robić to głową betonu sie czasem nie przebije.
Pytanie dlaczego tylko w naszym kraju tak do tego podchodzimy.

--
http://hobby.webwavecms.com/

 
19-09-16 16:35  Odp: Mistrzostwa Świata klasy C - Kaliningrad/Rosja
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

And gorąco to było w ub. tygodniu prawie 30 C dzień w dzień ;-)))
Dzięki wielkie za podzielenie się wrażeniami z pierwszej modelarskiej ręki.

Czy mógłbyś nieco przybliżyć nam jak wygląda takie "bronienie" modelu?
Pytam z ciekawości.
Choć przyznam że termin "bronienie modelu" jest dla mnie złym określeniem..... bo to wygląda tak jakby sędziowie już na początku nastawiali się negatywnie a modelarz musi udowodnić brak swojej winy wykonaniu modelu. Wszędzie czują jakiś podstęp?? Sąd jakiś?

Marek słuszne pytania stawiasz.
Myślę że w miarę zdobywania doświadczenia za drugim czy trzecim razem już byś wiedział jak bronić model. Pytanie tylko po co zdobywać doświadczenie na swojej skórze jeśli można to albo przećwiczyć na konkursie w Polsce albo osoba będąca odpowiedzialna za taki wyjazd ekipy reprezentującej dany kraj ( chyba jest ktoś taki?) powinna zrobić tzw. briefing i przeszkolić reprezentantów jak to zrobić dobrze.

A nie uważacie że my wszyscy - modelarze , organizatorzy itp zaczynamy się rozdrabniać min. poprzez powstanie tysiąca konkursów w roku? To jakaś nowa tradycja?
Zamiast zrobić coś raz a dobrze to heja co weekend dwa konkursy......i wszystko się rozmywa.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024