KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
30-10-14 21:19  Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19 październik 2014 r.
Princess Celestia   

Nie ukrywam byłem tam i nie podobała mi się jedna rzecz: że nagrody i wyróżnienia dostawali ciągle ci sami ludzie. Zaczyna mi to przypominać wewnętrzny układ niż jakąkolwiek rywalizację w stylu fair play gdzie towarzystwo wzajemnej adoracji nagradza tylko swoich a resztę ma w głębokim poważaniu. Wręcz dziwi mnie to że takie sytuacje mają miejsce i pod płaszczykiem "rozbudzania zainteresowań modelarstwem wśród dzieci i młodzieży" tak naprawdę pokazujecie że oni się nie liczą tylko liczy się kolesiostwo i ustawianie wyników konkursu. Moim zdaniem jest to marnowanie pieniędzy sponsorów na organizowanie tego rodzaju spotkań które z roku na rok i tak świecą pustkami ale to wina tylko i wyłącznie wina organizatorów bo zamiast z organizować coś naprawdę ciekawego z roku na rok są coraz bardziej skąpi i wolą ograniczać się do tego samego niż pokazać coś oryginalnego i zarazem ciekawego. No jedyne co było oryginalne to to że był tam koleś z francuskiego duetu Able Archer '92 i nic poza tym, a jak go pytałem to stwierdził też jest jego ostatni występ tutaj bo ta impreza śmierdzi układami niż normalnym konkursem. Nie wiem albo zmienicie zasady oceny albo nie organizujcie tego bo się tylko ośmieszacie i potwierdzacie mit że modelarstwo to jest hobby tylko dla zamkniętego kręgu ludzi a nie dla wszystkich.

 
30-10-14 21:47  Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19 październik 2014 r.
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Nagrody i medale dostają modele, a nie ludzie. Jak jest dobrze zrobiony model to dostaje nagrodę i tyle. To nie jest konkurs Lok, u nas nie dostaje się pucharu czy medalu za sam przyjazd.

W tym roku większość wyróżnień dostały nowe osoby, wielu młodych modelarzy.
Nie da się uniknąć powtarzania nagrodzonych, który wystawiają modele w kilku klasach i robią po prostu dobre modele. Wiele osób, które bywały u nas w latach poprzednich z różnych względów nie przyjechało, więc siłą rzeczy wyróżnienia dostały inne osoby. Gdzie tu widzisz układy?

System oceny jest prosty - "podoba się - nie podoba", i wyróżnienia zamiast miejsc na tzw. "pudle". Nie ma żadnych punkcików znanych z regulaminów LOK. Od początku wyznajemy taką zasadę - jeżeli jest kilka dobrych modeli w klasie to nawet wszystkie mogą dostać wyróżnienie. Słabe modele nie dostaną w takim systemie wyróżnienia, w systemie punktowym musielibyśmy nawet bardzo słabym modelom przyznać miejsca na podium. Gdzie tu motywacja do robienia czegoś lepiej, skoro i tak dostaje nagrodę za byle jaki model?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale zmiany systemu oceny raczej nie będzie.

Zapraszam za rok do Lublina :)

 
30-10-14 23:44  Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19 październik 2014 r.
Extra Model   

A ten znowu swoje...
Mam dla ciebie rozwiązanie.
Zapraszam na konkurs do Krasnegostawu gdzie osobiście będziesz mógł się przyjrzeć pracy komisji sędziowskiej. Zgłosisz się do mnie lub do Tomasza G. i zostaniesz przydzielony do sędziowania jako aplikant. Po zakończonym sędziowaniu zapiszesz sobie na kartce wyniki i sprawdzisz na drugi dzień z komunikatem.

A tak w ogóle to dostałem cztery wyróżnienia na LSMach a rok wcześniej ani jednego.

--
www.extramodel.pl

 
31-10-14 15:54  Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19 październik 2014 r.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Mini: no co tu ściemniasz... Podaj mu od razu ten komunikat co to wczoraj go pisałeś - będzie wiedział jak sędziować ;-)

A na serio, to Princess Celestia zamiast pisać co roku takie debilizmy i teorie spiskowe dorabiać do konkursu modelarskiego (!) to zrób wreszcie jak mini pisze, i zobacz jak to wygląda.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
01-11-14 09:52  Odp: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19 październik 2014 r.
Extra Model   

Kroolo, to prawda że komunikat już zrobiłem i jest gotowy.
Oczywiście w formie graficznej, wyniki wpiszę po zakończonym sędziowaniu.

--
www.extramodel.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024